Огнестрелно оръжие, обща тема

дудин

Редовен Потребител
И марлина е така,но патроните са в тая тръбица под цевта и са само.........14!
Завиждам ти:oops: По спомен - ако вкараш един в цевта и после допълниш , но не през страничния отвор , а през горната дупка (патроните подминават стандартната пълначка) се събират още 2 , т.е стават 17 . Страшен кеф беше .
 

Niki

Редовен Потребител
Да,така е ,ама аз не я насилвам.С тия пушки лошото е че много бързо заминават мунициите
 

dwado

Потребител
1880 single action Revolver built from scratch (part 1-15)
видеото е разделено на около 15 части и една дама изработи на струг, фреза + доста ръчна работа,
работещо :rambo: копие на револвера ...
това е първия клип >>
направи си всичко - някои специфични фрезери, винтове, чирени, пружини, канали на цевта ...
 

anibis

Редовен Потребител
Тая е като една комшийка баба Иванка,навремето е била най добрия стругар в завода В. Коларов,още и се чува името.:)
Много ми е чудно защо не взе от начало дамата по-малко "Ф" стърга че стърга докато и дойде на размер.Не вярвам да няма,ама знаели човек.
 

nikisv

Потребител
Тая е като една комшийка баба Иванка,навремето е била най добрия стругар в завода В. Коларов,още и се чува името.:)
Много ми е чудно защо не взе от начало дамата по-малко "Ф" стърга че стърга докато и дойде на размер.Не вярвам да няма,ама знаели човек.

Такова фи е откраднала на времето от техния завод.
 

dwado

Потребител
само менгемето "KURT" на фрезата е около 800 долара ...
има и видео с разходка из работилницата

p.s.
и на мен ми направи впечатление че разни дреболии - щифтове, винтчета ги стърже от Ф30мм
 

didarai

Редовен Потребител
само менгемето на фрезата е около 800 долара ...
има и видео с разходка из работилницата
С инструменти и машини всеки знай .
Първите които ме впечатлиха бяха некви пакистанци на некъв техен пазар . Правеха копие от Маузер "с дръжка на метла" , до калашников на крак (буквално ползвайки го вместо менгеме ) .
Скоро гледах за некви колумбийци или подобни из джунглите , които правеха пистолети нелегално . Трима в барака в джунглата . Нема фрези нема струг . Например рамата я правеха от изрязани 2 огледални части от дебела ламарина , после заварка с по-малки помежду им и яка работа с ножовката и пилата . Накрая пистолета изглеждаше като слязъл от линията 1:1 . Продаваха ги на некви мафиозо , та явно и вършат добре работа .
 

anibis

Редовен Потребител
p.s.
и на мен ми направи впечатление че разни дреболии - щифтове, винтчета ги стърже от Ф30мм

Да е съжали човек,от Ф30 да стържа на ф4-5мм олееее ще ми се вземе акъла от стъргане...:D
 

dwado

Потребител
от мен - евала на каката :cheers:
доста техники показа - стъргане на част от сфера (за капачето), нарязването на зъбите на барабана, протяжката за нарезите, закаляване и отвръщане на пружини и др.
дори и зад кадър да е седял някой да дава акъл, очевидно повечето неща ги направи сама
 

anibis

Редовен Потребител
038712190.jpg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС


"Историята" на тези два куршума е мит. Твърди се, че се е случило по време на някаква битка и двата куршума са се засекли в полет. Видно е, че "убития" куршум не е изстрелван никога от цев поради липсата на балистични следи по него.
 

anibis

Редовен Потребител
Вярно е Божо,и на мен ми направи впечатление че на единия куршум няма следи от нарезите,на цевта.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Е па, ако бяха "убили" един изстрелван, нямаше да имаме никакви аргументи. ;)
 
Нагоре