ВАМ - 21 , ВАМ - 30

pakfa

Редовен Потребител
В помощ на колегите с по-малък... цилиндър.
След няколкодневно четене на руски, украински и западни форуми
събрах следната информация: маншет за cometa 220 300 400 - външен ф26мм вътрешен ф15мм,
и на няколко места го дават че става за BAM 30-1.
Поръчах такъв от "бункера" за 10 кинта. Измерен с някакъв калпав шублер е 26,6.
Изглежда добре изработен, но не съм го пробвал щото вече сглобих пушката със стария, който си беше наред.
Мисля че това може да е решението за хора които са си купили BAM с идея (заблуда) че ще ползват диански консумативи.
Това се оказа решението за маншета. Днес пристигна от Булармс и пасва без доработки
 

pakfa

Редовен Потребител
След малко забавяне, джедаите от Лифтком-а сколасаха да ми нарежат блендите. Материала е неръждавейка 1мм. Имат заусенъци, но след като се премахнат - блендата си залепва на мястото. На първата снимка е старата бленда, която според мен не е оригиналната. Някой ако иска бленди - да пише на лични. Муждувремено ми пристигнаха и двете пружини.
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_91_149_298/products_id/1888
И сега се чудя как да сваля новия маншет от буталото, без да го повредя. Буталото има побитости и искам да ги оправя.
Още един въпрос - има ли смисъл да намалявам трансферпорта на 3.2мм? В момента е 4.1-4.2мм. Има и още неща за оправяне по водача на пружината, муждувременно ще полирам спусъка.
blendi.jpg blenda1.jpg springs.jpg
 
Последна промяна:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Има ли начин по който можеш да познаеш Б 30 дали е с малък или голям цилиндър.Без да я разглобяваш?
 

Nikola

Потребител
Нямам представа, но със сигурност се различават и по външния диаметър на цилиндъра.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Една 21-а с тъмен приклад. Предишния собственик се беше опитал да прави накадка от едната страна, затова играха шкурката и байца.

48395729_272559070075107_1470498855421214720_n.jpg
 

6tangata

Редовен Потребител
Привет на всички. При разглобяването на БАМ 30 избивам щифтащифта при спусъка, но спусъка не излиза...нещо го запира....какво?
 

pakfa

Редовен Потребител
При мен се оказа смачкана пружина за буталото и клеясване. С леко почукване в посока на вън си излезе. Все пак внимавай.
 

6tangata

Редовен Потребител
Абе тоя пин бил на резба, тоя с пружинката ;) първо отвиваш пина с пружинката и после щифта, и се вади спусъка......сега развих всичко държащо цевта и не мърда от цилиндъра...как се маха...не, че ми трябва много ама края на цевта откъм буталото е с ръбчета и искам да ги полирам по-удобно ;)
 

pakfa

Редовен Потребител
Там имам два щифта, Някъде напред в темата имаше нещо по въпроса. За сега не съм пипал там.
п.с. Сега погледнах - и двата трябва да се избият.
 
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.39243570
Ето го и него....последният мохикант...БАМ 30 в калибър 4,5 мм, чисто нов. Надулника е оригинален на Диана. Маншет Диана 28,6. Пружина 30 витки, тел 3 мм, стъпка 6 мм, тефлоново уплътнение на цевта (тук имах най-големи съмнения дали ще пасне...пасна) масингова шайба под пружината...добре и зеле...по-добре се "развърта" за мен, но и като че ли има повече вибрация след изстрел. Скорости не съм мерил....оригиналната пружина на моя Air Arms е 25 витки, на 3 мм на 6 мм стъпка по спомен...пушката даваше 15 J по спомен, та тук увеличих витките "на око". Цевта е 7 от 10 за мен, но преди тестове нищо не се знае ;) Имаше много мръсотия и лека ръжда, та взимах (със съдействието на един любезем колега) телен шомпул 4,5 мм. Оптиката е Конус 6-24х44. Ако нещо не се справя със скоростите и вибрацийте ще тествам рязана пружина от Диана на 3,2 мм тел. Тестове...все не остава време....лятото ;)
 
Последна промяна:

The_Incredible

Потребител
Много интересна придобивка, за мен лично постигнатите резултати като скорост и точност представляват силен инетерес.
 

Muru

Новодошъл
От къде мога да намеря качествени пружина и маншет за БАМ 30,от старите модели е-от 2008-2009 някъде го имам.
 

Muru

Новодошъл
Точно 28мм е маншета,пружината е 24см. дължина 12 навивки,колко трябва да са неамортизирани?
 

The_Incredible

Потребител
При 28мм мисля, че оригинални консумативи за Диана ще ти свършат работа. Моята бройка беше с 26мм.
 

Muru

Новодошъл
Значи маншета е 28мм.външен,15мм.вътрешен,диянският е 28мм. външен 11.5 вътрешен като се растегне ще стане най-вероятно.Пружината е 24см. 33 навивки била е 27-28см. доколкото прочетох.Дианската я дават 305см.пак 33 навивки дали ще пасне и ако се реже ще загуби навивки,тва как ще се отрази?
 

6tangata

Редовен Потребител
Привет. Попрехвърлих темите за ВАМ, но не видях нищо конкретно за ВАМ 19 4.5 мм.
Един пост, че е копие на Гамо 440, но темата не се отваря. Как е в сравнение Метеор 1000 или някой Хацан? Питам за приятел.
 
Нагоре