Приклади - изработка и поддръжка

Nikola

Потребител
Днес си взех 1 литър тиково масло Губра.
Ще видим как ще се получи дръжката на Сноу Пийка.
 

bleu81

Редовен Потребител
Днес си взех 1 литър тиково масло Губра.
Ще видим как ще се получи дръжката на Сноу Пийка.
Тиковото масло е чудесно но е много тънко и дървото го пие като гъба ако е сухо и не е било импрегнирано преди. Приготви се за поне 5-6 ръце. Каъо спре да попива ефекта е чуден.
 

Nikola

Потребител
Приключих с шкурките, дойде реда на маслото.
Та как да го нанеса, с какво, има ли някакви подводни камъни?
 

bleu81

Редовен Потребител
Аз го нанасям четка за рисуване. През 2 3 ръце минавам на ръка със стоманена вълна 0000.

Не претендирам че моя метод е най правилен.
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой може ли да ми помогне с идея за изработка/закупуване на сгъваем настрани приклад от типа АР с регулируем набузник.
Искам да стъпя на утвърдена/масова конструкция и само да измисля подходящо присъединяване.

Проекта е мини-карабина на базата на пцп пистолет. Желязото е като минимум П700 като максимум Ранчеро а може би нещо по средата.
В момента имам пунчер на който приклада се сваля за секунди но искам нещо още по-компактно.

Поздрави
 

Nikola

Потребител
Ранчерото е бая късичко сякаш. Иначе сгъваеми приклади за еърсофт пушки има в ибей и алиекспрес на сносни цени
 

supervizor

Потребител
Ето малка заигравка и от мен,отдавна се канех да го направя
9459628g.jpg

9459629w.jpg

9459631q.jpg

9459637q.jpg

9459638U.jpg

9459639P.jpg

9459646M.jpg

9459647T.jpg
 

supervizor

Потребител
Благодаря ти много,Светльо!.. а във въпроса ти е отговора! :cheers:Само едната страна нарочно съм оцветил с огнен опал/ наимениванието на цвета/. Вярвай ми с месеци съм правил проби на колко волтажа става най-добре, голяма мъка е и да намериш доброто съотношение на разтвора>o_O
 

cilindura

Редовен Потребител
Браво, Кемо! Личи си, че имаш добър естетически вкус. Продължавай все така и експериментирай с други видове дървесина. Ама явно ще се наложи да купиш и още някоя друга пушка. :D
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Моля някой който си е правил регулируем набузник да сподели практически опит и идеи за реализация.
В главата ми се въртят няколко варианта но не знам кой да избера. Преди да пристъпя към рязането искам да съм сигурен, че съм избрал най добрия механизъм.

Поздрави
 

xpresident

Редовен Потребител
5.jpg
Скицирах ти набързо това което бях замислил за Хайнела. Основата е 12мм алуминий, може да се вкопае в дървото но тогава трябва да се пробият отвори за стопорните болчета. По подобна схема беше направен регулируемия задтилък, работи много добре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако искаш само по височина да регулираш, е ок, с малко корекции.
Прави се срез между двата отвора в които се движат краката и се стяга само с един централен винт.
Има и вариант само с един крак.. Това позволява и завъртане, за намиране на най-удобната позиция. В горната основа може да се направи допълнителен перпендикулярен на набузника, за да се регулира и в тази посока.
 

sa6o

Потребител
колега в магазините на т-мах има пили за дьрво които се слагат на дрелка,разли4ни профили ци линдри4ни конусни 5 разли4ни модела на цена около 4,5лв вьршат 4удеса за пилене на отвори
 
Нагоре