Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Остави ги надкалибрени. Мисля че в 7,67-7,68 ще е добре... Другия вариант е да ги направиш точни. Ако не летят добре сваляш по малко от калибратора и така леко увеличаваш калибъра...
 

praetorian

Редовен Потребител
Направи ги по калибъра отначало.Иначе контактната повърхност ще е доста голяма,калибъра не е малък все пак.После има мегдан за увееличаване.Със СТ цев ми е малко съмнително дали ще летят пълнотели куршуми..
 

andi

Редовен Потребител
и аз имам съмнения за СТ цев и плътнотели .
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз сега съм дал една матрица да ми стържат, дано да докарат всички размери, които съм им дал....Ако се получи, ще постна тук чертежда да гоима, все пак и други да се възползват.Оставил съм външния диаметър точно по калибъра, като водещата по каналите площ е 5 мм, предната 1/3 от куршума само "пипа" самите канали.Задната част на куршума е куха до 1/3 от дължината му.Но нека да не избързваме, да видим крайния резултат от матрицата и дай Боже, отстрел. Пиша за матрицата, понеже става въпрос за студено пресоване на предварително оразмерени оловни заготовки от оловна тел.Отливам си пръчиците сам в 6 мм тръбички от хартия, забити в канче с пясък.Стават идеално гладки и с абсолютно точен размер. После си ги нарязвам на размер и тегло.По принцип се правят чрез втулка с протегляне, но си трябва голяма разправия.Така е по - лесно.
1991779.jpg
post-8426-0-85453000-1408652437.jpg
 

barbaron

Редовен Потребител
Днес ми пристигнаха 2 матрици в cal.30, ама нямам матрял за проба (най-добре от чашкоулавител). Ако някой градски има желание да съдейства - ще съм благодарен - на ЛС ще е най-добре.
матрица.jpg
 

andi

Редовен Потребител
Идеални за станали , браво.
Дългите предполагам ще имат много висок БК.
 

barbaron

Редовен Потребител
Ако има мераклии да ги пробват - на ЛС може да пишат.
При мен се оказа, че 4,5 грамовите няма да вършат работа (слаба пушка), но 3 грамовите по нищо не отстъпват на 2,9 грамовите JSB. И понеже матрицата прави едновременно и от двата вида, едните ми се оказват леееко излишни. Чакам @Gadnqra и @andi да кажат и те какво са установили след стрелба с едните и другите...
 

andi

Редовен Потребител
Преди една седмица пробвах проектилите на Барбарон в 7,62 :
Пушка Деистейт Волверин хи-лаит , 60 см ЛВ цев , около 130дж: леките (2,9г) не ги харесва, тежките(4,5г) летят много добре . Засилва ги на 253-255 без да пипам нищо по нея . На 60 и на 110 м няма голяма разлика в групите от "щатните" и gsb 2,9г . На 110 пропадат с 9см повече от 2,9г , но носят много повече енергия от тях .
Пушка FX BOSS , цев 60 см ST . Бях свършил 4,5г , но леките полетяха много добре .
Сега получих за тест и леки и тежките , но от по-меко олово . Като го стрелям , ще напиша .
 

ToHKa

Редовен Потребител

cilindura

Редовен Потребител
Галине, аз вече ги тествах. Проектилите са страхотни. Това е проектил с изключително добра аеродинамика и изключително висок балистичен коефицент. Стрелях на около 55 - 56 метра, поради липса на дистанция. 10 изстрела съм ги събрал почти в един калибър, имайки предвид, че стрелям с периферно зрение поради липса на централно. Представям си какви ще бъдат резултатите, ако стреля човек със здрави очи. Пушката, с която стрелях не е тунингована, тя е във фабричния си вид. На всичкото отгоре е строшен лостът за зареждане, което ще рече, че ударникът е по-лек. Още един колега също ще направи тестове, но моите впечатления са: много високо качество на проектила, ясен и отчетлив контур, изключително прецизна експанзивна кухина в полата на проектила и не на последно място - висока точност и повторяемост в грамажа.
Надявам се, че тези проектили ще намерят много добър прием сред почитателите на големите калибри не само у нас, а и зад граница.
Поздрави и наздраве!
 

du6ata

Редовен Потребител
40D3F9F8-9D3B-4703-900D-140AE796C038.png Колеги руснаците са доста доволни от тези проектили гризли им казват. В 5.5 са 2.2 грама и ги стрелят с едгън матадор с 270 МС.та въпроса ми е дали може да се изработи такава матрица (пресформа)

40D3F9F8-9D3B-4703-900D-140AE796C038.png Колеги руснаците са доста доволни от тези проектили гризли им казват. В 5.5 са 2.2 грама и ги стрелят с едгън матадор с 270 МС.та въпроса ми е дали може да се изработи такава матрица (пресформа)
А също така ако някой се наеме да вкара от Русия излиза около 50€ за цялата матрица без разходите по доставката
 
Последна промяна от модератор:
7

7842

Гост
От къде ги гледаш тея матрици колега?
Писах на колегата от Русия преди 4-5 месеца отговори ми че няма проблем да прати до България иска 100%плащане и пристига по поща Русия и да кажеш какъв калибър,каква пола,каква глава и т.н.Матриците са по около 100-130 лв.Проблема е че в България няма от къде да се купи оловни пръти.Направих запитване до фирма за такива калибровани пръти отговора беше- минимум 100 кг.Влезте в You Tube и напишете Star Bullet да ги видите.Много са добри.При тях в Русия като ти праща матрица и по твое желание ти праща оловна тел по размер 4-5 килограма.
 

bleu81

Редовен Потребител
С 2 чашки не става ли? така хем теглото ще е точно хем сместа ще е подходяща.
 
7

7842

Гост
Писах на колегата от Русия преди 4-5 месеца отговори ми че няма проблем да прати до България иска 100%плащане и пристига по поща Русия и да кажеш какъв калибър,каква пола,каква глава и т.н.Матриците са по около 100-130 лв.Проблема е че в България няма от къде да се купи оловни пръти.Направих запитване до фирма за такива калибровани пръти отговора беше- минимум 100 кг.Влезте в You Tube и напишете Star Bullet да ги видите.Много са добри.При тях в Русия като ти праща матрица и по твое желание ти праща оловна тел по размер 4-5 килограма.
Днес в You Tube има нов клип на Rus Bear точно за тези проектили,стреля на 100 м и обяснява че най добър БК имат тези с трапецовидна пола-както е при огнестрелното.Андрей се казва колегата който произвежда матриците Star Bullet
 

Кросака

Новодошъл
Ако някой го интересува за тези матрици от русия, вчера писах с колегата от там иска ми 200 долара за матрицата с транспортните разходи. Понеже не стрелям толкова много се оказах, но ако някой се навие да е подготвен!
 
Нагоре