Haenel 312 , 311

xpresident

Редовен Потребител
Кичнах оптиката с китайския моноблок (все още нямам диоптрик) и ще пробвам нова прострелка на по-голямо разстояние.
С оптиката ако е с милдот можеш да си стреляш на всякакви разстояния до около 50м. Без вятър на тази дистанция ФТ мишена се уцелва почти всеки път, но силата не му стига да я събори (моята е от Гамовските). С диоптрика не можеш да правиш корекции за пропадането и диапазона от метри ти се намалява доста, но усещането е съвсем друго - по-лека, баланса е перфектен, става друга пушка. Аз си настройвам 1-ва 0 на 10м, 2-ра 0 се получава на 20м, така мога да си стрелям по хартия за групи на 10м, а от 10 до 20-22м по капачки нямам пропуск.
 

Абориген

Новодошъл
Имам въпрос към майстора Янко/''Цилиндъра"/ или някой друг компетентен:
Ако понякога при изстрел с Хайнел 311 чашката не излезе от цевта, при условие че за буталото съм сигурен че има компресия, това от какво може да е ? Играх си да центровам "зареждащия кран" за съосност спрямо цевта,но пак понякога го прави?
...………..иначе печата само една дупка.:)
 

sa6o

Потребител
ако 4ашките са ку4а марка и не влизат в крана до край има вьзможност когато го завьртиш да се прецвькне 4ашката в задния край тогава стават такива неща... от мен това .колегите да изкажат и те мнение.поздрави и много 10ки...
 

Абориген

Новодошъл
Благодаря колега,забравих да кажа че след като "изкюфка така", крана вече не мога да го мръдна,...……….чашките са Gамо Мач Класик/mente klasik/ :),но влизат дълбоко и леко, щях да усетя при затваряне...…….
п.с………...какви са според вас най-подходящите чашки за 311 ка?
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Аз стрелям с exact 0.547( такива имам под ръка) на 9-10 м е почти една дупка .
 

pakfa

Редовен Потребител
Намери си молибден на прах. Това е препоръчително да се използва за обмазване на пружините.

Благодаря, ще потърся.

С оптиката ако е с милдот можеш да си стреляш на всякакви разстояния до около 50м. Без вятър на тази дистанция ФТ мишена се уцелва почти всеки път, но силата не му стига да я събори (моята е от Гамовските). С диоптрика не можеш да правиш корекции за пропадането и диапазона от метри ти се намалява доста, но усещането е съвсем друго - по-лека, баланса е перфектен, става друга пушка. Аз си настройвам 1-ва 0 на 10м, 2-ра 0 се получава на 20м, така мога да си стрелям по хартия за групи на 10м, а от 10 до 20-22м по капачки нямам пропуск.

С милдот е. Ако ще оставям хайнела на оптика, поне да е по-компактна. Монтажа трябва да е изнесен напред или оптиката да е с късо разстояние до окото /не знам дали има такива/. Да, и баланса не е комфортен.
 

Attachments

  • haenel.jpg
    haenel.jpg
    95.2 KB · Прегледи: 114

pakfa

Редовен Потребител
Препоръчайте компактна оптика за хайнела с милдот и корекция на паралакса. За сега гледам липърси
https://www.sotisbg.com/products/6543 или https://www.sotisbg.com/products/5768
Но и тези ми се виждат високи. Има с тактически скали , но не знам дали са подобни на на милдот-а.
 

xpresident

Редовен Потребител

pellet

Редовен Потребител
Привет колеги,
Имам едно питане оносно 312 модела - на няколко места назад в темата чета, че колеги са виждали 312-ка с диаметър на компресора 25мм. Хм, аз никъде в интернет не съм срещал подобно нещо ( въпреки че съм търсил доста). Всички бройки, които аз съм виждал и отварял/ремонтирал, са били 24 мм. Всички резервни части за модела, които се продават - бутала, цилиндри, маншети, са 24 мм. Моля, някой с такъв опит да потвърди, че е срещал 312-ка с компресор 25 мм. Също и информация за кои точно бройки става въпрос, от кой до кой сериен номер, 312 или 3.121 .... ?

Благодаря предварително!
 
Последна промяна:

dvelinov

Редовен Потребител
И аз се сдобих с няколко Хайнела,този е 312.Доста е удобен,но ми се струва малко силен.Пробвах прав от 10 метра,но имам много да уча
Поздрави!
 

Attachments

  • IMG_5684.JPG
    IMG_5684.JPG
    264.6 KB · Прегледи: 147
  • IMG_5685.JPG
    IMG_5685.JPG
    228.7 KB · Прегледи: 147
  • IMG_5686.JPG
    IMG_5686.JPG
    248.5 KB · Прегледи: 139
  • IMG_5687.JPG
    IMG_5687.JPG
    226.3 KB · Прегледи: 141
  • IMG_5688.JPG
    IMG_5688.JPG
    174.2 KB · Прегледи: 142
  • IMG_5689.JPG
    IMG_5689.JPG
    161.8 KB · Прегледи: 141
  • IMG_5690.JPG
    IMG_5690.JPG
    164.9 KB · Прегледи: 139
  • IMG_5691.JPG
    IMG_5691.JPG
    247.2 KB · Прегледи: 140
  • IMG_5692.JPG
    IMG_5692.JPG
    288.9 KB · Прегледи: 141
  • IMG_5693.JPG
    IMG_5693.JPG
    340.6 KB · Прегледи: 147
  • IMG_5694.JPG
    IMG_5694.JPG
    366.3 KB · Прегледи: 144

xpresident

Редовен Потребител
Пробвах се да направя една мишена на 20м с Хайнела, да си припомня кефа от стрелбата с тази класика.
1 (2).jpg
Има още какво да се желае, пушката може повече. Отдавам слабия резултат на лошото осветление (ползвах LED фенерче да осветявам мишената) и май имам хлабини в диоптрика. С кръгла мушка предполагам че ще е по-добре, но "пънчето" е по-универсално при различни мишени, за това стрелям с него. Ако ми остане време дези дни ще пробвам да му позатегна болтчетата и да пострелям на дневна светлина.
Бихте ли споделили нещо относно позицията на диоптрика по релсата, как се определя оптималното разстояние от окото?
 

Павел Петров

Потребител
Така ми се иска да махна диоптрика на 311-ката и да сложа мерник като този, ама май няма от къде да си го поръчам...
 

Attachments

  • Screenshot_20200321-071539.jpg
    Screenshot_20200321-071539.jpg
    161.2 KB · Прегледи: 73

xpresident

Редовен Потребител
Тя и мушката ще дойде висока за този. Земи си 310-ка по-добре.
 
Нагоре