Играчки за големи

didarai

Редовен Потребител
f0784461949b6bc2ca97bebdac205976.jpg

 
Последна промяна:

mitkostoyanov

Новодошъл
Привет! Искам да си купя часовник, но ще ми е първи, защото до сега не съм носил часовници и не знам кои марки са по надежни.. Дали да си купя някой по евтин като за начало? Имам събрани пари към 150лв, има ли хубави часовници за тези пари ? От къде си взимате вашите? Благодаря!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
От аптеката, от аптеката ги вземаме. Червените показват в колко часа да вземаме сините. И това редовно, че иначе трудно става сверяването.
 

nelsky

Редовен Потребител
За тези пари Касио е най-добрия избор според мен. Здрави, точни, а през последните години имат и много разнообразни модели, така че избор има. От часовници за 30-40 лева до такива за по няколко хиляди.
През годините съм подарявал Касио на двамата си родители, на брат ми, на съпругата ми, на двамата ми сина...,аз самия ползвам два различни Касио в момента. До сега отказал часовник от тази марка няма. Дори съм сигурен, че ако разровя за първите два Касио, които имах като ученик и студент, те също ще работят.
За 150 лева можеш да се насочиш към серията "Edifice"-колегата ти е пуснал линк. Има и други представители на Касио, можеш да свериш цените. Не съм сигурен дали Касио имат модели със сапфирено стъкло, но до тази сума така или иначе няма как да е. Гледай да е поне с минерал-кристал стъкло. Стоманен или титаниев корпус, но все пак зависи на какъв тип часовник ще се спреш-дигитален или аналогов. На дигиталните им "ходи" и пластмасов корпус. Не ти препоръчвам със соларна батерия, обикновенните батерии, стига да поставиш качествена батерия, изкарват достатъчно дълго. Не се подлъгвай, че ще спестиш пари от смяна на батерии, соларните също се налага да се сменят, макар и по-рядко, но удоволствието ще ти е доста по-скъпо.
Единственото неприятно нещо е, че цените в България са доста завишени
 
7

7842

Гост
На 125-цата имаш гарантирани 10 год. живот на батерията,написано е и на циферблата.Имам такъв,а мой колега със подобен на който също пише 10 год. батерия 11 год. го носи още не е сменяня:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Касио с радиосверяване. Другите "екстри" не се ползват. Бюджета ще ти стигне.
 

lynx

Редовен Потребител
И от мен един глас за Касиото, много издържливи и са отличен избор като цена/качество.
Аз обичам да ги "модифицирам" часовниците, ето един ретро AE-1200WHD-1AVEF от моята колекция с леко променен фасон: :)
(още не е завършен напълно, но и така ми харесва)
IMG_1498.JPG IMG_1499.JPG IMG_1500.JPG
За мен не е важно колко струва даден часовник, важното е да ми хареса с нещо и веднага го купувам :D
 

Dominus

Редовен Потребител
Моят е на 15год. с оригиналната батерия.
Притеснявам се да не ме надживее. Не е хубаво така.
 

Attachments

  • IMG_20180611_113430.jpg
    IMG_20180611_113430.jpg
    175.3 KB · Прегледи: 80
  • IMG_20180611_113531.jpg
    IMG_20180611_113531.jpg
    148.7 KB · Прегледи: 79

danail

Новодошъл
Моят последния часовник е от https://timezone-bg.com/ , разгледай какво има в сайта, има голям избор спрямо твоят бюджет :) Casio има също
 

Ctan4o

Потребител
Ето и моята колекция. Единият е 9 годишен, струваше около 60лв, ползвам го за работен и го свалям само преди да легна. Другият е на 3 години, ползва се когато облека новите дрехи.
Един съвет от мен: Не се хвърляй на часовник с много функции които няма да ползваш. Ползването им не винаги е лесно и удобно като от телефон.

WP_20180611_18_54_35_Pro.jpg
 

sevdaka80

Редовен Потребител
И от мен един глас за Касиото, много издържливи и са отличен избор като цена/качество.
Аз обичам да ги "модифицирам" часовниците, ето един ретро AE-1200WHD-1AVEF от моята колекция с леко променен фасон: :)
(още не е завършен напълно, но и така ми харесва)
View attachment 71271 View attachment 71272 View attachment 71273
За мен не е важно колко струва даден часовник, важното е да ми хареса с нещо и веднага го купувам :D

Имам абсолютно същия,не ми харесва само че понякога натискам без да искам някой бутон,понеже са меки.
 

angelmr

Редовен Потребител
И от мен един глас за Касиото, много издържливи и са отличен избор като цена/качество.
Аз обичам да ги "модифицирам" часовниците, ето един ретро AE-1200WHD-1AVEF от моята колекция с леко променен фасон: :)
(още не е завършен напълно, но и така ми харесва)
View attachment 71271 View attachment 71272 View attachment 71273
За мен не е важно колко струва даден часовник, важното е да ми хареса с нещо и веднага го купувам :D

Извинявай, сега виждам поста за модификациите. Имаш ли представа дали може да се намери нов корпус на стар часовник? Имам едно касио от средата на 90-те. Модел DW 6900. Железен часовник. Обаче с годините му се разпадна първо каишката, а след това външната обвивка на корпуса. В момента още го ползвам, въпреки че е малко грозен по вътрешна обшивка с тези стърчащи бутони, а и един от функционалните бутони се изгуби. Ще ми се да сменя корпуса, но часовникарите които съм питал нито имат нито могат да доставят. Чувал ли си дали е възможно да се поръчат корпус и каишка от производителя?
 

lynx

Редовен Потребител
В Ибей.ЮК(или в немския) има много чарколяци, огледай дали ще си харесаш, защото някои цени на частите няма да ти харесат.
Корпусите са около 20-40 лири в комплект с каишка...
За подобна сума може цял часовник да си купиш, добре запазен от същия модел.
 

Павел Петров

Потребител
Извинявай, сега виждам поста за модификациите. Имаш ли представа дали може да се намери нов корпус на стар часовник? Имам едно касио от средата на 90-те. Модел DW 6900. Железен часовник. Обаче с годините му се разпадна първо каишката, а след това външната обвивка на корпуса. В момента още го ползвам, въпреки че е малко грозен по вътрешна обшивка с тези стърчащи бутони, а и един от функционалните бутони се изгуби. Ще ми се да сменя корпуса, но часовникарите които съм питал нито имат нито могат да доставят. Чувал ли си дали е възможно да се поръчат корпус и каишка от производителя?

Заповядай - https://www.minott-center.com/?Acti...hInDescription]=1&Params[SearchParam]=dw-6900
 
Нагоре