Клубове по спортна стрелба / стрелбища

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Динката, както винаги с много точен изказ...подобно инфо имах в предвид.
 

Б.Богданов

Потребител
Rasate написа:
http://www.oragie.com/strelbishta.htm
Също ВИП-а има стрелбище от 4 коридора, а и в НСА май също има.
Здравейте,
Отскоро съм регистриран във форума и това е първият ми пост.
Бих искал да ви поздравя за качествената и интересна информация публикувана в темите.
Извинете ме за отклонението. Връщам се към обсъжданата тема.
* * *
Търся място, където мога да стрелям с моите въздушни пушки.
Буквално преди минути разговарях по телефона със стрелбището на VIP в София. Получих категоричен отказ за използването на коридор за стрелба с каквото и да е оръжие с изключение на късо нарезно такова.
 

lynx

Редовен Потребител
Гледам, че си от София а тук нещата са трагични от към стрелбища.
Ако държиш да стреляш на стрелбище и да плащаш луди суми, в с.Лозен има открито такова.
В крайна сметка едно от преимуществата на въздушното е, че не е задължително да стреляш с него на стрелбище.
Излез извън населено място, някъде където е безлюдно и не пречиш на никого и си стреляй на воля, както правим всички ние.
 

Б.Богданов

Потребител
lynx написа:
Гледам, че си от София а тук нещата са трагични от към стрелбища.
Ако държиш да стреляш на стрелбище и да плащаш луди суми, в с.Лозен има открито такова.
В крайна сметка едно от преимуществата на въздушното е, че не е задължително да стреляш с него на стрелбище.
Излез извън населено място, някъде където е безлюдно и не пречиш на никого и си стреляй на воля, както правим всички ние.
Тази идея отдавна ми се върти из главата.
Често ходя до язовир Панчарево. Решил съм да потърся подходящо място за стрелба.
Ако някой има опит с този дестинация, моля да сподели впечатления.
 

hyankov

Потребител
VFgJfzD.png


В тази част по пътя обикновено има безлюдни местенца. Особено там до паркинга, който е до някаква висока бетонна грозотия (едно време май е било табло).
 

Б.Богданов

Потребител
Да знам го това място. Благодаря за идеята.
Мисля, че събота и/или неделя е неприложима заради многото риболовци и събирачи на тен.
 

kvelinova

Потребител
По повод темата във форума : Клубове по спортна стрелба / стрелбища

Здравейте, от известно време четем вашия форум, тъй като съпругът ми е любител на въздушното оръжие.

Имаме масивна постройка в гр.Перник / в промишлена зона/, близо до центъра на града ни, а и близо до магистралата за София. Тя се състои от 2 зали с вътрешни размери 11м/30м. и 11м./около 40 м. дължина. Височина 3,50м. Търсим информация и евентуални съмишленици за превръщането й в зала за стрелба. Моля ви за малко инфо.
 

bgbul

Редовен Потребител
Ще ви споделя личен опит:
Да узаконите стрелбище за огнестрелно оръжие - забравете! Законно - НЕ!
Изключение има единствено за голеееми фирми с мнооого пари. И дори и при тях периодично има спират разрешителните преди избори......
За въздушно оръжие е лесно и тихо/мълком покрай него един коридор с МК оръжие.
Има една тънка нишка, която е валидна в София за сега.
АКО сключите договор с МВР /Полицията/ да тренират служебно във вашето стрелбище ще има по-различно отношение към стрелбището. Сещайте се.
Кофти ситуация, но това е. Ходене по мъките, въпреки добрите/законни намерения.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не държите да се стреля с огнестрелно, може да направите сградата с предназначение спортна зала.(което пак не е лесно - да се смени предназначението и да отговаря на закона)

Тогава няма проблем да се стреля само с въздушно оръжие, защото не е публична собственост и няма изрична забрана в закона да се практикува този спорт в частен имот при условие че не пречите на другите. Освен това оборудването за стрелба може да го предвидите лесно да се маха или покрива и да се превръща в зала за други спортове в определени дни или часове. Може да разгледате снимки на зали за стрелба в Германия за идеи. Иначе е хубаво да има по дълги дистанции за стрелба значи коридорите да се разполагат по дължина на халетата.
 

Stoymir

Новодошъл
Колеги къде има airguns стрелбище в София преди години ходих в един Мол но го затвориха . Моля за помощ .Благодаря !
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си платиш във всяко стрелбище ще те пуснат да си стреляш с въздухарката.
Специализирано стрелбище за въздухарки в София няма.
А и другия проблем е, че всички закрити стрелбища тук са 25 метрови, което за повечето хора е недостатъчно.
 

Stoymir

Новодошъл
Аз нямям пушка и ми се искаше самото стрелбище да има от тези които са с батерия или с сгъстен въздух .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз нямям пушка и ми се искаше самото стрелбище да има от тези които са с батерия или с сгъстен въздух .
Във ВИП-а може и да ти излезе късмета. На мен ми дадоха да гърмя с Валтера преди да го купя.
 

Lubomir Rashev

Новодошъл
Как стои въпросът с Герена? Някъде в интернет пишеше, че имат зала за стрелба с пневматични оръжия, но нямат актуален сайт на спортния клуб.
 

Ani Zlatanova

Потребител
Здравейте, писах и в друга тема, но попаднах и на тази затова реших да пиша. Тъй като цялото ни семейство сме супер запалени по стрелба с въздушни пушки, решихме да направим ЗАКРИТО СТРЕЛБИЩЕ само за въздушни пушки в центъра на Варна. Мишените ще са на разстояния от 15 до 40м. vas2308 можеш ли дадеш повече информация, която знаеш за стрелбище само за въздушни пушки/пистолети. Като нормативна база имам предвид. Приемам и всякакви идеи и съвети. Решили сме и ще го направим. Благодаря предварително.:)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Днес бях в Парадайс мол на бул.Черни връх в София с детето, да покара кънки на синтетичният лед,бях приятно изненадан,че на ниво -2 има магазин и стрелбище предимно за еърсофт,но...между пластмасовият рай на Гамо,АСДжи имаше и във възходящ ред подредени Славия 630,Хайнел 312 и Аншуц...Тъй като често в различни теми се споменават тези класики а много колеги се чудят за какво става въпрос реших да споделя това инфо и да имат възможността да ги видят и пробват.Бързах,но бройките ми се видяха перфектни а и човека на на смяна(може би и собственик) от нашата парадигма!
 

Hidden

Редовен Потребител
Това е много интересна информация. Когато си търсех първа пушка много исках да намеря стрелбище с въздухарки, за да мога да пробвам различни марки и модели. В това стрелбище може всеки начинаещ да пробва и да се ориентира какво търси. Какви пари искат за стрелба?
 
Нагоре