ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Dominus

Редовен Потребител
Хаха. Малко Ви оставих сами и си извадихте пиш...е за измерване.
Жорка, не ти разбирам мерака да ме впечатлиш.
Не съм го качвал това с цел да вадя рулетката.
- преди 1 час,на СО2 МИГ-МАГ заваряване,
всеки ден това правя;)
Очевидно е
Очевадно е.
Сефте значи за пръв път. Да, днес за пръв път хванах такова нЯщо.

Да тръгнеш да се мериш с мен, след като съм съвсем бос в заварките?........... Това не го разбирам

Все едно да си меря стрелбата с децата в детската градина и да се кефя.
То си е чисто самоебаване.
Аз не бих си го причинил.
Мен ми е кеф да стрелям със шампиони. Хора доказали, че са нещо.
Абе заебии.
Признавам, изненада ме.
За заварката ти думи нямам, но аз таку що си сътворих нещо от БАКЪР ;) и ме изкефи.
МИГ-МАГА може ли го?
Може и да го може, ама ще трябва някоя специална тел, дето ще ти се препикава на всеки сантиметър.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Хаха. Малко Ви оставих сами и си извадихте пиш...е за измерване.
Жорка, не ти разбирам мерака да ме впечатлиш.
Не съм го качвал това с цел да вадя рулетката.

Очевидно е

Очевадно е.
Сефте значи за пръв път. Да, днес за пръв път хванах такова нЯщо.

Да тръгнеш да се мериш с мен, след като съм съвсем бос в заварките?........... Това не го разбирам

Все едно да си меря стрелбата с децата в детската градина и да се кефя.
То си е чисто самоебаване.
Аз не бих си го причинил.
Мен ми е кеф да стрелям със шампиони. Хора доказали, че са нещо.
Абе заебии.
Признавам, изненада ме.
За заварката ти думи нямам, но аз таку що си сътворих нещо от БАКЪР ;) и ме изкефи.
МИГ-МАГА може ли го?
Може и да го може, ама ще трябва някоя специална тел, дето ще ти се препикава на всеки сантиметър.
:cheers:
 

gary m

Редовен Потребител
2 beds booked in Karlukovo hospital. :D

2 спални е ресеверирана на Карлково луд болнитса
 
Последна промяна от модератор:

SvilenP

Редовен Потребител

/////////////////////////////////////////////////////////

Колеги дайте съвет за ръкавици, които да използвам в "гората", като за бушкрафт дейности, както им казват нашите нови "братя"? Да ме пазят от порязване и шиповете по къпини, малини, шипка и прочие, но да са летни! Има разни по магазините, но не разбирам, като чета съдържанието им и като реша да ги пробвам са много неудобни за по - фини работи, примерно да използвам телефон с тях или да извадя нещо от джобовете си или да отключа багажника и т.н...Най - вероятно, защото са "работни" за строителството или градината примерно. В нета (eBay, Amazon) има безброй, но отново описанието нищо не ми говори, а си мисля, че някой тук може да има идея и/или практика.

Благодаря предварително!
 

Nikola

Потребител
За лятото си бях взел ръкавици без пръсти, от нещо като кожа и си бяха доста удобни и за стрелба. За работа ползвам работни гумирани, но спарват при продължително носене.
 

Licho

Редовен Потребител
"Ликбез"-ликвидация безграмотности.(ако някой се чуди какво е).Популярна абревиатура от миналия век.След революцията масовото ограмотяване(както и електрификацията) са сред основните приоритети на новата Съветската държава.
А този от горния клип ми се струвА доста грамотен по отношение на цевите.
 

Licho

Редовен Потребител
Във връзка с ограмотяването:41 процента от лицата до 16 г. у нас са неграмотни.(Според Евростат-Европ.статистич.служба).Първи сме по неграмотност и в ЕС.А в света такива държави като Киргизия , Тонга и Тринидад и Тобаго са по-добре от нас...Както се казва,уверено крачим към светло бъдеще...
За мен лично, горният клип бе интересен и полезен.Благодаря на колегата Свилен!
 

SvilenP

Редовен Потребител
Ще има продължение за полигоналните цеви. Този колега е един от многото, които следя и има интересни видеа.

Благодаря Никола, по принцип проблема е повече в това да са летни основно. Има доста варианти, които съм гледал в тубата, в клипове на презентация на ножове, брадви и сървайвър.

Основно са кожа плюс синтетика и почти никога не са без пръсти именно заради работата с остриета. Точно това и аз търся, но се надявам на вариант, който да позволява материята да е по - еластична, ако мога да кажа за да мога по - свободно да боравя с тях за по - фини дейности.

Иначе без пръсти ще са удобни за стрелба може би, но за сечене и прочие едва ли.
 

Nikola

Потребител
По принцип се водят за колоездене. Много са удобни и за работа с брадва и предпазват от пришки.
Хубавото е, че са евтини и могат да се вземат за проба.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Този сайт https://www.brannik.bg сигурно го знаете, но има интересни неща, макар че не точно за ВО. Купих някои неща и съм доволен от качеството и отношението на хората там!
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

DANNY

Редовен Потребител
Интересуваме, някой ако има информация и е готов да я сподели, от къде в България мога да се снабдя с малка вакуум помпа за дегазация.
Нещо от този род:
https://www.avito.ru/moskva/remont_...dlya_vakuumnoy_infuzii_i_degazatsii_827118316
Същите вакуум помпи се продават в България. Но камерите ги няма.
По принцип няма нищо сложно в тях. Гледах клипове в YouTube показващи, как може да се направи и от стара тенджера под налягане и дебел плексиглас. ...така, че бих се заинтересувал и от съвети за изготвяне на камерата. Или направо от помощ или предложение за готово изготвен продукт.
Интересувам се от изготвянето на нещо такова:
Прозрачен плексиглас с дебелина от 20мм не ми е проблем да намеря.
Приемам всякакви съвети или предложения, стига да са разумни :)
 

Hidden

Редовен Потребител
Вероятно може да се снабдиш от фирмите за химическа апаратура - поне в работата взехме помпа, която стига до 40 мбар, преди години от една от тези фирми. Но зависи колко дълбок вакуум се търси. Камерата (или нещо, което може да се ползва за такова) може да се купи пак от там.
Може би ще е добре да напишеш и какъв вакуум ти е нужен, за да поразпитам.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Въпрос: каква всъщност е целта - "за дегазация" (заместване на един вид газ в обема с друг) или именно постигане на вакуум?

зависи колко дълбок вакуум се търси.
Често това няма голямо значение.
Просто се сетих за клипчета от типа:
"Отвън" ги натиска само 1 (една) атмосфера.


пс: изпревари ме. За там не е нужен голям вакуум.
 

DANNY

Редовен Потребител
Братушка, мисля, че за целите за които ще я използвам тенджера под налягане от старите руски алуминиевите ще издържи. Мога и да намеря някоя от неръждаема стомана, но тях ги правят от прекалено тънка ламарина.
 

братушка

Редовен Потребител
Не случайно пишат: именно тенджери под налягане. Те са по-здрави.
В клипчето човека твърди, че неговата тенджеря е със стена 3мм. 3мм неръждавейка - демек много яка. Не 1мм алуминий.
Щом пишат "стара тенджера под налягане и дебел плексиглас" вършат работа няма к'во да му мислиш - следвай.
 

ssn

Потребител
За по малки обеми мисля, че ползваха вакуум помпа от големите кафе машини. Дано да не бъркам, но може да се провери.
 
Нагоре