Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

7

7842

Гост
1/2 UNF е инчова резба външния диаметър е 12.7 а отвора за резбата 11.3 ако не се лъжа .Стъпката на резбата се измерва в брой навивки за 1 инч а не в милиметри .1/2 UNF предполагам е 20 навивки за инч ,което е аналог на нашата резба 12 по 1.25 .
Не е аналог.Като направиш 2-3 навивки и започва да качва върху резбата,а не да се навива по нея.
 

nikisv

Потребител
Аналог в смисъл почти еднаква стъпка едната е 1.25 другата 1.27 мм. Но има разлика и в градуса на резбата при милиметровата е 60 а при инчовата 55 градуса.
 

nikisv

Потребител
Но в никакъв случаи не може да навиваш едната резба към другата а исках да кажа че ако изработиш нова мъжка и женска резба м12 по 1.25 вместо 1/2 ефекта от към здравина и други механични свойства ще е същия.
 

nikisv

Потребител
Извинявам се но писането не ми е най-силната страна ,само исках да обясня защо ги нарекох аналогични.Никъде не съм каза някой да си реже цевта и да прави нови резби .Ако администраторите преценят нека ми изтрият постовете исках само да помогна на колегата ,който питаше каква е тая резба.Че май го обърнахме на чат и почнах да се оправдавам.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Точно с 20 навивки/цол е резбата, правили сме на доста пушки такава.
Инструментите ги има по магазините, не са трудни за намиране.
 

hunter_78

Редовен Потребител
Инчова резба
Нейните параметри и изискванията към нея са определени в стандарти „UNF (Unified Fine – резба със ситна стъпка) и UNC (Unified Coarse – резба с едра стъпка), приета съвместно от САЩ, Великобритания и Канада през 1948 година. Съответстващата на тези стандарти резба, както и метричната, има триъгълен плоско срязан профил с ъгъл 60°. Обозначението на резбата започва с диаметъра на резбата в части от инча (1 инч („) = 25,4 мм), след което след тире се посочва стъпката на резбата като брой навивки за един инч, след което след празен интервал се посочва наименованието на стандарта. Пример за обозначение на инчова резба: 5/8″-18 UNF (външен диаметър 5/8“ = 15,875 мм, 18 навивки на инч = стъпка 1,41 мм, стандарт UNF).
 

glavanov55

Редовен Потребител
Размера на резбата е 12, 7 мм- външен стъпка 20 навивки в цол.
такава е на бт-то но сна има ат и накрайника на хронито пасва на двете.
 

naskocy

Потребител
Благодаря за помощта , успях да го изработя само остава и да върши работа :crazy:

Някой знае ли точният размер на оригиналната пружината на бойният клапан , че моята не е оригиналната. ..
А искам да я сменя
 

Attachments

  • 20180605_074609.jpg
    20180605_074609.jpg
    216.9 KB · Прегледи: 121
Последна промяна от модератор:

zero

Новодошъл
Оригиналната беше нещо кат пружина от химикалка .
Тази в пушката е стократно по твърда от оригинала.

Беше кат пружина от химикалка абсолютно същата , Аз съм я изхфърлил ,но със смяната не очаквай кой знае какво .
Каквато и пружина да сложиш от 200 до 150 бара са си около 20 - 25 изтрела .
Аз кат падне на 150 пълнех до 200 , не стрелах по хартия .
Не вярвай на писаниците на майсторите , всички пипани и уж добре барнати пушки се разпродадоха .
За да имаш повече изтрели трябва да намалиш мощостта , законите на физиката се отнасят за всичко по света .
0,180 СМ кубика резервуар примерно ако има в него 1600 джаула енергия ,
може да направи 40 изтрела със 40 или
100 със 16 джаула
не може да направиш 60 изтрела със 30 джаула .
Ако мислиш за нужно смени само уплътненията (о пръстените )
Други интервенции не мисла да са от полза е ти си знеш вече .
 
Последна промяна от модератор:

marrikdin

Потребител
Някой знае ли точният размер на оригиналната пружината на бойният клапан , че моята не е оригиналната. ..
А искам да я сменя
Тази пружина реално помага само за нагнетяването до втория бар, след това налягането я заменя. Имам такава гега и съм доволен. При мен е: с и без "осморките" не забелязвам разлика; JSB 1.175 g. с 4(от 13) навивки на ударната пружина; тежестта на саундмодера е ОГРОМЕН плюс; оптимално налягане 180-90 бар. (30 изстрела ) с корекции по вертикала (за една кутийка 500 бр. се свиква)
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Някой влезе ли във филма с "флашките" ? Днес ходих на пазара да купя тромба за колелото на детето и гледам човека продава и пушки. ПЦП - та имаше само флашките във варианти булпап и с полимерен приклад. Булпапа беше грозноват, но удобен, а пък другия вариант изглеждаше доста добре наживо. Дали ще се доближи до скоростите и броя изстрели, които дават в сайта на Армса. В сайта са напсали , че бутилката не се сваля, което май не е добре, защото няма как да се сложи по - голяма.

P.S. За колегите от Русе - имаше JSB във всякакви грамажи в калибри 5.5 и 6.35, големи и малки разфасовки.
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Гледах ревюто на Hatsan Flash 6.35, естествено най-хареса JSB. С 1.64 стреля с 246 м/с , а 2.2 ги мята с 218 м/с. Направи добри групи с 1.64 на 100 ярда. Тест на пушка от кутията, броя на изстрелите е 15 -20 в зависимост от грамажа. Абе за 500 лв май си засллужава, малко пипната и на метан може да направи 10 изстрела с 1.64 и скорост 300 - 305м/с .
 

styna

Новодошъл
Здравейте, няколко страници назад питах как да отвия еднопосочния клапан на АТ44-Long, защото изпускаше от там.

В последствие намерих дървен перваз от прикачената снимка, който идеално пасна на диаметъра на цилиндъра. С две такива планки по 6 см от двете страни на челюстите на менгемето и се разви. В отвора за зареждане поставих свредло 9мм с навито малко хартиено тиксо, за да не нарани нещо, а края на свредлото в една метална тръбичка за да имам рамо. Натегнах малко менгемето, пробвах превърташе, след това още леко го обрах и успях без много усилие да развия клапана.

Оказа се, че о-пръстена на клапана беше спекъл яко(беше като пластмаса вече), смених и външния о-пръстен, като почитих леглата където лягат и ги намазах със силиконова грес. Размерите на о-пръстените са : 5.28x1.78 за този на еднопосочния клапан и 22x2.5 който уплатнява тапата към цилиндъра на бутилката.

ПС. Очаквах да е по-дебела тази бутилка, а тя е само 2.5мм :(, вече над 190 бара няма да посмея да е пълня...все си мислех че е поне 4-5мм дебела :).
 

Attachments

  • IMG_20180727_173820_HDR.jpg
    IMG_20180727_173820_HDR.jpg
    62.5 KB · Прегледи: 43

DeadShot

Редовен Потребител
На цилиндъра пише,че е с работно налягане 200 бара.Няма проблем и на 200 да го пълниш,стига да не е на 15 години цилиндъра :D .
 
Нагоре