WEIHRAUCH

dvelinov

Редовен Потребител
Здравейте,искам да попитам за пружинка модел-HW 97 KT 5,5мм.
плюсове,минуси...грам нямам наблюдения над пружините пушки и не съм притежавал,предпочитам да не е с чупеща цев
Както и каква оптика може да се ползва от по-нисък клас?

Поздрави на всички!
 

dvelinov

Редовен Потребител
Прочети темата от начало и тогава питай, конкретни въпроси.
Прочел съм цялата тема,прочетох я и втори път.Мислех че точно ти ще ми отговориш,но не и по този начин.Видях че и ти се луташе през 2015г.
Видях също,че май няма хора точно с този модел-приклад,както и в 5,5мм.
Тази пушка ще я взема за познат,който иска 5,5мм.-аз също клоня към 4,5мм.в син ламинат,но....
Отговор 336 на @lynx ми беше от полза,благодаря за което


Всичко е без лоши чувства,поздрави!
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Здравейте, колеги! Аз съм нов във форума, но всеки ден чета интересни неща в него. Сигурно ще прозвучи банално, но все пак въпроса ми е за Weihrauch HW77 4.5мм или 5.5мм кой от двата калибъра да избера? От начало бях твърдо за 5.5мм, но сега като прочетох за пушките с прожинен механизъм виждам, че мнението на повечето от вас клони към 4.5мм и съм меко казано леко разколебан за избора си. Моля ви ако може за малко повече пояснение. Благодаря ви предварително.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Weihrauch HW77 4.5мм или 5.5мм кой от двата калибъра да избера?
В 4,5мм ,това е оптималното решение за ПП(,ако искаш повече си вземи ПЦП)! в този калибар(4,5мм) до 20 дж. максимум...контролируем откат и накат(при пружинките "ритането" е напред-назад и настрани … :) )оптимална балистика за тази мощност,обясни ти се каква е разликата между 77 и 97,разликата в дължината на цевта и формата(шарката ) на приклада са субективни(какво ти е на сърце).Peko многократно е споменавал,че истинският кеф на пружинките(освен за ФТ и ХФТ) е в механичните прибори,аз съм съгласен с него!Има и още един вариант за калибър,само този производител го предлага... 5,00мм,според мен единствената причина да не се наложи е,че в Щатите както и в Съветите (опс ..РФ) обичат ГОЛЕМИТЕ неща :)(те на вторите всичко им е забранено,но руснаците са...друга бира :) ,то и те са заквасени от нас,но мащабите им позволяват..какво ли не! :) )
 
Последна промяна:

Toto Rino

Редовен Потребител
В 4,5мм ,това е оптималното решение за ПП(,ако искаш повече си вземи ПЦП)! в този калибар(4,5мм) до 20 дж. максимум...контролируем откат и накат(при пружинките "ритането" е напред-назад и настрани … :) )оптимална балистика за тази мощност,обясни ти се каква е разликата между 77 и 97,разликата в дължината на цевта и формата(шарката ) на приклада са субективни(какво ти е на сърце).Peko многократно е споменавал,че истинският кеф на пружинките(освен за ФТ и ХФТ) е в механичните прибори,аз съм съгласен с него!Има и още един вариант за калибър,само този производител го предлага... 5,00мм,според мен единствената причина да не се наложи е,че в Щатите както и в Съветите (опс ..РФ) обичат ГОЛЕМИТЕ неща :)(те на вторите всичко им е забранено,но руснаците са...друга бира :) ,то и те са заквасени от нас,но мащабите им позволяват..какво ли не! :) )

Благодаря за изчерпателния отговор, колега, но ти казваш, че 4.5мм важи за пушки ПП до 20J. Рауха в България обаче се предлага с мощност 22J не е 7.5J като в Германия. Също така пробивността не се ли намаля с по-малкия калибър.
 
Последна промяна от модератор:

bleu81

Редовен Потребител
Toto Rino,
С риск да внеса малко объркване бих ти предложил да погледнеш и по-леките модели на Weihrauch и по конкретно hw30s. Това е една малка лека пушка с която стрелбата е истинско удоволствие. В заводския си вид стреляше добре, след малкия тунинг който и направих (подобрени шапка и водач на пружината) зарежда и стреля супер "мазно". Не знам на какви дистанции и по какво мислиш да стреляш но 8-9j в 4.5 са напълно достатъчни за стрелба до 30м. Ако няма вятър и с нужната корекция може да се стреля успешно до 50м. Пушката има съвсем истински механични мерници а поради минималния откат можеш да я ползваш без проблем и с оптически мерници ако решиш, което не е така с 16-20j пушки, които "трещят" и ритат доста неприятно. Както много хора в тоя форум са казали мерака за къртене на мивки бързо отминава, а високите енергии така или иначе са територия на ПЦП а не на пружинките.

Поздрави
 

Hidden

Редовен Потребител
Аз бих добавил HW35 - имам такава. Предимството пред 30 е че има заключващ лос на цевта. Пушката по принцип е 16 дж, но ако не ти хареса можеш да я направиш и 7.5 с нова пружина. HW35 e легендарна пушка, която се произвежда повече от 50 години, почти без изменения. Пушка, градила историята на пружинките.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Благодаря за изчерпателния отговор, колега, но ти казваш, че 4.5мм важи за пушки ПП до 20J. Рауха в България обаче се предлага с мощност 22J не е 7.5J като в Германия. Също така пробивността не се ли намаля с по-малкия калибър.
Едва ли ще стигне 22 дж.По-вероятно 18-20.4,5мм има две предимства-малко по-евтини чашки,малко по-изправена треактория(по-лесни верт.корекции.5,5мм-доста повече остатъчна енергия,малко по-стабилен при вятър.
5,0мм(или кал.20)-бих се въздържал заради цевта.Доста цеви на вайраух в този междинен калибър не обичат ЖСБ.Иначе една валтерска цев .20 ще направи пушката доста универсална.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Здравейте колеги и благодаря за хубавите съвети и мнения. Въпреки всичко аз твърдо съм се насочил към Рауха HW77, просто тая пушка има невероятен дизайн абсолютна красавица е за мен. Въпроса е, че се колебая за калибъра, както й факта, че единия модел HW77 К е с 10 см по-къса цев и дали това оказва влияние в точността на оръжието?
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Като притежател на HW90, да си кажа мнението и подкрепям напълно blue81 и Hidden! По-леката пушка е много по удобна за стрелба ОТ РЪКА ! Имам HW 35, имам и 25 /тя си е детска!/ и мога да сравнявам. По тежката пушка, лесно уморява ръката и оттам и точността. Оптиката е минимум половин кило отгоре!
За калибъра 4.5 според мен, горе има достатъчно аргументи.
Късата цев не влияе по никакъв начин на точността на стелбата! По-скоро има значение за баланса на самата пушка!
Успех!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
HW77 К е с 10 см по-къса цев и дали това оказва влияние в точността на оръжието?
Да,оказва.С мех. мерни прибори дългият вариант ще е по-точен заради по-дългата мерна линия.Но с оптика ще са еднакви.К-вариантът ще има мн. по-добър баланс и е ок за стрелба от ръка на фона на доста голямата маса.За килограмите-да,77,97,90 не са за жени,деца и слаботелесни.Голямото тегло за пп ,особено над 10-12дж е винаги предимство.Тъй че 5кила с оптиката са ок.Ако не ти харесват,послушай колегите,вземи си 30,35,50...даже 95.Но на пределните 50-60 м. не очаквай точност като на 77.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Определено 4.1кг на Рауха срещу мойте 90 не ме притесняват въобще. Дори предпочитам пушката да е по-тежка за да мога да и се насладя напълно на дизайна!
 

apapazov

Редовен Потребител
Браво! Много хубава пушка!
Защо без оптика?
Една хубава оптика и ще видиш пълния потенциал на пушката.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Бях оставен да избера хубава пушка/само да не е китайска/за приятел и като знам каква оптика ще се вземе,по-добре да е с механичен прицел
Хем че бях на кантар след хроното,да и метна един FX 3/12/44IR...
 

bleu81

Редовен Потребител
Честито!

Трудна работа, аз поне в България нищо не намерих освен мушки/мерници за хасан от заримекс . може би мушка от хасан сорти да стане.

Можеш да сложиш отзад пиип мерник а отпред да си запоиш мушка. Пиипа е много прецизен но при во е подходящ ако стреляш на фиксирана дистанция.

https://www.krale-schietsport.nl/en/peep-sight-williams-wgrs-54.html

Можеш да огледаш и в али експрес за мушка тип "klamp on" и мерник с пиип мо едва ли ще ти се чака месец да постреляш.

Поздрави.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Привет, колеги! Някой може ли да обясни каква е разликата между Weihrauch 77 K и Weihrauch 77 K MATCH? Благодаря!
 

pellet

Редовен Потребител
Това е нещо ново и за мен ( ако съществува ).
Би ли споделил къде го видя точно така изписан модела, защото на официалния сайт на производителя не го намирам.
Благодаря предварително!
 
Нагоре