ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Гледах през новия шмид Фт мога да кажа че гледа доста по добре от никото (не че има някакво значение) и си заслужава парите. Това че за България са много е друг въпрос.
 

anibis

Редовен Потребител
Някой колега знаели тоя стопорен винт,със съчмичката отдолу от къде мога да го закупя,М3-М4? Благодаря!
038559846.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
M3 е със съчмата. Цена 4лв/бр. Налични 2бр.
М4 е със щифта. Цена 7лв/бр.
Елементите са произведени и купени от Германия.
Това са параметрите на модела със съчмата
2018-04-15_202722.jpg
2018-04-15_205556.jpg

А това са на модела със щифта
2018-04-15_202735.jpg
2018-04-15_203145.jpg
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Пичове,някой да е ремонтирал Липърс и по-точно тумблери.Купих един 6-24х50 за 30лв. с развален тумблер за вертикалната корекция,според това което видях са му изядени шлиците и ту захапва ту не,иначе кръста се движи щом успея да го завъртя.Друго всичко по оптиката е наред,но не мога да им схвана механизма на тези тумблери.Предния Липърс,който имах беше със заключване,дърпаш тумблера въртиш и после го натискаш и той заключва.Тук при натискане поддават,но не заключват,когато натегна шестограма за да прибере докрай пък не се въртят,явно има някакъв диапазон на хлабина на шестограма където работят и модела просто няма заключване.Разгледах и другата работещата корекция,там на самото копче има дупка затапена с гумена тапичка,но вътре няма нищо,на самите вътрешни шлици обаче има нещо,като законтрящо болтче,самите капачки обаче не мога да ги сваля.На капачката на не работещата корекция има също дупка,но с нарязана резба,което мисля,че е творил предния собственик.
1523973955_20180417_165529.jpg


1523973955_20180417_165541.jpg


1523973955_20180417_165550.jpg
 
Последна промяна:

hunter_78

Редовен Потребител
Мисля че има някакво лепило под тумблера от рода на фиксаторите но тлябва да е еластично.С малко премерено усилие би трябвало да подаде.Разглобих един лийпърс с преден паралакс 3х9-40 до последното болтче но несвалях тумблерите бяха вътрешни с копачки и нямаше подсветка.Проблема беше разместена леща във вариото.На китайския ми Леуполд са такива и когато развия малкото шестограмче отстрани ги повдигам и така съм го занулил на 50м. излитат доста мазно нагоре.
 

anibis

Редовен Потребител
Пускам това клипче за колегата от Бургас Десо,за да види как най лесно да си е монтира на пушката,и след това да си е простреля.


Пускам още едно клипче,от същия любител на въздушното оръжие.
Този клип може да помогне на някой пружнкаджия.Монтажа за оптиката е интересен 10.44мин.

 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Извинявам се за поредния пост.
Николай коментира някой марки оптики, на някой колега ще му бъде от полза коментара му.

 

lynx

Редовен Потребител
Много интересно, че от клипа по-горе Дискавърито се издъни толкова грозно на тестовете.
При промяна в приближението, настройката за диоптъра се променя :eek:o_O
Това най-вероятно е проблем само при конкретната бройка...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-скоро е обратното, при промяна на диоптричната корекция, се променя и увеличението. Забелязал съм го (и споделил със собствениците им) при всички Дискавърита в първа, през които съм гледал. Поне моето око не хваща също и рязко избистряне при палаксиране. Хващам нещо като плато в +/- 3-4 м.
Реално, като си нагласиш корекцията, после не пипаш, но със спестените вътре няколко лещи, поне докарват по-ясна картина. За парите си стават.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колеги някой да знае законово решение на следният проблем?
Става въпрос за продажба на въздушна пушка чийто документи са изгубени - Уведомлението в КОС и бележката от оръжейния магазин.
Човека иска да я продаде, ама не знае без тези документи как да го направи.
 

xpresident

Редовен Потребител
Търся информация за тази оптика - Barska 4x21 AO SKS. Не е в производство оригинала, но има еквивалент руски ОП EB4x21, има и китайски който не знам дали не е твърде менте.
 

anibis

Редовен Потребител
Някой знаели от къде мога да си закупя метчик първи,втори,или комбиниран М4 но с по-дълга работна част/глава?
Имам стандартни но идват къси,детайла е по-дълбок и тия стандартните метчици ми идват къси,не мога да направя резбата докрай.
Благодаря!
 
Нагоре