G-MAGNUM 1250 IGT MACH 1

DeadShot

Редовен Потребител
Не правят хубава група на 100м. На 30 метра някои правят по-добра група от някои пцп-та.Имаш 3 доста отворени изстрела,затова те питах какви са чашките и как е стреляно.Все пак добра стрелба браво.
 

didarai

Редовен Потребител
Ето една стрелба за група с ПП на закрито.Оптика ЗОС 10-40х60 , от маса и чувалче с пясък.
 

Attachments

  • DSC00035 (2).JPG
    DSC00035 (2).JPG
    69.1 KB · Прегледи: 210

Magic hunter

Новодошъл
Не правят хубава група на 100м. На 30 метра някои правят по-добра група от някои пцп-та.Имаш 3 доста отворени изстрела,затова те питах какви са чашките и как е стреляно.Все пак добра стрелба браво.

Все пак и колата се клати когато мърдам и ветреца си духаше, но когато имам възможност ще ви пратя още снимки, може и клип направо.
 

daniel

Новодошъл
Здравейте, понеже темата както виждам се измести от това как да помогнем със съвет на колега към това кой с каква чашка стреля, да питам някой ползвал ли е турски чашки. В заримекс видях да продават хатсан торпедо за 30лв/кути. предполга се, че щом е скъпо, значи е качествено- в този случай така ли е.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Обикновено, универсалната и най-качествена чашка е jsb. Това не пречи да има и изключения от правилото. Някои цеви харесват турските чашки и стрелят добре с тях.
 

daniel

Новодошъл
За jsb е ясно, просто не мога да повярвам, че друга компания (не говоря за турска, а въобще) не може да докара подобно качество. Иначе съм прежалил и съм купил чашки на 4 компании (без гамо) от трите най-масови модела (match, poited, domed) чакам да се оправи времето за да видя резултатите. Ако някой от софия иска да се включи в тестовете нека да заповяда- тези кутии са прежалени.
 

Тишката

Новодошъл
Здравей, колега. Тези чашки са препоръчителни. 1.37 грама. Имаш силна въздушна пушка. Колкото по силна е пушката толкова е по-добре чашките да са по тежки. Качеството е отлично. Само бих препоръчал ако можеш да намериш по заострен тип чашка тип rocket .
 

Attachments

  • F9FA8B9A-EFC8-486F-A2E2-871EC4E86A48.jpeg
    F9FA8B9A-EFC8-486F-A2E2-871EC4E86A48.jpeg
    158.1 KB · Прегледи: 65

G-Magnum 1250 IGT

Новодошъл
Здравейте ! От скоро съм собственик на
G-MAGNUM 1250 IGT MACH 1 /36-45 j . Бих искал да искажете мнение относно точноста. Проблема е такъв ,че стрелям на 10м и пушката е много точна , уш я прострелвам добре , но когато преместя мишената на 25 -27 м , точноста е изключително зле и започва едно сеене на съчмите нагоре / надолу/настрани. Въпроса ми е какви съчми трябва да използвам и колко трябва да бъдат тежки , защото стрелям със super point extra 0.94 грама. Проблема дали пък не е в пушката или трябва да ползвам поне 1.3 гр съчми ?
 

G-Magnum 1250 IGT

Новодошъл
Здравейте, аз имам същия проблем със същата пушка G-Magnum 1250 IGT. Прочетох форума и се вадявам че проблема е в чашките Дано сте прави. Ще си поръчам тези тестовите със 7 различни вида. Вчера купих и оптика на Gamo 4-12x44 но нямаха моноблок(скоба). Та да попитам трябва ли задължително да сменя скобите с моноблок?
 

G-Magnum 1250 IGT

Новодошъл
Ще пробвам с малко по-тежки чашки. Дано се подобри точноста. В нета гледах как един с такава пушка стреля на 100-130м шише стъклено и го чупи. А аз на 30 с тия леките съчми не мога да го уцеля. :( Не знам пък нещо проблема да не е в пушката...
Да изкажа и аз мнение. И аз имах същия проблем. По принцип съм добър стрелец но тази пушка не можех да е вкарам в ред. Последната ми стрелба обаче ми беще страхотна. Съвет: простреляй пушката на 50м, не на 10м. Когато имаш цел на 10м. просто се целиш 1см. по нагоре, на 50тия точна и от там на всеки 10м. вдигашс по 7-8см. Но да кажа най-важното! Имам сигурно над 10бр. кутийки с различни съчми. Но най добрата стрелба ми е дава с Н/М 0.94гр. заоблен връх (по памет) нещо от рода Topic Fillet. На 60м от 4 изтрела 3те са в кутийка от кока кола. Успех!
 

G-Magnum 1250 IGT

Новодошъл
Да изкажа и аз мнение. И аз имах същия проблем. По принцип съм добър стрелец но тази пушка не можех да е вкарам в ред. Последната ми стрелба обаче ми беще страхотна. Съвет: простреляй пушката на 50м, не на 10м. Когато имаш цел на 10м. просто се целиш 1см. по нагоре, на 50тия точна и от там на всеки 10м. вдигашс по 7-8см. Но да кажа най-важното! Имам сигурно над 10бр. кутийки с различни съчми. Но най добрата стрелба ми е дава с Н/М 0.94гр. заоблен връх (по памет) нещо от рода Topic Fillet. На 60м от 4 изтрела 3те са в кутийка от кока кола. Успех!
Момчета, Gemata, сташно съм горд с резултата който искам да споделя! Най важното е че доказах, че на Gamoto нищо му няма и е много точна пушка! Горещо препоръчвам да простреляте пушките със съчмите който този път ги показвам със снимка и да забравите за всички останали съчми! Малко пояснение за видеото: Косъра е на 50-60м. Целя се в главата. И му е отнасям! :) Незнам но файла е 11сек. и ми казва че е горям. Щеше да е добре да го ведите, защото в последствие се вижда че след като е минал през главата на косъра удря друг и с един патрон два заяка!
 

Attachments

  • 20220927_212452.jpg
    20220927_212452.jpg
    139.8 KB · Прегледи: 62
Нагоре