WEIHRAUCH

bleu81

Редовен Потребител

Значи отговора е ясен - HW77k спешъл едишън.

Остава да реша дали да е тя или FWB sport. В случая решаващо е качеството на изработка понеже искам да си купя една последна пружинка но да е със "старото" немско качество ако е възможно.
 

Raiko

Новодошъл
Здравейте! Нов съм във форума. Педи 2 месеца купих едно Гамо Елит Премиум 5,5 ГП. С оптииа Гамо 3-9Х40 втора ръка да стрелям по бирени кутийки в двора. До тук добре, ама по хартиени мишени да уцеля десятката от десет метра ....веднъж от 20 изстрела.
Зачетох се из тукашните форуми (живея в Испания) и видях, че всички препоръчват Вайхраух. За трите испански марки всеобщите мнения са: Гамо = боклук, Норика - средно качество, Комета , особено серията 400 са на много по-високо ниво.
Да бях ги прочел тези работи преди да купя гамото....Сега го продавам...
И така, поръчах си един Вайхраух 50S 4,5 от един испански сайт. Дойде след три дни. С пружината натегната:mad:. Както и да е. Пострелях малко и започна да стърже малко при зареждане.. Не ми се занимаваше да я връщам за ремонт и след няколко изгледани клипа из нета я отворих за преглед. Явно са пробвали в магазина и са стреляли без чашка в цевта, защото на маншета беше маркиран отвора на камерата. Стърженето беше от задната част на буталото. Нямаше смазка и при зареждане триеше метал в метал. Последващо щателно почистване, смазване и сглобяване и всичко перфектно. След настройване на открития мерник започнах да вкарвам 7,8,9, че и някой път и десет от десет изстрела в десятката от десет метра. Седнал с упора лявата предмишница.
Щерката и тя се зариби да стреля. Ще стане на 10 години на лято. И и поръчах от mundilar една hw30s 4,5 със синтетичен приклад. Дойде от Португалия за 24 часа и всичко перфектно. Веднага я отворих за проверка. Беше добре смазано всичко, но имаше три малки стружки забити в задната част на маншета. Работната част не беше наранена и цилиндъра не беше надран. Почистване, смазване, сглобяване .Перфектна. Монтирах една оптика на Норика 3-9Х40 с цял монтаж Seben за 12€ от Амазон.
На малката обаче бързо и мина мерака и понеже на 50-цата още не съм сложил оптика, сега стрелям с 30-цата . Прострелях я на 23 метра ( толкова ми е максималното разстояние в двора) и прави постоянни групи от 8-10 изстрела в диаметъра на монета от 1 цент.
Това за сега от мен.
За разконсервирането - според мен ДА. Нито една от двете не дизелеше, но и на двете болтовете бяха малко хлабави.
Поздрави!
Райко
 

SvilenP

Редовен Потребител
Честито, но внимавай със смазването все пак не е огнестрелно оръжие.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Стърженето на задната част на буталото в цилиндъра е стар проблем на почти всички хв-та ,натопорчени над 16дж.Трябва да им светне,че един полиамиден пръстен-водач отзад(като на АА тх200...)ще е мн. полезен.
 

Raiko

Новодошъл
Честито, но внимавай със смазването все пак не е огнестрелно оръжие.
Благодаря! Интересното е, че в този форум чета, че не смазвате пружинните пушки заради дизела, а в тукашните форуми мажат доволно бутало, пружина и маншета фино отстрани. На челото се внимава да не попада смазка. След такова смазване няма дизел. А ако прегори маншета, струва 10€ и се сменя за 15 минути. Малката пушка вече е на над 2000 изстрела и с всеки изстрел стреля все по-добре... или аз задобрявам. 50-цата има около 700 изстрела. И двете се движат плавно и мазно и без абсолютно никаква следа от дизел. Цевите след изстрел са напълно чисти без следа от дим. Купил съм маншети и пружини за двете пушки и като им дойде времето, ще се сменят. Ще видим колко ще изкарат и дали вреди смазването. За сега и двете се държат перфектно. Нищо общо с Гамото.
Стърженето на задната част на буталото в цилиндъра е стар проблем на почти всички хв-та ,натопорчени над 16дж.Трябва да им светне,че един полиамиден пръстен-водач отзад(като на АА тх200...)ще е мн. полезен.

Напълно съм съгласен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Смазваме но малко колега, аз със мазна ръка отърквам пружината и водачите както и където има триене. Просто не прекаляваме и разбира се е важно каква е смазката. Успех
 

jix1974

Потребител
Колеги, някой да има преки впечатления от HW 45?
Нещо....ме е засърбяла сериозно крастата. Ревюта съм изчел и изгледал. Питам за лични наблюдения. Благодаря предварително!
 

bleu81

Редовен Потребител
Колеги, някой да има преки впечатления от HW 45?
Нещо....ме е засърбяла сериозно крастата. Ревюта съм изчел и изгледал. Питам за лични наблюдения. Благодаря предварително!

Аз нямам преки впечатления, но също като теб заглеждах тия пистолети. Впоследствие размислих и се обзаведох с FWB80 и съм убеден, че взех правилното решение. FWB80 е в пъти по добър пистолет за по-малко пари.

Поздрави
 

jix1974

Потребител
Аз нямам преки впечатления, но също като теб заглеждах тия пистолети. Впоследствие размислих и се обзаведох с FWB80 и съм убеден, че взех правилното решение. FWB80 е в пъти по добър пистолет за по-малко пари.

Поздрави
Колега, честито! но от поста ти разбрах следното: гледал си на каталог новата А8ца, впоследствие си си купил старата Ес-ка и си убеден, че си прав защото ти е излязла по-евтина! Са, извинявай ама...

Качеството на Feinwerkbaw сигурно е отлично, ама аз на нов вайх 45 точа лиги. Отзиви?
 

bleu81

Редовен Потребител
Колега, честито! но от поста ти разбрах следното: гледал си на каталог новата А8ца, впоследствие си си купил старата Ес-ка и си убеден, че си прав защото ти е излязла по-евтина! Са, извинявай ама...

Качеството на Feinwerkbaw сигурно е отлично, ама аз на нов вайх 45 точа лиги. Отзиви?

Jix, аз не избрах FWB понеже е по евтин. Още повече, че с комплекта консумативи който поръчах за да го обслужа цените им почти се изравняват.
Избрах го заради несравнимо по добрите мерни прибори, спусък , ръкохватка и конструкция. Може би ти допада "огнестрелния" дизайн на "новата А8-ца" Мен обаче тя изобщо не ме впечатлява.
Ти си знаеш :)

Със здраве да си го ползваш :)
 

jix1974

Потребител
Хах.. "изобщо не те впечатлява", а два поста по-нагоре "заглеждах". Противоречиш си, колега. Най-приятелски го казвам, никакво заяждане. А конкретно как сравни спусъците без единия да си го пипал?
Да, виж за конструкцията не знам - основната причина да искам вайх-а е обратното бутало завряно под цевта. Ти го наричаш "огнестрелен" вид, аз - компактен вид. Ти смяташ, че е по-лоша конструкция - ОК, приемам мнението ти с уважение. Сполай ти, друже!
 

venciru

Редовен Потребител
Колеги, някой да има преки впечатления от HW 45?
Ревюта съм изчел и изгледал. Питам за лични наблюдения. Благодаря предварително!

Аз нямам преки впечатления.......................FWB80 е в пъти по добър пистолет за по-малко пари.

.
Избрах го заради несравнимо по добрите мерни прибори, спусък , ръкохватка и конструкция.

Това има предвид колегата jix1974 и е напълно прав. Човек и с лични преки впечатления е субективен, а камо ли по снимки и четене за сестрата на някой.
Нямам нито един от двата (имам РР700W) и затова не взимам отношение (и то категорично, компетентно и от лични, преки впечатления) по тема, в която на два пъти е подчертано нещо. Пък и никой не пита за Фани. Иначе нищо не ми пречи да кажа "РР700W е в пъти по-добър и от двата и за много по- малко пари". Ама това няма да направи нито твърдението вярно, нито пищова по-добър.
Нека все пак четем преди да пишем!
Успешен ден на всички!
 

bleu81

Редовен Потребител
VENCIRU е прав на 100%

Покорно се извинявам за некомпетентния и прибързан отговор.
 

jix1974

Потребител
Ами, няма проблем. Аз пък като много се притесних от любезно изтъкнатите конструктивни и прочие недостатъци на Вайха, та вече си го поръчах. Мерси, все пак.
 

bleu81

Редовен Потребител
едно ново попълнение в семейната оръжейна :) Младежите ще останат доволни.
Финиша по метала и приклада е на ниво. Отката е малко рязък в сравнение с хаенела ми. Въпреки, че пушката е маломощна ниското тегло си казва думата.
Чудесна малка пушка за усвояване на механични мерници. Приклада и е неподходящ за оптика в тоя си вид, но на механични е на мен ми допада. Въпреки, че е мини размер, като прикладя и мерник/мушка ми се подравняват сами.
Поръчана от холандците в понеделник и беше готова за доставка в петък. Поради отсъствието ми от града я получих тая сутрин.

Препоръчвам на всички, които искат "Джуниър" размер с ниско тегло, добра изработка хубав спусък и истински метални механични мерници. IMG_20180521_101536.jpg
 

Raiko

Новодошъл
Честито за пушката!
Ако имаш възможност, отвори я да я прегледаш отвътре. Моята като я отворих намерих няколко стружки забити в задната част на маншета.

Да си прехвърля поста от темата за Комета.....

Вчера се хванах да напълня торбичките и да ги пробвам с hw30 на обичайните 23м. Не успях да направя по-малка група от 4см, а изстрелях близо пловин кутийка чашки. Даже помислих, че оптиката се е прецакала. Накрая махнах торбичките и започнах да стрелям както винаги ползвайки лявата ръка за упора и веднага се събраха 10 изстрела в 1 см. Извода за мен е, че торбичките отиватв архива.

Поздрави!
 

xpresident

Редовен Потребител
Торбичките са да сложиш на тях пушката като я почистваш или разглобяваш. Пружинката стреля добре само от ръка и то от ръката на човека който я е прострелвал.
 

Raiko

Новодошъл
Торбичките са да сложиш на тях пушката като я почистваш или разглобяваш. Пружинката стреля добре само от ръка и то от ръката на човека който я е прострелвал.
И аз стигнах до този извод.

Bleu81, имаш ли възможност да я замериш, че ми е интересно каква скорост и колко J дава?
На моята най-много и харесват JSB Exact 0,510 гр. С 0,547 сваля групата с около сантиметър и половина

Току що ми пристигна оптиката за 50-цата. Като я монтирам тези дни ще пиша впечатления в темата за оптиките. Ето къде ще ползвам торбичките - да нивелирам и монтирам оптиката.

Поздрави!
 

bleu81

Редовен Потребител
Bleu81, имаш ли възможност да я замериш, че ми е интересно каква скорост и колко J дава?
На моята най-много и харесват JSB Exact 0,510 гр. С 0,547 сваля групата с около сантиметър и половина

Нямам хронограф! Имам един котарак вкъщи но подозирам, че да го ползвам за коткомер няма да му хареса :)

Аз стрелям в 4.5 само с плоскоглави чашки. В момента имам RWS-hobby. Острите и заоблените не отрязват хубав отвор при стрелба по хартиени мишени. Това ми пречи да си виждам попаденията отдалеч с невъоръжено око, затова и не ги ползвам. Това разбира се важи за близка стрелба докъм 20м. Нагоре си трябва чашка с по ниско челно съпротивление.
 
Нагоре