Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Emp

Редовен Потребител
Колега има едни чашки от jsb-то 1,175g , купи си от тях и пробвай , разправят че били хубави.
 

dberov

Редовен Потребител
Колега, притежаваш пушката вече 5 години и сега те е хванал мерака да правиш кардинални промени по нея - лошо няма, дошъл е момента.
От първите ти хроно тестове се видя че с фабричните "настройки" плато нямаш, от 200 бара тръгва на свръх звук 360м/с и хваща баира надолу а при така "настроена" пушка за точност забрави. След монтирания редуктор настроен на 130 бара и последвалия хроно тест е видно, че пушката ти прави 28 изстрела със средна скорост 288 м/с от 200 до 100 бара.
Следил си темата, чел си кой какво е правил по своята пушка, но писаното тук е предимно за правотокови пушки а твоята е вече редукторна. Затова не взимай под внимание всичко изписано да не тръгнеш в грешна посока "пълна промяна".
В момента приоритет ти е разхода, който е 3.57 бара за изстрел и трябва да се сведе в порядъка на 1.3 бара за изстрел. Намали и тая скорост в границите на 275 - 280 м/с и тогава пробвай по хартиени мишени на 50 метра, защото прави впечатление, че само хронографираш без да тестваш по мишени а там си показва най добре кога пушката е настроена правилно или не.
Още един съвет, насочи се към JSB 1,175 гр, хвърли ези-тура дали да са в 5.52мм или 5.53мм, вземи си едни 10 кутии и прави тестове по мишени и на хроно само с един вид, щото заради тестове с различни чашки можеш да влезеш не във филм а в сериал и може да си разбуташ пушката мислейки че евентуалните лоши мишени са от нея.
На първо време извади редуктора и го намали на 110 бара и разхлаби пружината на ударника, вече няколко колеги ти писахме за това, а сега с вече монтиран редуктора въобще няма смисъл да млати по клапана на МАХ, и разхода ще падне и спусъка ще стане по лек... И последно, когато (ако) направиш горе написаното, навий си новия модератор и хронографирай отново през него а после пробвай по хартиена мишена на 50 метра, ако ти е множко я сложи на 40 метра, но не и на 18 както си правил преди, след което постави резултатите тук. Така отново може да очакваш отговори със съвети, понеже ако си забелязал те - съветите спряха, щото не ги следваш а правиш каквото ти сметнеш за правилно.

Успех!
 

ToHKa

Редовен Потребител
Ми Беров ти оправи пушката от нета, дължиш му 20 лева поне :D

Ако решиш да пипаш още, попитай за въздушните потоци от иглата до входа на цевта,както и дебелината на иглата.
Само с пружини...файда ;)
Но всеки си има убеждения в нещо,ти ще прецениш, кое ти достига желаните резултати ;)
 

dvelinov

Редовен Потребител
Колега, притежаваш пушката вече 5 години и сега те е хванал мерака да правиш кардинални промени по нея - лошо няма, дошъл е момента.
От първите ти хроно тестове се видя че с фабричните "настройки" плато нямаш, от 200 бара тръгва на свръх звук 360м/с и хваща баира надолу а при така "настроена" пушка за точност забрави. След монтирания редуктор настроен на 130 бара и последвалия хроно тест е видно, че пушката ти прави 28 изстрела със средна скорост 288 м/с от 200 до 100 бара.
Следил си темата, чел си кой какво е правил по своята пушка, но писаното тук е предимно за правотокови пушки а твоята е вече редукторна. Затова не взимай под внимание всичко изписано да не тръгнеш в грешна посока "пълна промяна".
В момента приоритет ти е разхода, който е 3.57 бара за изстрел и трябва да се сведе в порядъка на 1.3 бара за изстрел. Намали и тая скорост в границите на 275 - 280 м/с и тогава пробвай по хартиени мишени на 50 метра, защото прави впечатление, че само хронографираш без да тестваш по мишени а там си показва най добре кога пушката е настроена правилно или не.
Още един съвет, насочи се към JSB 1,175 гр, хвърли ези-тура дали да са в 5.52мм или 5.53мм, вземи си едни 10 кутии и прави тестове по мишени и на хроно само с един вид, щото заради тестове с различни чашки можеш да влезеш не във филм а в сериал и може да си разбуташ пушката мислейки че евентуалните лоши мишени са от нея.
На първо време извади редуктора и го намали на 110 бара и разхлаби пружината на ударника, вече няколко колеги ти писахме за това, а сега с вече монтиран редуктора въобще няма смисъл да млати по клапана на МАХ, и разхода ще падне и спусъка ще стане по лек... И последно, когато (ако) направиш горе написаното, навий си новия модератор и хронографирай отново през него а после пробвай по хартиена мишена на 50 метра, ако ти е множко я сложи на 40 метра, но не и на 18 както си правил преди, след което постави резултатите тук. Така отново може да очакваш отговори със съвети, понеже ако си забелязал те - съветите спряха, щото не ги следваш а правиш каквото ти сметнеш за правилно.

Успех!

Прав си за апсолютно всичко!
Точност видях отдавна че няма и сега остана малко време за нея,следва тестове на 25-50-75 метра и затова реших да набутам поне регулатора и да направя външния реглаж на пружината-за сега отпада,че нямам време
*Много ме дразни разглобяването за тези скапани 2 болта

Освен JSB 1,030,ще тествам и с 1,175-друго вече няма да влезне в цевта освен JSB
Със сигурност регулатора ще ходи надолу,това стана ясно при 1-изстрел
Не трябваше да споделям толкова рано нещата,ще се върдържам за напред.Имам да изработвам части
Аз досега не съм задавал въпроси,просто споделям и ще се радвам да имам критика от теб и още наколко човека пишещи тук,тя ще ми е нужна
Както и ще имам и въпоси,за което ти благодаря предварително!
 

dberov

Редовен Потребител
...Не трябваше да споделям толкова рано нещата,ще се върдържам за напред.Имам да изработвам части
Аз досега не съм задавал въпроси,просто споделям....
Голяма грешка, споделяй какво си решил да правиш и ако нещо не ти е ясно питай преди да почнеш да пипаш пушката за да получиш компетентни съвети кое е правилно и как трябва да се направи, щото ако ни поставиш пред свършен факт: направих това и това и сега пушката не стреля добре, ще има главоблъсканици.
 

du6ata

Редовен Потребител
Колеги някой правил ли е шайба парашут на клапан за ат44? Ако да да каже резултати и размери за шайбата мерси предварително
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Правено е. Добре се държи с шайба с диаметър 4 или 5 мм. Може всякакви диаметри, но не трябва да е много голяма шайбата за да не се налага голям натяг на ударника. Нов живот на АТ-то на колега: изтънена игла на дотиквача от 3 на 2,4 мм, полиран и заоблен вход на цевта, дулна фаска, корава пружина на бойния клапан, нова месингова тапа на резба на клапанното тяло, полиран и олекотен спусък, разширени проходни отвори и конусен трансферпорт с полирани от 4,8 към 4 мм. Пушката е АТ44-10 от първите. На въздух прави 20 изстрела с jsb1.17 с 284-287 м/с или 12 изстрела с 293-298 м/с. Ако се търси по-голямо плато - около 10 м/с изстрелите скачат с още 5. Ще видим като точност как ще се представи.
 

Attachments

  • 20181015_235228.jpg
    20181015_235228.jpg
    435.5 KB · Прегледи: 192
  • 20181013_202010.jpg
    20181013_202010.jpg
    174.1 KB · Прегледи: 185
  • 20181013_211932.jpg
    20181013_211932.jpg
    142.3 KB · Прегледи: 188
  • 20181013_212100.jpg
    20181013_212100.jpg
    234.9 KB · Прегледи: 186
  • 20181014_204625.jpg
    20181014_204625.jpg
    158 KB · Прегледи: 184
  • 20181015_234953.jpg
    20181015_234953.jpg
    230.7 KB · Прегледи: 187
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Питаме колега за шайба парашут за АТ пускам една снимка от руски форум.
Шайбата е правите ако примерно отвора на БК/гърловината/ е Ф/15мм шайбата е правите 14.9 или 14.8мм.
И слагате оригиналната пружина в никакъв случай корава пружина не се слага.
Това е за скорости от порядъка на 260-270м/с. колкото е по-широка шайбата и уплътнява в гърловината на клапана, толкова платото е по-добро.
но пък скоростта е ниска,така че всичко е проба грешка,то АТ едно и също няма така че при някой ще се получат нещата,
както съм ги описал по-горе при други ще е по-различно,зависи от много работи ударника дали е олекотен,каква пружина има ударника и др.
Дерзайте момчета.

038795517.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Задължително е шайбата да е от качествен полиамид, за да не се счупи или деформира.
 

братушка

Редовен Потребител
Да не преравям темата...
Купих си цев за АТ44 на Валтер дълга - оказа се с чок и показа отвратителен резултат, няколко пъти по зле от оригиналната турска.
Всички ли Асанско-Валтеровски цеви са с чок?
 

lynx

Редовен Потребител
Миша, има много мнения по темата, дали всички Хасански цеви са с "шок" :D Много притежатели, много мнения...
Най-вероятно си попаднал на калпава бройка.
По принцип имаше на времето доста съмнения дали Лотар и брат му Валтер са чували за производството на техни цеви за фирмата Хасан :p
Някои колеги ги харесват тия цеви, а други не.
Може да накараш продавача да ти подмени изпратената цев.
И друг вариант, да подстрижеш "шока", няма да изгубиш много от дължината на цевта. ;)
 

братушка

Редовен Потребител
По принцип имаше на времето доста съмнения дали Лотар и брат му Валтер са чували за производството на техни цеви за фирмата Хасан :p
Някои колеги ги харесват тия цеви, а други не.
Все ми е тая за познанствата на братята :)
Аз харесвам цеви, които дават добри резултати. Без нзачение на името. Просто се понадявах, че по-скъпата цев ще даде по-добра точност.
Аз всякак ще звъня за подмяна. И по-скоро ме интересуваше въпрос да повдигам ли въпроса да се подмени с такава без чок (шок) или такива просто не съществуват? Или това не е чок?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Шокът на хатсанските цеви в 5.5 е ужасен. Много цеви показаха добри резултати след премахването му.
 

staif

Редовен Потребител
добре е да се знае с какво се стреля -повечето хасански цеви в 5,5 с "меки" чашки като jsb са ок, но с баракуди и прочие са като едра шарка по мишените именно заради шока ;) Въпреки обратно на теорията в 5,53 jsb се държат най добре на практика
 
Нагоре