Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

братушка

Редовен Потребител
При мишена на 50м. и грешка в измерване на дистанцията от 4м. - тумблер на 46м/вместо с корекций за 50м/ мишената ще падне ли? Ще има ли попадение в убойната зона?
Ти задаваш странни въпроси.
Не даваш цял куп важни параметри, като височината на монтажа на мерника, скоростта и БК на куршума...
Да не говорим за случайни фактори като твое лично треперене...
И ме питаш дали ти ще уцелиш мишената? Ти може да трепнеш така, че и да уцелиш...
Но среднестатистически вероятността да бъде уцелена УЗ е около 10%
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ма той за да го проумее трябва да е имал състезания и да ги е стрелял и да си е вадил поуки от стрелбата. Той е стрелял 10-20-30 състезания калбойската и поука никаква. 30 човека му обясняват, от които някои с 100+ състезания и той не панимае. Това малко като Андреев, който щеше да ни бие с Таското същата работа.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Познавам правилници. Така се случи, че писах такива.
Също така знам как сме ги обсъждали и сме ги променяли.
Конкретно за лампичка например забрана няма.
Дори повече - разрешени са бързомерци, изрично са разрешени. А в тях има лазерче...
Добре де ще го кажа по грубо да разбереш..слагай каквото си искаш на пушката лампи..кандило,свещ...
НО ПО ПРАВИЛНИК НЕ МОЖЕ ДА ГО ПОЛЗВАШ..А КОЙ ТЪЛКУВА ПРАВИЛНИКА,МИ СИДИИ И ОРГАНИЗАТОРИ ОТ ФТ БЪЛГАРИЯ.
И следователно няма да бъдеш допуснат до състезание.
Иначе ти си продължавай така да си пишеш глупости и да търсиш вратички във правилника..
 

Dominus

Редовен Потребител
Понеже ти Абрамов отначало тръгна с едни предложения избирателно да скажеш идеята на старите кучета, пък те да я предоставят на когото искат ще те издъня и ще разкажа какво си мисля че си намислил. Да използваш проста механика като на механичен мерник с която да променяш наклона на лазера и когато срещне центъра на оптиката докато гледаш през нея да определиш разстоянието по някаква скала примерно на гайката.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Едно знам със сигурност - няма да навреди. И може би ще помогне.
Ами действай.
Прави си го за себе си и си го ползвай в условия, в които може.
Това ли искаш да чуеш? Ма то никой не те е спрял. Щот не видях нито 1 да има интерес да си окачи пушката с подобна джаджа.
Просто не проявява интерес. Ще ми е интересно нещо, което ще ми даде предимство при определяне на корекцията за вятър, но за меренето......
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Понеже ти Абрамов отначало тръгна с едни предложения избирателно да скажеш идеята на старите кучета, пък те да я предоставят на когото искат ще те издъня и ще разкажа какво си мисля че си намислил. Да използваш проста механика като на механичен мерник с която да променяш наклона на лазера и когато срещне центъра на оптиката докато гледаш през нея да определиш разстоянието по някаква скала примерно на гайката.

Даже не е необходимо да е толкова сложно. Със скалата на Schmidt&Bender и едно твърдо закачено за оптиката лазерче, което да се среща с кръста на оптиката на 50м ще може доста точно да се определи дистанцията до мишената. Колкото е по-близко мишената от 50м, толкова по-нагоре ще е точката на лазера на мишената. Даже не е казано, че трябва да са в една точка точно на 50м. Може и на средна дистанция, така че да се използва скалата на оптиката над и под кръста.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Но среднестатистически вероятността да бъде уцелена УЗ е около 10%
Докато мислиш"средно статистически" вероятността може и да е под 10%.
Но практически вероятността е 100%.
И ако започнеш да гледаш на нещата практически, а не "средно статистически" ще разбереш ,че всичкото изписано до тук от няколко дни е излишно...
 

Dominus

Редовен Потребител
Изглежда сложно но е прецизно за каквото той твърди и освен това е приложимо за ташко 3-9 Х 15 :D
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Моля всеки който уважава този спорт като хоби и като нещо повече да спре да отговаря на провокации от очевидно не разбиращ от дума човек! Така ще си води известно време монолог и ще се спре пълненето на теми с измишльотини . Вие знаете че сте му отговорили това че той не иска да разбере не знам какво повече може да се направи по въпроса. Молбата ми е към всички които наистина искат да вирвим напред а не да задълбаваме в глупави спорове с "радио".

Пп. Хайде сега давай братушка. Обясни ми че пиша некадърно защото не слагам запетаи и че допускам правописни грешки. Обясни ми че твоята идея ще ме изкара на върха едва ли не и че ние сме овце и знаем само да трошим пари по скъпи оптики. Обясни на всички защо като съм изчел целия форум съм останал с негативно мнение за теб макар да пишеш грамотно и да си добър теоретик. Сам знаеш отговора заради това че не знаеш кога да спреш или може би не искаш да спираш и търсиш нещо друго.....
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Абрамов, Абрамов започна с рогите, хвана се за думата дискусия след защитата на Космов.
Няма дискусия. При тебе винаги е манипулация с избирателно отговаряне, но винаги с идеална цел - за благото на българския отбор, за всички във този форум, за онеправданите ънлимитед стрелци и т.н.
Така винаги си намирал поддръжници. Защото чакащи наготово дал господ.
По този начин манипулираше хората години наред. С най "добри" намерения скара двете най - големи групи. С най "добри" намерения организира бойкот на Софийските мероприятия.
Аз тази техника също съм я учил. Манипулация с полуистина. Защото лъжата веднага ще я хванат.
При това хората са мързеливи едва ли ще проверят.
Е учил съм я, но не я използвам защото и тя е като лъжата и те напряга да помниш какво си лъгал.
Казвам си истината и не се стремя да помня лъжи.
А твоите полуистини за развитието на ФТ, ФТКС, БАФТ просто няма как да минат точно тук.
Мислих си, надявах се, бях склонен на компромис - да ама на да ли?
За това ти задавам въпроса на който ще искам отговор - Какво търсиш при нас?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе , аз казах в началото "гърне и чиляк" се не преправят, а ма вие три дена се хабите.
"На сила можеш само да вземеш, на сила неможеш да дадеш".
Дилбер Танас "Литургия за Илинден" Свобода Бъчварова
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Стана ясно ,че това приспособление няма да се използва от хората, който искат да стрелят ФТ без да са на ръба, зад вратичкат и не знам още как на правилата. А това,че му казваш лампичка, за мен както и за всеки маршал ще е разглобен лазер, който е забранен , а това ти как го виждаш е само твое тълкование. Мисля ,че е време да се спре с тази дисусия.
 

Dominus

Редовен Потребител
Е той го няма вече.
Разконспирирах го и вече не може да държи интерес с цел промяна на правилнки или приемане на разсъжденията му за тълкувателно решение.
Изчезна така, както се появи. :D
 

братушка

Редовен Потребител
Аз тази техника също съм я учил. Манипулация с полуистина. Защото лъжата веднага ще я хванат.
При това хората са мързеливи едва ли ще проверят.
Та не разбрахме колко Дж беше пушката, за която така се засегна одеве?
Нещо не я споменаваш повече...

Какво търсиш при нас?
При кого "при вас"?
Тук срещу мен се наежиха 8-10 човека. Разбрах, че на следващо състезание ще има повече от 30 участника...
Или ти наистина мислиш, че всички ще мислят само като тебе?

А на мероприятия реших да идвам след известно прекъсване за да се виждам с хората, с които доста години си бяхме в добри отношения и които не ме оплюват и сега.
Или ще ми откажеш в това?

Е той го няма вече.
Да бе - просто обядвах :)

А това,че му казваш лампичка, за мен както и за всеки маршал ще е разглобен лазер, който е забранен , а това ти как го виждаш е само твое тълкование.
Съмнявам се, че маршали преди са обсъждали някъде точно този въпрос.
Но нека те да кажат най-сетне: обсъждахте ли?
Че всички само се позовават на вас, а вие мълчите...
 
Последна промяна от модератор:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Оги, мерси разбира се за подкрепа, но:

Любчо може и да не знае, но още 8 души се подписаха под тези думи.
И ти ми предлагаш да дойда при тях?....
При кого "при вас"?
Тук срещу мен се наежиха 8-10 човека. Разбрах, че на следващо състезание ще има повече от 30 участника...
Или ти наистина мислиш, че всички ще мислят само като тебе?

А на мероприятия реших да идвам след известно прекъсване за да се виждам с хората, с които доста години си бяхме в добри отношения и които не ме оплюват и сега.
Или ще ми откажеш в това?
А и ти си противоречиш което е признак на шизофрения.
аз преброих 14-15 за сега .
 
Нагоре