Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

Licho

Редовен Потребител
Колеги,дайте ми съвет! Срокът за уведомление на ВП ми изтича утре,а "косаджиите" били в отпуск до 15 септември.Единственото,което ми дойде наум, бе да продиктувам името си на дежурния на входа старшина( гл.сержант).Записа ме в някаква тетрадка,но дали после ще ми зачетат идването?Едва ли.А хич не ми се плащат глоби...
 

andi

Редовен Потребител
1 - няма как служба КОС да не работи 15 -20 дена и подобни глупости . В Пловдив са по 2-3 косаджии и няма как всички да са ги пуснали в отпуска . А и да ги няма при извънредни обстоятелства началника е длъжен да назначи временен заместник .

2- Ти не си длъжен да се съобразяваш с техните тука има -тука няма . Никъде не пише в закона лично да уведомяваш , или да се разкарваш .
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Отиваш в Еконт и изпращаш препоръчано писмо до КОС със сниман договор и лична карта. Друг вариант не се сещам щом ги няма.
Попълваш едно заявление свободен текст, че ги уведомяваш за закупената въздушна пушка със сериен номер модел марка и така би трябвало да мине.
 

andi

Редовен Потребител
Намираш в нета и разпечатваш :
"Приложение 11 / към чл 54, ал 1 и 2 , чл 55 и §11 от ПЗР на ЗОБВВПИ /
Попълваш го , и прилагаш ( описваш го и в образец 11) копие на документа с който си го придобил ( договор , или документ от магазин) .
Отиваш в Поща и го пращаш до началника на съответното РПУ с препоръчано писмо ( 1,70 лв) . Пазиш разписката и за вс. сл. я снимаш с телефона .
Важно е датата на пощенското клеймо .

САМО това , нищо друго не иска от теб законодателя . Твоето задължение си го изпълнил - уведомил си в срок .
Никакви ходения , моления , чакания , копия на лични карти и тн .
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря ви Анди и Оги-пз!Точно така и направих.Изпратих документа за покупко-продажба от магазина и др.необходими данни по Еконт директно до началника на РУ .Дано има полза!А в служба КОС наистина нямаше никой.
 

me4ka

Новодошъл
Уважаеми съфорумци,

дали има някой, който през 2018 е регистрирал притежание на въздушна пушка специално в това районно,
за да сподели актуалност на изискванията там...

С уважение,
 

sts1969

Редовен Потребител
Уважаеми съфорумци,

дали има някой, който през 2018 е регистрирал притежание на въздушна пушка специално в това районно,
за да сподели актуалност на изискванията там...

С уважение,
Най-добре да отидеш и да попиташ лично какви документи ще са ти нужни. Ако е закупена нова, вземаш пушката в калъф, отиваш с документа от магазина (и едно копие няма да е излишно), твоята лична карта (и едно копие за спестяване на време). Там ти дават една молба- уведомление, попълваш я...и това е, чакаш един месец за уведомлението. Не помня дали се плащаше някаква такса някъде. Ако е купена от друг собственик, и той не е с теб, то аз направих следното, (освен оригиналният договор) добавих копие от договора за покупкопродажба на пушката, освен копието на моята лична карта, добавих и копие на личната карта на продавача (живееше в друг град), и копие от предното уведомление на продавача. Имаш 14 дневен срок да отидеш в КОС от датата на покупката, и да я уведомиш, а продавача има 7 дена да я отпише.
 

me4ka

Новодошъл
Да, друже...благодаря ти най-любезно за насоката,
но сам знаеш, че нещата са различни под всеки покрив, та затова питах конкретно в темата за точно това Районно.
Аз живея далеч от него, вътре не вдигат телефон и затова ми трябва, ако има някой, който реално е бил
там в това пак повтарям специфично и сложно софийско полицейско управление през 2018,
да каже дали има някаква промяна с първоначалният пост на тази тема....ако ли не, ще има две ходения, то е ясно.
Защото ако не искат пушката, а само документите, ще ми е далеч по-приятно :)
Че опашката там е хммм...дълга, бавна и депресираща :D
 

sts1969

Редовен Потребител
Обикновено искат да сверят лично номера и модела на пушката, с тези описани в документацията...но както каза, там може да са с различни изисквания. :cheers:
 

me4ka

Новодошъл
Баш това имам предвид, щом има и специфична тема.....а и аз нямам фактура за закупуване, само Удостоверение за закупуване /но вътре с всички данни/, та затова аз да си питам тук патило, че аз съм си старило :lol::cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Стига разтягахте лукуми, това иска ли, онова искал....
Достатъчно е да попълниш едно уведомление с данните ти и данните за пушката и да го изпратиш по пощата с обратна разписка или по куриер до началника на съответното РУ.
Последните ми уведомления са по този начин, макар и косаджията да се сърди, че не съм минал да го уважа.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Стига разтягахте лукуми, това иска ли, онова искал....
Петко, ела го изпрати по пощата в Провадия, да видя дали няма да омекнеш като не успееш да я обявиш! Мен за малко да ме върнат, защото купувача (от Силистра) не беше с мен. ;)
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всеки се чеше където го сърби.
Пък някои искат и друг да ги почеше, ако намерят такъв....
 

Niki

Редовен Потребител
Никаква пушка не носи в КОС,взимай се бумагите,като влезеш във входа наляво ти е КОС,надясно паспортна служба.Ако има опашка ,като се отвори вратата на косаджиите леко нахалсваш и влизаш,помолваш дебелите дами за една бланка за уведомление на ВО,протягаш ръката и взимаш с усмивка ,ако си по нахален оставаш на място и попълваш,правиш се на разсеян и не излизаш при опашката,по бързо попълвай уведомлението ,като си готов отново с усмивка пристъпваш на гишето и елегантно подаваш,можеш нещо да добавиш за прическата на дамата/ако си курвар/В зависимост ,какво впечатление си оставил ще ти се отговори да минеш да си получиш уведомлението след 20-30дни
 

me4ka

Новодошъл
И така, от мястото на събитието: нашето любимо 6 РУП

- Опашка с 22 мин чакане,
- Влизане и подаване на предварително попълнено Заявление /принтирано оттук/ + копие от Удостоверението за придобиване и ЛК.
- Време за изпълнение: 1:30 мин, с поздравленията по случая Новата година и споделянето на информацията, че тези дни народът е луднал да регистрира ВО и ГСО, закупени точно за празниците. Усмивка за довиждане и до след 20 дена да съм минел.

Благодаря на всички, за съдействието по тази тема!
 

rabbeat

Потребител
помолваш дебелите дами за една бланка за уведомление на ВО...
Аз като ходим миналата година, беше една симпатична сержантка на гишето ;)
Няма как точно в това районно да ти поискат пушката за сверяване на номерата, защото в същия вход се намира и паспортната служба,
за която винаги има опашка паралелно с тази за КОС. Представяш ли си каква ситуация ще се получи ако всички на опашката за КОС са с оръжие в ръка :rambo:
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз като ходим миналата година, беше една симпатична сержантка на гишето ;)
Няма как точно в това районно да ти поискат пушката за сверяване на номерата, защото в същия вход се намира и паспортната служба,
за която винаги има опашка паралелно с тази за КОС. Представяш ли си каква ситуация ще се получи ако всички на опашката за КОС са с оръжие в ръка :rambo:
Представям си я ситуацията отлично, защото и при нашият КОС е така (смесена опашка), и съм я преживявал 3 пъти. :wall:
 

me4ka

Новодошъл
Ааааа...няма проблем с опашката за паспорти и тази за КОС, хората ама въобще не обръщат внимание, така че спокойно.

Те, ловните оръжия втора употреба, точно на тази опашка ги носят и сделката става вътре пред какичките.

Единствено старшината на пропуска би те върнал, ако носиш изделието в натурален вид. В превод - "нарамил пушка на рамо..."
 
Нагоре