Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

ag111

Новодошъл
някой може ли да каже точните параметри на уплътнението на буталото нa supercharger
това ли са : вътр. диаметър 14,5 мм, а външен диаметър 26,5 мм
 

Licho

Редовен Потребител
Суперчарджърът ми започна все по-трудно да затваря и го носих на оръжейник за да ми урегулира зъбчето.След ремонта,се наложи да коригирам вертикалната корекция на мерника,тъй като пистолетът започна да бие десетина см по-ниско.Корекцията,обаче,се оказа недостатъчна(врътката се разхлабва и не държи)Опитах да компенсирам и с мушката отпред(тя е подвижна),но пак не стана.Това,което ми остава да опитам,е да повдигна цялостно мерника като подложа нещо под него.Какво да бъде?Пластинки,изрязани от кенчета,някаква тънка кожа ...?Дайте ми съвет!Благодаря!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Суперчарджърът ми започна все по-трудно да затваря и го носих на оръжейник за да ми урегулира зъбчето.След ремонта,се наложи да коригирам вертикалната корекция на мерника,тъй като пистолетът започна да бие десетина см по-ниско.Корекцията,обаче,се оказа недостатъчна(врътката се разхлабва и не държи)Опитах да компенсирам и с мушката отпред(тя е подвижна),но пак не стана.Това,което ми остава да опитам,е да повдигна цялостно мерника като подложа нещо под него.Какво да бъде?Пластинки,изрязани от кенчета,някаква тънка кожа ...?Дайте ми съвет!Благодаря!
Колега, носи го на оръжейника обратно! При положение, че след неговия ремонт пищова е в това състояние. Поне аз така щях да направя. А зъбчето преди това смазвал ли си го редовно или не?
 

Licho

Редовен Потребител
Да,смазвам го,колега.Там било слабо място на тези пищови и често се случвало.А да го връщам не върви,тъй като сега,в разгара на ловния сезон,е затрупан с всевъзможни поръчки от ловджии( предимно за огнестрелни). За мен дори направи компромис.Иначе ще трябва да чакам поне до Нова година.
И при другия,който работи най-вече с ВО,ситуацията не е по-различна.Затова предпочитам сам да се помъча и ако не успея ,ще се ходи до работилницата на Заримекс в София.
 

Ragnar

Новодошъл
Здравейте ! Поръчах си тази газова пружина за моя суперчарджър и се чудя ще мога ли да си я сложа сам и ще има ли някаква реална полза изобщо от нея? Много ми харесва как стреля като цяло и като видях, че има и газово бутало не се сдържах и го поръчах...

https://pushka.eu/product/Резервна-...atsan-Super-Charger--Hatsan-Super-Tact-TYPE-6
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравей. Аз също си поръчах от pushka.eu за моя пищов резервно газово бутало да ми се намира под ръка, че не се знае сегашното кога ще издаде багажа. Като монтираш газовото бутало, почти ще ти изчезне отката и от това ще ти се подобри точността. Смяната на газовото бутало не е нещо сложно, но е хубаво да видиш от някой можещ , как се разглобява целия пищов. Ако нямаш такъв познат в интернет има доста клипове.
 

Ragnar

Новодошъл
Има ли нещо да се пили подлага или нагажда? Или просто избивам щифта отзад вадя пружината и слагам буталото ? Някак така си го представям. Клип не можах да намеря. Намерих на един руснак с някакво не хатсанско бутало. Благодаря ти !
 

llcoolj

Редовен Потребител
Доколкото знам нищо не се пили. Не съм много сигурен, но подлoжка дали се подлага зависи от модела на газовото бутало. Някой, който е правил процедурата да каже. Ето клип, където на руснака пищова е с пружина като твоя и подлага шайба
, но неговото газово бутало е различно от това в pushka.eu. Моя пищов си е в оригинален вид с газово бутало и то е 1 към 1 същото като това от pushka.eu , което си купих.
 
Последна промяна:

Ragnar

Новодошъл
Супер е видеото. Съмнява ме, че оригиналното газово бутало ще се слага направо. Щом предлагат такива части би трябвало да напишат инструкции ако нещо се налага да се прави..ама един господ знае..

http://www.hatsan.com.tr/en_vortex.html

Вчера смених пружината с газово бутало. Няма нужда да се сваля спусъковия механизъм. Избива се чопа, който държи тапата, в която опира пружината ( за операцията са нужни двама души, един да натиска а другия да избива) ако не е налична преса или някакво менгиме. Избива се чопа и се маха тапата и пружината и отред към посока цевта има един тупуз, който се опира в предния край на пружината.... След като се махне и той се слага газовото бутало ( острата му част влиза в една кухина и пасва идеално. Нищо не се подлага или пили. Много добре започна да стреля от към скорост не съм сигурен дали стана по силен или по слаб, но по лесно се зарежда. Супер ме кефи !
 
Последна промяна от модератор:

llcoolj

Редовен Потребител
Преди месец смених на моя Hatsan 25 SuperTact Vortex газовото бутало и маншета. Увеличих налягането на новото ГБ от 100 на 130 бара и започна да стреля със скорости 194-195м/с чашки JSB 0.547 гр. Със старото ГБ ми дизелеше пушката, защото изпускаше по малко масло. Този проблем вече го нямам, но ще видим до кога :) Около стотина чашки съм пуснал до сега и всичко е ОК. Има леко увеличение на отката и малко по трудно се чупи цевта при зареждане, но това е заради увеличеното налягане в ГБ.
 

IRS

Новодошъл
Здравейте,
От вчера и аз имам хатсан 25 суперчарджер. Забелязах още от началото, че малко трудно се отваря и затваря цевта. Дали това е нормално и дали в течение на времето, ще става по-зле?

И още един въпрос: дали е удачно да му монтира червена точка?
Гледах една DIANA 1x40 RD?
 
Последна промяна от модератор:

Licho

Редовен Потребител
Когато пружината почне да отслабва,отварянето ще става все по-лесно.
За затварянето-същото беше и при мен,докато постепенно ,един ден стана невъзможно.Наложи се да го занеса на оръжейник,за да му урегулира зъбчето и още някои неща.Явно,това си е типично за тези пищови.
 

Licho

Редовен Потребител
Колега,забравих да ти кажа:гледай зъбчето да бъде винаги леко смазано!Малко,иначе може да влезе навътре и да почне да дизели.
 

Marti

Новодошъл
Здравейте, изпуснах пистолетът ми и му се счупи задният мерник. Може ли да ми препоръчате от къде да си купа друг като оригиналния мерник?
 

Krasikam4o

Потребител
Здравейте , да се похваля с нова придобивка , пистолет Хатсан суперчарджер мод 25. Впечатленията които ми направи- комшиите са се постарали да го направят на външен вид , добре изглежда , обаче има компромис с изработката . Мушката седи наклонена надясно , мерника наклонен на ляво , не особено прецизни мерни прибори. Гуменото уплътнението на цевта към тялото не е изпъкнало , даже е хлътнало леко навътре , предполагам се е смачкало от седене в затворено положение. Предлага ли се резервно да го подменя? Доста силен е за пистолет. Това са първите отзиви засега :)
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Да, 10.5 Джаула е ако е в добро състояние. Гумичката може да се подмени с нова, мисля че ги имаше в arms-bg.com, на ул. Самуил 93 в София.
Ако нямат и не можеш да намериш, свали я, измери и нея и леглото и ми дай размери - ще ти направя !
 

Licho

Редовен Потребител
Мушката отпред се регулира.Ако не е минал гаранционният срок,можеш да поискаш да ти я подменят.В работилницата на Заримекс (София) имат запасни.
 
Нагоре