FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Licho

Редовен Потребител
Ха честито и от мен,Марине,
Много радост с"Черния грозник"!Сигурен съм,че ще е "бръснач"...Ще чакаме още отзиви и мишени.
И не карай дълго Вайха,Фанито и Хайнела да ревнуват!
 

bleu81

Редовен Потребител
Ха честито и от мен,Марине,
Много радост с"Черния грозник"!Сигурен съм,че ще е "бръснач"...Ще чакаме още отзиви и мишени.
И не карай дълго Вайха,Фанито и Хайнела да ревнуват!

Ха няма!
Оставил съм го днес фх-а да отлежава и взех за стрелба само hw30s и fwb80. Днес ми е ден за стрелба на механични
 

Attachments

  • TMPDOODLE1537705886203.jpg
    TMPDOODLE1537705886203.jpg
    285.1 KB · Прегледи: 108
  • TMPDOODLE1537708479356.jpg
    TMPDOODLE1537708479356.jpg
    272.1 KB · Прегледи: 105

bleu81

Редовен Потребител
Да ви разпитам за плочката за еденична стрелба на рояла. Испянците уж ми бяха обещали еда бонус мо май са "забравили" да я сложат в пакета ..
Оригиналния аксесоар е този:
images.jpg
Някой има ли излишна?

Тия които го имат могат ли да споделят дали е удобен и дали са виждали по добър вариант.
В интернет видях няколко варианта за печат на 3д принтер и се чудя кой е за предпочитане. Какво мислите за този?
images(1).jpg

Колкото до барабана на рояла ... Дойде толкова стегнат, че изобщо не превърташе. Не ми харесва как контактува вътрешния диск с чашките каналите са много плитки Като избутвам чашка в цевта се усеща някъде задържане. Барабана на турската ми пушка работи по добре освен това е индексиран и показва колко чашки остават.
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой ще помогне ли с плочката ? До патрешко оупън няма много време :) хубаво е до тогава да съм измислил нещо та да не зареждам с пинсета :)
Най ми е лесно да поръчам оригиналния аксесоар от чужбина но имам леки съмнения, че не е много функционален.
.. винаги мога да си изрежа на контурния трион плочка от дърво или пластмаса колкото да не съм без хич .. въпроса беше да ми препоръчате дизайн, който доказано работи.

Поздрави
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Сам трябва да стигнеш до най-удобния за теб дизайн. Може би ще трябва и да вдигнеш още оптиката(което носи и други плюсове), за да си отвориш повече място за манипулации.
Седни в Фт поза и пробвай достъпа до плочката. Моята плочка е отворена изцяло отгоре , но и пушката е друга.
 

bleu81

Редовен Потребител
Сам трябва да стигнеш до най-удобния за теб дизайн. Може би ще трябва и да вдигнеш още оптиката(което носи и други плюсове), за да си отвориш повече място за манипулации.
Седни в Фт поза и пробвай достъпа до плочката. Моята плочка е отворена изцяло отгоре , но и пушката е друга.

Оптиката е доста повдигната - монтажите са високи - аз също предпочитам по-отворен дизайн, затова и не бързам да поръчвам оригиналната понеже не ми се вижда удобна.
Мисля си за нещо такова:
untitled.png
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва да помислиш и за нейното стабилно застопоряване и добра съосност на улея с дотиквача.
 

bleu81

Редовен Потребител
в основата има отвор с резба. Май се ползва за болт ограничаващ хода на ударника, когато пушката е 7j. В моя случай отвора е свободен и мога да го ползвам за да фиксирам плочката.
3408919_orig_a.jpg
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Това е моята приставка за единична стрелба направена от Павката(Dominus) на мен ми е удобна,не съм с много големи ръце пък и от Ижа съм свикнал там е подобно.
 

Attachments

  • IMG_20180925_193607.jpg
    IMG_20180925_193607.jpg
    229.7 KB · Прегледи: 123
  • IMG_20180925_193625.jpg
    IMG_20180925_193625.jpg
    245.2 KB · Прегледи: 121
  • IMG_20180925_193642.jpg
    IMG_20180925_193642.jpg
    132 KB · Прегледи: 120

Sen

Редовен Потребител
Браво на FX, че успяха да привлекат на своя страна може би двамата най-известни еъргънъри + Ernest Rowe.
Винаги съм се възхищавал на марката, но това токущо излязло видео е малко стряскащо, по мое мнение.
Лесен достъп при Импакт до винтове, чрез чиито настройки пушката може да произведе изстрел при предпазител на Safe.
А също и възможност от произвеждане на изстрел в самия момент, в който се превключва към F... Малко опаснички изглеждат тези сценарии.
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Така е опасно е и затова не трябва да се пипа, когато не разбираш. Когато имаш нужда, то си има хора за това, а и не трябва да се забравя, че макар да е въздушна - пушката си е пушка!

Моята пушка, макар да не е маркова и уж има някакви защити, то заредя ли я вече смятам, че може да гръмне дори и сама във всеки един момент !

А това, че на Импакт настройките на спусъка са лесни за достъп едва ли е минус, може би само тази за "Safe - Fire" е можело да бъде малко по "защитена".
 

Sen

Редовен Потребител
може би само тази за "Safe - Fire" е можело да бъде малко по "защитена".
Точно това имах предвид - може би не е добра идеята да са близо до винтовете, с които всъщност се регулират степените на спусъка.
Чудех се известно време дали да постна и още нещо по темата, тъй като разбирам, че не може да бъде прието от всеки за чиста монета, аз самия би трябвало да се съмнявам в него... Повдигнах въпроса пред един от чуждестранните колеги, с чисто информативна цел, прилагам два скрийншота от разговора ни и разваления му английски:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    401.8 KB · Прегледи: 61
  • 2.jpg
    2.jpg
    153.7 KB · Прегледи: 60

bleu81

Редовен Потребител
Приет,
Някой знае ли синтетичните прикладите на Фх дали са кухи и ако да каква е структурата им. Обмислям леки модификации с цел да го напасна по размер и ми се щеше да знам какво да очаквам преди да почна да пробивам отвори по него. Отпред на ложата ще сложа уивър база за бипод и евентуално хамстер, задтилъка трябва да де удължи малко с подложка и да измисля как да повдигна малко бузата че с тия високи монтажи не мога да си намеря добра поза за прикладяване. Бузата мога да я отрежа прецизно с контурния трион който имам и да я направя регулируема, но ако приклада е кух ще трябва да го заливам с нещо, което пък може да се окаже добра идея понеже пушката сега е с изнесен леко напред център на тежеста. Ако утежня приклада с няколко стотин грама с подложката на задтилъка и епокси в приклада баланса ще стане отличен. Нов дървен или алуминиев приклад за сега не ми е нужен, така че не ми го предлагайте като идея. Трябват ми 15мм на бузата и 20мм на задтилъка, за което няма да правя нов приклад а само ще пипна тоя.

Поздрави
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Абе уж не са кухи, ама тук таме излизат кухини(каверни) кат вземеш да пробиваш.
 

petkof

Редовен Потребител
Прикладите не са кухи, "плътни" от типа на експандиран полиестерол, но не знам с какъв точно състав на материала. Прикладите са изключително леки и здрави! Първият ми ФХ дойде с една шупла /милиметър-два/ отдолу на пистолетната дръжка и тогава не знам защо/може би защото не съм разбирал точно какъв е проблема/, но много ме издразни и направих рекламация до официалния вносител. Той писа на ФХ Швеция и две седмици след това получих чисто нов перфектен приклад, абсолютно безплатно. Честно казано след това съжалих, че занимавах толкова хора заради една незначителна шупла.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Така е.....пробвано:eek:
Пробивал и рязал съм 3 или 4 бр.За утежняване и др.(безсмислени)корекции.Шупли не е имало.По-добри,леки и здрави са от всички синтетични приклади,които съм виждал.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Пробивал и рязал съм 3 или 4 бр.За утежняване и др.(безсмислени)корекции.Шупли не е имало.По-добри,леки и здрави са от всички синтетични приклади,които съм виждал.
Аз два съм дупчил... на босса ми и на един роял,при пробиване на дупки за антабки вътре си беше кухо запълнено с няква прахообразна смес която си изпада свободно.
С малко лепило и втулки се оправят нещата.
Това е под бутилката и резорвоара ...другаде може и да е плътен.
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Днес най накрая пушката излезе навън да постреля.
След като нагласих оптиката и писнах няколко пробни изстрела през хроно (благодарности за Кифа) стана ясно че пушката стреля с жсб екзакт така :
1ва степен ~210м/с
2ра степен 236 м/с
3 та степен 280 м/с

Натегнах малко ударника докато на 2 ра степен показа 240 (290 на трета) и повече не пипах.

Стреляхме при силен променлив вятър на 16дж и няма да показвам групи но в затишията на 30м имаше много добри попадения и като цяло притесненията ми за цевта засега отпадат. Надявам се следващата седмица условията да позволят стрелба за група та да видим и на 50 какво реално може да се очаква.

Впечетленията ми от стрелбата са:
Барабана ще трябва да се разглоби и полира понежа има ръбове които драскат чашките и развалят цялостното усещане при презареждане. За съжаление пластмасивия барабан на крал армс работи мбого по добре от алуминиевия на фх.
Пушката е много много тиха. Наколко метра в страни когато друг стреля и не се чува почти нищо при изстрел.
От 205 до 150 бара пушката направи над 100 изстрела не съм ги броил но заредих барабана поне 7-8 пъти. А отделно стрелях 20тина пъти еденично. Отделно 10 тина изстрела бяха на 24дж. Това ме навява на мисълта че от 230 до 130 бара ще направи над 250 изстрела

П.п.
Помпя с помпа крал от 150 бара и дотук 50 помпи качиха с 10 тина бара .. Ще падбе помпене тая вечер :)
 
Нагоре