ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

xpresident

Редовен Потребител
Аз не разбирам каква е идеята ако няма да се стреля бенч или ФТ оптиката да е с голямо увеличение? х10 е достатъчно за стрелба по капачки на 50м, фиксираното увеличение също е ок. Голямата оптика освен че тежи ужасно (особено ако е нисък клас) заема място и прави пушката да изглежда странно. От друга страна бистрия, светъл образ си дава голям кеф като погледнеш мишената, не измаря очите и след 200 изстрела.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Нека да си вземе човека по-голяма свястна оптика, утре ще се зариби по БР или ФТ, и пак ще се наложи да търси оптика. :yes:
 

Пламен ss

Потребител
Човек никога не знае какво го чака или какво ще му хрумне но определено засега няма да се ползва за БР или ФТ. Ще се ползва до 100-120 метра. Ясно че за тези пари ще е компромисен вариант но засега толкова мога да заделя.
 

lynx

Редовен Потребител
Бих те посъветвал за тези дистанции да си вземеш оптика с по-голямо увеличение. Най-малко х20 или х24.
 

etamin

Потребител
Някои може ли да ми измери диаметъра заедно с тръбата на оптика дискавари с челна 44мм и със страничен фокус.Увеличението няма значение просто искам да знам ще мога ли да я монтирам с 14 мм монтажи.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Някои може ли да ми измери диаметъра заедно с тръбата на оптика дискавари с челна 44мм и със страничен фокус.Увеличението няма значение просто искам да знам ще мога ли да я монтирам с 14 мм монтажи.
Не се разбира какво питаш. Какъв диаметър? Монтажите са за тубус с диаметър 30мм, 1 инч и рядко 34мм. Предполагам 14 мм е височина на монтаж. Ама какъв ДИАМЕТЪР да ти измерят. Сигурно питаш дали оптика с "камбана" 44мм ..може да се монтира с монтаж висок 14мм. ?
 

etamin

Потребител
интересува ме целия диаметър, с алуминия и все багаж.Ясно че лещата е 44м ама с алуминия колко става.В момента чз-то е с 50 мм челна и е на високи монтажи 20мм.Само че така ми идва ниско приклада при прикладване.Искам да сложа ниски монтажи и ме интересува диаметъра на оптиката, да не опира в цевта.
 

Sen

Редовен Потребител
Не го знам доколко е "истинският оръжейник", но според мен е прав в голяма степен:

П.П.: Като не съм съгласен, че трябва да се купуват само американски оптични прицели ;)
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Не съм свързвал до сега саундбар(дом, кино) с телевизор , та малко влязох в нерви , докато видя , че HDMI на саунда , бил само аут (изход) .
В случая телевизията виваком сателит с Homecast HD приемник . Та до колкото подозирам ( че няма описания към никое устройство ) , за да имам звук от саунда , на това което върви на телевизора , в случая ми трябва Y, Pb и Pr кабел от тунера , с аудио аут , влизащо в ауидио ин на саунда .Така ли е ? А ако телевизията е кабелна , а телевизорът няма оптичен изход , как да изкарам звука от него през саунда ?
Ето и изходите на Саунда и приемника на виваком .
И въобще , за какво му е на саундбар да има HDMI изход , към телевизора ?
 

Attachments

  • Opera Моментна снимка_2018-12-25_013829_www.vivacom.bg.png
    Opera Моментна снимка_2018-12-25_013829_www.vivacom.bg.png
    185.2 KB · Прегледи: 27
  • res_e8a79c8cadb8a1ba844dc87b2132f63e_full.jpg
    res_e8a79c8cadb8a1ba844dc87b2132f63e_full.jpg
    83.7 KB · Прегледи: 27
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Щом телевизора няма оптика то остава да изведеш аудиото от телевизора към саундбар-а с аналогов кабел RCA L/R (чинчове) към стерео жак 3.5mm към входа на саундбар-а след което виж в менюто на телевизора дали има опция за избор на аудио изходите, за да можеш да избереш към кои изходи да го насочиш.

2018-12-25_072212.jpg

Ако в менюто няма тази опция, то би трябвало всички входове и изходи да се активират автоматични при включване на някакво устройство. Пусни от HDMI изхода саундбар-а кабел към телевизора, може да има вграден преобразовател от аналогов към цифров сигнал, който да го връща в телевизора...не знам как точно да ти обясня. Така само по една снимка може да се гадае , затова ако не си се справил напиши марката и модела на телевизора и на саундбар-а да се видят характеристиките за по точна диагноза.
Разгледай и клипчетата в този канал, може да ти е от полза - https://www.youtube.com/user/homeintegrations/videos
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
IMG_20181225_143842018.jpg IMG_20181225_144120693.jpg
напиши марката и модела на телевизора и на саундбар-а да се видят характеристиките за по точна диагноза.
https://www.emag.bg/televizor-led-star-light-50-127-sm-4k-ultra-hd-50dm7000/pd/DCLJXSBBM/
Телевизорът е Телевизор LED Star-Light, 50" (127 см), 50DM7000, 4K Ultra HD
Гледах сега в ЕМАГ описаните входове , но май не си отговаря на тях . Снимал съм кво има налично , а книжката е семпла и няма описание на входовете .
Саундбара е : Soundbar Sony HTRT3, 600W, 5.1, Bluetooth, NFC
https://www.emag.bg/soundbar-sony-htrt3-600w-5-1-bluetooth-nfc-htrt3-cel/pd/DTSSC3BBM/?ref=hdr-favorite_products
Връзките отговарят на снимката горе .
Сатетелитният приемник няма оптичен . Отговарят на снимката горе входовете .
..........................
Днес с кабел Л-Р и аудио жак отдругата страна , свързах сат приемника със саунда и вече каквото върви от сат към ТВ-то върви със същият звук.
Остава ми проблема обаче от ТВ-то как да прекарам звук , през саундбара .
Т.е. ако пусна филм от компа на ТВ , да мога да слушам през саунда .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
свързах сат приемника със саунда и вече каквото върви от сат към ТВ-то върви със същият звук.
Остава ми проблема обаче от ТВ-то как да прекарам звук , през саундбара .
Т.е. ако пусна филм от компа на ТВ , да мога да слушам през саунда .
Така като гледам изборът ти е ограничен само до една възможност. Това, което си направил.
Остава да определиш приоритета. Дали да гледаш телевизия през аудио системата или да пуснеш компа през нея.
Аз лично бих избрал второто.
Така бих се наслаждавал пълноценно на звук от филмите, които ще си свалям с прилично качество и звук, а ТВто ще си го слушам през неговите си звукови устройства/говорители. Просто разсъждавам от собствена гледна точка, тъй като 50" ТВ ползвам предимно за монитор. На него си гледам и телевизията -кабелна от Нетуркс, но колкото много и с добро качество програми да има, никога не ми е липсвал звук с високо качество на телевизията, особено като се предположи, че предимно се касае за говор, а и аз едва ли мога да направя един час гледане на ТВ за денонощие. Това все пак зависи и от качеството на звука на самото ТВ. Има такива с отвратителен звук, но има и доста добри. На един посредствен телевизор обаче, с малко ровичкане по звуковите настройки, би могло да се извади приличен за ТВ звук.
Много време прекарвам пред екрана и освен ровичкането в мрежата, гледам предимно филми, музика/концерти които свалям винаги когато е възможно с HD качество и DTS звук и това за мен напълно ме устройва.
Та погледнато от моята камбанария, не виждам голям смисъл да си създаваш излишни главоболия, за да търсиш възможност за обединяване.
Решение вероятно има, но ще е свързано с допълнително устройство, кабели и влагане на още пари, което от своя страна обезсмисля бюджетния вариант, който си избрал.
 

dberov

Редовен Потребител
Днес с кабел Л-Р и аудио жак отдругата страна , свързах сат приемника със саунда и вече каквото върви от сат към ТВ-то върви със същият звук.
Остава ми проблема обаче от ТВ-то как да прекарам звук , през саундбара .
Т.е. ако пусна филм от компа на ТВ , да мога да слушам през саунда .

Най евтиния вариант е със switch адаптерна кутия, мисля че ги купих по $3 но трябва да сменяш ръчно кое да слушаш.
Намерих я -> https://www.ebay.com/itm/3-Way-Audi...h=item4d8524ed09:g:uSwAAOSw~y9ZNPk7:rk:3:pf:0

От телевизора кабел скарт към чинчове във аудио входа на суич Адаптерната Кутия / АК.
От сателита кабел чин - чинч в АК.
От компа кабел стерео жак - чинч в АК.
От разпределителната кутия кабел чинчове - стерео жак към саундбард-а и от копчето в средата избираш кое да слушаш.

2018-12-26_145341.jpg
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
...
Остава да определиш приоритета. Дали да гледаш телевизия през аудио системата или да пуснеш компа през нея.
..
Като изключим съвета на Митака ( и сигурно това ще е , щото и аз не мизмислям друго решение ) , не виждам как да свържа ТВ-то с бара . Няма оптичен изход от ТВ-то .
Всъщност ...и комп , не виждам как мога да вържа към системата , освен с аудио жак от двете страни . (Това не стана с ТВ-то и ... всъщност не се се'ам защо ? )
Основната ми идея е да пусна филм на ТВ-то и да го слушам през системата . Ако от компа върви сигнал към саунбара през " аудио жак-аудиожак " , тогава мога да подавам на ТВ-то от компа , през HDMI . Това ми роди главата ...
А с е такова дали няма да стане ?
004261-490x490thumb.jpg

Скарт-чинч от ТВ влизат в него , и после чинчи-аудиожак в саунбдара ?
 

t.marev

Редовен Потребител
Може и с това което си показал по описаната схема....има и адаптор два чинча/стереожак на 3.5мм - също става. Обаче ако извадиш звук през линейния изход/скарта, няма да можеш, да го управляваш от дистанционното на ТВ, което не е удобно. Ще трябва веднъж да регулираш звука на ТВ-то и още веднъж от дистанционното на бара. Опитай от изхода за слушалки на ТВ-то да вкараш сигнал в жака на бара - ще му дойде малко силен, но подлежи на коригиране, особено ако изхода е за високоомови слушалки.
 

didarai

Редовен Потребител
Опитай от изхода за слушалки на ТВ-то да вкараш сигнал в жака на бара - ще му дойде малко силен, но подлежи на коригиране, особено ако изхода е за високоомови слушалки.
Опитах . И тва ме изненада , че не стана . Нямаше звук .
Иначе няма проблем за управлението . Намалява се на ТВ и се командва от дистанционното на саунбдара .
 

t.marev

Редовен Потребител
Пълна загадка.....Хм, кабелите...пробвай ги на нещо друго, някой път изглеждат здрави, а не са.
 
Нагоре