Варненска група - SEA WOLVES

Ani Zlatanova

Потребител
Здравейте на всички,чудех се дали да пусна нова тема, но реших първо да пиша тук. Ние цялото семйство сме много запалени по стрелбата, но от скоро съм във форума.
Та плануваме да направим ЗАКРИТО СТРЕЛБИЩЕ за въздушни пушки в центъра на Варна. Ще има мишени на разстояния от 15 до 40 м. Ще съм много благодарна, ако дадете някой друг съвет. Като например колко коридора да има? Събирам съвети :)
 

xpresident

Редовен Потребител
Много добро начинание, поздравления! Дано се сравите с бюрокрацията.
Иначе като гледам колко стрелци има във Варна, може би... знам ли, един коридор? :lol:
Шегувам се, 4-5 за дългата дистанция и няколко за 15м
 

lynx

Редовен Потребител
Ако коридорите са с движещи се мишени, може да се ползуват за всякакви дистанции.
Жалко, че Варна ни е далеч :wall: Завиждам благородно на Варналии :bravo:
 

Sen

Редовен Потребител
Ани, не минава седмица без да съжалявам, че нямаме такова съоръжение в околията, и да завиждам на янките, например, че имат навсякъде :) Идеята ви е страхотна!! Най-добрата новина, която съм чувал от доста време насам, свързана с хобито. Според мен ще имате редовна клиентела и едни 5 коридора няма да останат празни. Даже ми се струва, че може и да не стигнат (както е писал горе президента), ако и на другите толкова им допадне идеята.
Кога мислите да осъществите идеята?
Възможно ли е да удължите дистанцията до 50 метра?
 

sts1969

Редовен Потребител
Привет! С какво оборудване планирате да разполага стрелбището? Примерно стабилни стационарни маси, стойки за закрепване на БР мишени формат А3, зарядни станции или компресор за въздух, може би оборотни пушки и пистолети под наем. Ако ползваме собствено оборудване и оръжие, ще има ли автомобилен паркинг, обикновено "центъра на Варна" го свързвам веднага с липсата на всякакви свободни паркоместа, а оборудването си е доста обемисто и тежко а носене на ръка. Ако решим да си спретнем надстрелване, ще е добре да има 4-5 коридора.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Здравейте, дано е истина това което смятате да направите, би било чудесно!
Съвети не мога да давам, но все пак редно е да се вземе предвид факта, че това е инвестиция, която трябва да оцелява във времето а именно няма да е лесно и добре е да се помисли за членство в този да го наречем клуб или направо казано членска такса или входна такса.
Относно коридорите- колкото повече, толкова повече!! Дори да не е в центъра на Варна, важното е да го има, имаме Огромна нужда от такова съоръжение!!
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Бай шиле

Потребител
Здравейте Ани.това което сте замислили е супер.До какви дистанции ви е терена.? Ние сме група която стреля на над 80 м.до 150_170 м.можем да ви бъдем клиенти.но и на късо ще пробваме.,до колкото позволява дистанцията.Идеята ти е добра.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ейй това е супер ако го направите ще завиждаме доста на Варненци. Успех с проекта, и като го откриете пишете :cheers:
 

Sen

Редовен Потребител
Чакаме с нетърпение и се надяваме да са повече от 5 коридорите, май наистина няма да стигнат :D Също таим надежда за 50 м дистанция. Идеята на Светльо за допълнителни съоръжения е чудесна, а членският внос/карта се знае, аз ще съм един от първите закупили ;)
 

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте Ани.това което сте замислили е супер.До какви дистанции ви е терена.? Ние сме група която стреля на над 80 м.до 150_170 м.можем да ви бъдем клиенти.но и на късо ще пробваме.,до колкото позволява дистанцията.Идеята ти е добра.
Бай Шиле, не е за професионалисти като вас, това е за мераклии като нас, все пак трябва да разграничаваме възможностите си.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Whale

Потребител
Ако го правите с бизнес цел,аз съм скептичен.Ако разполагате с терена и може да го издържате само от кеф към стрелбата това е друго и бих се радвал да има такова място във Варна.Иначе е добре да се помисли за откриване на оръжеен магазин в близост,използване на стрелбището и за друг вид оръжия както разбира се идейте

на Светльо
 
Последна промяна от модератор:

Bay Mitko

Редовен Потребител
Ако разполагате с терена и може да го издържате само от кеф към стрелбата това е друго и бих се радвал да има такова място във Варна
Кефа си има цена друже, за мен е по важно къде да се отдам на хобито си, без да се налага да ходя на 50+ км от Варна! Бизнес не е мръсна дума и даже ме прави оптимистичин!
 

Whale

Потребител
Кефа си има цена друже, за мен е по важно къде да се отдам на хобито си, без да се налага да ходя на 50+ км от Варна! Бизнес не е мръсна дума и даже ме прави оптимистичин!
Ами аз точно това имах в пред вид.Кефа си го правя със или без стрелбище и понеже говорим за бизнес е хубаво да се преброим "въздухарите" от Варна и да видим на какъв процент от времето ще може да се натоварва едно такова съоръжение.Всичко под 50% е загуба на време на и пари за инвеститора ако плаща наеми,заплати и т.н
 

Бай шиле

Потребител
Така е.хубаво е да се събираме хора с еднакво хоби.пък кой на колко метра стреля.....е без значение.ще е място за релакс и удоволствието от хобито.и задължително да има кафе машина и скара
 

petkof

Редовен Потребител
Здравейте на всички,чудех се дали да пусна нова тема, но реших първо да пиша тук. Ние цялото семйство сме много запалени по стрелбата, но от скоро съм във форума.
Та плануваме да направим ЗАКРИТО СТРЕЛБИЩЕ за въздушни пушки в центъра на Варна. Ще има мишени на разстояния от 15 до 40 м. Ще съм много благодарна, ако дадете някой друг съвет. Като например колко коридора да има? Събирам съвети :)
Съвета ми е, ако е възможно да се увеличи дистанцията до 50 м., понеже в междунарния клас до 16 дж. се стреля до тази дистанция и така ще се даде възможност за подготовка на бъдещите състезатели в най-трудната част от трасето.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Според мен, 50 метровият коридор е задължителен. Ако го има, стрелбището ще е страхотно.
 

Ani Zlatanova

Потребител
Здравейте отново, пиша да споделя, че нещата вървят и много скоро ще отворим стрелбището за стрелба с ВО. Като ще има 5 коридора с мишени на 10, 15, 25 и 45 метра.
Ако някой може да ни каже колко ще е нормално да струва входа с включени мишени и кафе :)?

Благодаря
 
Нагоре