Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

Dominus

Редовен Потребител
Не си прав, няма да е лазерче ще е крушка :lol:
Аз съм съгласен по български да приемем едно такова изобретение при условие, че в него няма нито един полупроводников елемент. Демек можеш да си ползваш ЦК ключета, мързеланчета, лампички и батерийки по твой избор. Ако и други са съгласни, да приемем поправката "Миша" :D

П.С. Наборее, твоите грешки може и да са толкова, но аз смело мога да ти кажа че дистанция не съм бъркал повече от година. Нямам нито 1, така че не го сочи като правило, а по-скоро като изключение.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Първо кой по дяволите си ти да определяш моите амбиции???
Има една дума ЧЕСТ която явно твоето разбиране на хитрец и философ не разбира !
Остани си със здраве нито ще ти отговорям повече на провокациите нито на нищо.
 

Dominus

Редовен Потребител
Светодиод е полупроводник :)
В мойта схема освен батерийки и 1 светодиоден лазер всичко е чиста механика.
Проблема е твой. Като се опитваш да представяш лазерен диод като лампичка ти се пода това. За друго няма да те подкрепя. :D:D:D
 

братушка

Редовен Потребител
Той прави само по толкова и надали са от грешно измерена мишена
Когато има стабилен далекомер, той ще вземе друг мерник, който не "плува" в жегата и ще елеминира още един технически фактор...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не това ме жегнало. Не искам внимания.
Жегнало ме е, че ме оплюха преди да помислят дори....
Хората не искат да вървят по твоя път, как не го разбра???
Те не искат да мислят за начини за надхитряне с правилника.........
Оплюват твоя подход, а не техническата ти мисъл и знания.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Патентовай изобретението сигурно ще е интересно за доста хора, но не и за ФТ стрелец.
Личи си, че имаш много теоретични познания, но почти нулева практика, което е голям пропуск.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Това е илюзорна мечта. Или философия на човек без амбиции за шампион.
Искаш феарплей - хвани заводски Хатсан и Таско 3-9х.
Имаш ли възможност за законно техническо предимство - ползвай го. Ако искаш да си шампион де...
Прекаляваш както винаги ! Липсваха ти старите времена дето спореше с месеци айде моля те спри се, на никой не му липсват тия спорове!
Кой си ти да даваш определения на хората и да им казваш в какво да вярват а? Или как се постига висок резултат ? Колко пъти ти се казва, че няма право да ти ползва изобретението и кой ли не ти го каза ама и до сега пак си го натякваш и обиждаш хората с упорството ти!
Миша сега само преди да продължа да ти припомня че сме 2018 година, а не 2008-9-10 и т.н. не се мъчи да връщаш старите спорове и кавги, грозно ....ама много е грозно!
Ся аз да те питам, ти колко пъти си минавал трасе с оптика като Нико и Сайтрон или нещо в този клас, ти въобще колко пъти си се заигравал с подобна оптика да видиш как мери ? Ти знаеш ли въобще къде са ни проблемите в стрелбата, защото точно пък дистанциите не са ни кой знае какъв проблем. Много ама много малко пропуски може да видиш над и под убойната зона след състезание, ама те пак може и да са от незнание или грешка при настройване на корекцията, или вятъра да е вдигнал или бутнал чашката, но много рядко от неправилно мерене.
При условие, че ти най малко от всички тук си пратикувал, чакай да го напиша с големи БУКВИ - ПРАКТИКУВАЛ, тоя спорт в реални състезаня кой знае по-добре къде ни е проблема ТИ или НИЕ ? Тука има колеги за 1-година са ходили на толкова състезания по ФТ на колкото ти си ходил през целия си живот сигурно, затова малко повече уважение към колегите няма да е излишно. Не ги гледай, че са от скоро стрелят си много добре и знаят как да се развиват и го правят. На нас ни трябва спонсорство и места където да провеждаме спокойно състезания, за да можем да се развиваме ако нещо по тези въпроси може да направиш заповядай, всички ще те изслушаме. Резултати се правят със стрелба, а не с тарикатлъци.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Първо кой по дяволите си ти да определяш моите амбиции???
Има една дума ЧЕСТ която явно твоето разбиране на хитрец и философ не разбира !
Остани си със здраве нито ще ти отговорям повече на провокациите нито на нищо.
Не съм ти определял амбиции. Нито дори съм се замислял над твоите лични амбиции...
Но сега вече знам - ти имаш амбиции за световен шампион. Имаш и чест.
Прими моето уважение.

Но тогава просто се възползвай от законни, не забранени технически предимства.
И без това го правиш като купуваш скъпи и качествени пушка, оптика, куртка...
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ето че вече заприлича на дискусия... Алилуя.


Това е тълкуване.
В световния правилник има едни пропуски, в българския други. И единия и другия вече бяха променяни не веднъж и ще бъдат променяни пак, не се и съмнявай.
.
Това ме убеждава че много добре разбираш правилника и знаеш че не може да си ползваш лампичката..ама тя май е претекст да може да пишеш..
Та сега каква ни е целта да променим правилника да може да си ползваш лампичката ли?
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Опита показва, че проблема не е в меренето на дистанция с подходящиата оптика и познаването и. Да чел си че има грешка 1.5 метра, но не си разбрал, че грешката е предвидима....като знаеш температурата и познаваш оптиката.Това 1.5 е вариране от 5 градуса температура до 35 градуса....а термометър е разрешен и може да се предвиди. Много по голямо предимство би дало ако се измисли стандартизиран конец с инструкции за четене на вятър и ползването му.
 

братушка

Редовен Потребител
Личи си, че имаш много теоретични познания, но почти нулева практика, което е голям пропуск.
Оххх.... Прелисти архивите преди да го пишеш.

Прекаляваш както винаги !
:)
Поне вече има размисли, аргументация.... Заприлича таки на дискусия.
 

Dominus

Редовен Потребител
Абрамов е решил явно да ползва точка на пресичане на мерна и лазерна линия за да "измери" дистанцията. В това се корени голямата хитрост.
 

братушка

Редовен Потребител
Това ме убеждава че много добре разбираш правилника и знаеш че не може да си ползваш лампичката..
Познавам правилници. Така се случи, че писах такива.
Също така знам как сме ги обсъждали и сме ги променяли.
Конкретно за лампичка например забрана няма.
Дори повече - разрешени са бързомерци, изрично са разрешени. А в тях има лазерче...

Абрамов е решил явно да ползва точка на пресичане на мерна и лазерна линия за да "измери" дистанцията. В това се корени голямата хитрост.
Ураааа..... Започнахте да влючвате и главата, не само емоции :)
 
Последна промяна от модератор:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Абрамов е решил явно да ползва точка на пресичане на мерна и лазерна линия за да "измери" дистанцията. В това се корени голямата хитрост.
Още като почна спора го написах същото и на останалите ама на другото място няма какво друго да е ;)

Ураааа..... Започнахте да влючвате и главата, не само емоции :)
Ти какво мислиш, че си открил топлата вода ли одавна го знам това, още като ти прочетох първия пост ;) е няма да стане да ти кажа не дават
 
Последна промяна от модератор:

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Аз да питам нещо Миша...
При мишена на 50м. и грешка в измерване на дистанцията от 4м. - тумблер на 46м/вместо с корекций за 50м/ мишената ще падне ли? Ще има ли попадение в убойната зона?
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Това е илюзорна мечта. Или философия на човек без амбиции за шампион.
Не съм ти определял амбиции. Нито дори съм се замислял над твоите лични амбиции...
Но сега вече знам - ти имаш амбиции за световен шампион. Имаш и чест.
Прими моето уважение.
Поредната подигравка с ирония.
По отровен човек от теб не съм срещал .
Но както и да е патентовай си глупостите и не ни занимавай с тях ако искаш стани и вселенски шампион с Таско не е мой проблем .
 

Dominus

Редовен Потребител
Ураааа..... Започнахте да влючвате и главата, не само емоции :)

Ама ти наистина не сгряваш че това няма да ме направи №1.
Тази година в Полша първият ден пропуснах 4мишени. 2те бяха заради изчанчен наклон и на практика тялото ми беше под голямо напрежение и това беше причината да не спускам стабилно и другите 2 бяха заради непредвидими течения. Панимаеш?
Вторият ден излезе силен вятър и ги натрупах доста бързо и понеже знам, че никой не спира подобни състезания стрелях все едно деня ще си замине така. Ако някой беше подсказал че ще го прекъснат щях да разтеглям максимално времето и щях да мина по-малко на брой мишени първия дени за да ги стрелям на доста по-тихо вторият ден. И за секунда тне съм имал затруднения в мерене и понеже си виждам и изстрелите мога да ти кажа че голяма част от пропуските бяха близо до ръба на УЗ на 9ч. и на 3ч.
Ей туй ако го проумееш ще разбереш че твоето предимство не върши работа.
 
Нагоре