Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

7

7842

Гост
Благодаря Миро.От какъв зор тогава 450$ на Николай-Rus Bear:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Благодаря Миро.От какъв зор тогава 450$ на Николай-Rus Bear:cheers:
Не мога да коментирам неговата цена, на неговата стойка,все пак всеки сам си определя цената на своя продукт.
Щом иска такива пари,значи има кой да му ги дава,както е казано за всеки влак си има пътник.
Има и други стойки подобни, за около 120$ цената е доста по-приемлива,но рашките не пращат за България!
 
7

7842

Гост

Attachments

  • 20180819_111909.jpg
    20180819_111909.jpg
    523 KB · Прегледи: 125
  • 20180819_111922.jpg
    20180819_111922.jpg
    302.2 KB · Прегледи: 115
  • 20180819_112043.jpg
    20180819_112043.jpg
    224 KB · Прегледи: 121
  • 20180819_112108.jpg
    20180819_112108.jpg
    214.8 KB · Прегледи: 121

dberov

Редовен Потребител
Изработка на стойка само с налични призми ще те поизмъчи. Призмите трябва да се позиционират много точно и стабилно.
Освен това, преди да започнеш да правиш стойката трябва да имаш камерата с която ще снимаш. Ако използваш екшън камера, тя няма опция за зум и трябва да се изчисли точно разстоянието от лещата на камерата до призмата като се съобрази и с фокусното разстояние от призмата до задната леща на оптиката, макар че второто може да се коригира с две тръби една в друга + зума на оптиката. Разбира се може и чрез чрез проба - грешка да се налучка това разстояние.
Ако пък ще използваш камера със зум, синхронизирането при фокусиране и изчистване на образа (чиста скала и чиста картина) ще е много по лесно, казвам го от опит. Не зная на каква цена си взел призмите, но ако разликата с готов модул не е голяма, то по добре да бе взел модула >> https://www.ebay.com/itm/Tactical-R...924745?hash=item5d4bb22589:g:vJUAAOSwNOJaq44e който с малко доработки и материали за няколко левчета ще върши работа. Е, ако избачкаш стойката на 3D принтер ще стане и с добра визия. В сайта от долния линк има стойка изработена на 3D принтер която можеш да разгледаш в 3D, просто кликни въху изображението в горния десен ъгъл. >> https://www.shapeways.com/product/SSS7BN4SY/gopro-scopecam-mount
Погледни и долния линк, може да ти е от полза.
https://www.airgunnation.com/topic/its-here-my-fx-impact-x/page/4/#post-297187

Успех !
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
В сайта от долния линк има стойка изработена на 3D принтер която можеш да разгледаш в 3D, просто кликни въху изображението в горния десен ъгъл. >> https://www.shapeways.com/product/SSS7BN4SY/gopro-scopecam-mount
Погледни и долния линк, може да ти е от полза.
https://www.airgunnation.com/topic/its-here-my-fx-impact-x/page/4/#post-297187
Благодаря.:cheers:
Не зная на каква цена си взел призмите,
Пожертвах един немски бинокъл,защото има качествени призми.В един бинокъл са 4 половинки-2 комплекта.
 
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
Ами хванал си се, действай пък каквото стане.
Само да допълня относно камерите.
Препоръчвам ти да използваш камера с вградена функция slow motion, защото натискаш бутона REC и записва директно на забавен каданс. После само си подбираш което ти харесва и си ги правиш клип.
При екшън камерите, ( моите нямаха slow motion, за новите не зная )... трябва да снимаш на 4К, за което пък ти трябва качествена SD карта с най висока скорост на запис. След това, за да обработиш записаното ти трябва мощен компютър с добра видео карта за да рендира бързо а също и познания при работа с програми за видео обработка, а не всяка може да рендира 4К. Най добрите такива са Аdobe after effects + twixtor plugin или adobe premiere pro...
Имай ги тия работи в предвид.
Имаш ЛС
 

hunter_78

Редовен Потребител
Български снайперист постигна невъзможното и постави рекорд на състезание в Германия провело се от 28 юли до 2 август 2018 г. Това е ефрейтор втори клас Крум Хаджипетков от Отделение за управление на Първа механизирана рота в 31-ви механизиран батальон – Хасково.
Уникалното при изстрела му на 1,5 км е, че той стреля с пушка, подпряна на раницата му, и с една ръка. Преди тази стрелба има крос от 21 км тичане със снаряжение и раница с пясък – общо около 25 кг. Тоест има цял куп неща, които реално пречат на точността за такава стрелба и въпреки това се реализира рекорд.
Ефрейтор Хаджипетков е стрелял на най-къса дистанция – на разстояние 106 м, където вкарва три куршума в една дупка – набити един в друг. Това според закона на балистиката по принцип се води, че е невъзможно. На 252 м вкарва три куршума в обем от десет стотинки. На 500 м и малко над тях уцелва топче за тенис на маса. На 800 м уцелва портокал в центъра. Над 1 км е по стандартна мишена.

Снайперистът е много трудна специалност и изисква много знания и умения. Изискват се и теория, и практика. Трябва да се тренира и изисква много време. Аз от 2009 г. съм в Българската армия. Стрелям от дете още на цивилното стрелбище „Диана“, споделя ефрейтор Хаджипетков.
За мен е въпрос на чест да служа като снайперист в Българската армия. За мен е важно от цялото това развитие в мисии, учения и занятия да извлека максимално полезното нещо за себе си, да придобия опит, умения и знания, които да мога да предам на следващото поколение, казва още ефрейторът.
Той има желание да реализира проект за обучение на деца с детска церебрална парализа, които да стрелят. Организирал е всичко и се надява родителите да се престрашат. Според него това ще повлияе изключително добре на самочувствието им пред връстниците им. Идеята е да се проведат стрелби на стрелбищен комплекс „Диана“. Може дори да им бъдат издадени и грамоти, защото децата ще се зарадват много. Много от тях мечтаят да станат снайперисти и аз искам да ги накарам да се почувстват пълноценни и да бъдат уважавани от своите връстници!
 

Licho

Редовен Потребител
Във връзка със стрелбата на далечни дистанции,не веднъж съм имал възможност да се убедя в невежеството на много хора по този въпрос. Разговарял съм и с оръжейници и то доста опитни и добри.Не знам защо,но стане ли въпрос за стрелба на 100 и повече метра с пневматика,много от тях се подсмиват недоверчиво и снизходително и отговарят в стил"Такова животно нема".Доводите им обикновено са свързани с това,че на тези разстояния вятърът влияе силно,че съчмата е нестабилна,а пневматич.пушки-независимо дали РСР или ПП-слабички за такива дистанции."Не вярвай на такива лъжи!"Това да не ти е огнестрелно?"Измислици"."Да, на 100 м с ловна пушка се цели цигарена кутия,но с въздушна-абсурд!"...И това го казват оръжейници!
Не знам,тези хора не следят ли новостите в пневматиката,не четат ли?
Сигурно и аз щях да бъда скептик,ако не бях видял това с очите си и не бяха ми дали да пострелям на140 м.с булпап Вулкан по консервна кутия-15-20см.Това бяха незабравими мигове...Да стреляш и уцелваш на такова разстояние. Вярно,че и оптиката на колегата бе много качествена...
 

lynx

Редовен Потребител
Остави ги "оръжейниците" да си мислят по същия начин, те от всичко разбират.
Ние сме на далавера, нека продължават да си го мислят ;)
 

Ctan4o

Потребител
И аз съм имал подобен случай с едни разбирачи дето обещаха да си отрежат кесиите. Около 270м мерени с далекомера. Мишената беше един варел. Зуум на 8(минимален за оптиката ми) и груба корекция по вертикала. Изтрелях цял барабан без нито един пропуск. Естествено не виждах къде са попаденията но се чуваха ясно.
 

Licho

Редовен Потребител
Колега 7842,предполагам,че тези 173 м ги правиш с Херкулеса?А Дейстейта ползваш ли го и за по-дълги дистанции?(Би трябвало и той да може поне до 100 м)
 
7

7842

Гост
Колега 7842,предполагам,че тези 173 м ги правиш с Херкулеса?А Дейстейта ползваш ли го и за по-дълги дистанции?(Би трябвало и той да може поне до 100 м)
Ти майтап ли си правиш? :eek: Естествено че с Дейстейта ги правя тези стрелби.А този твой оръжейник да си сложи GSM НА 150 метра и да забрави че го има:D.Ако мога да си взема тежките проектили които вече 4 месеца стоят в Турция ще направя стрелба на 250 метра
Ето тези проектили съм купил преди 4 месеца и няма кой да ми ги донесе.Единствено DHL но ми искат 350 лева за доставка.А сега както е паднала лирата една кутия 125 бр. е смешните 7 лева.:wall:Ето гледай клипа и го пусни после на този оръжейник.Как стреля ВО на 350 метра.
 
Последна промяна от модератор:

Licho

Редовен Потребител
Майтап не си правя.Моделите на Дейстейт не са малко и не е лесно човек да се ориентира .Не съм чел характеристиките на твоя модел, не знам възможностите му,затова и попитах.
А за Херкулеса имам представа.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Всяка читава пушка в .22 и над 40 джаула 100 метра не са проблем. Нагоре е нужно вече малко повече.
 

Licho

Редовен Потребител
Пожелавам ти в най-скоро време да ти доставят безпроблемно джепането и да ни покажеш и ти подобен клип!
 
7

7842

Гост
Не съм чел характеристиките на твоя модел, не знам възможностите му,затова и попитах.
Настроен е на 100 джаула,намалил съм го от 111 джаула защото много ги сее.300 м/с 2.2 гр.,преди беше на 318 м/с.Цевта му е хубава 60 см LW полигонал.
 

staif

Редовен Потребител
Всяка читава пушка в .22 и над 40 джаула 100 метра не са проблем. Нагоре е нужно вече малко повече.

обаче тези дето го могат рядко пишат и качват тука.. ;) като задобрее човек е така-гледа сеира на аджамиите (на шега казано-да не се обиди някой хей) :) :D
 

slavev68

Потребител
Здравейте , не знам дали е за тук , но да попитам . За какво е този болт или винт на оптиката ?
 

Attachments

  • A8329E8B-21B0-4D42-A36F-1C41C0C8C6F7.jpeg
    A8329E8B-21B0-4D42-A36F-1C41C0C8C6F7.jpeg
    370.9 KB · Прегледи: 68
Нагоре