ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

andi

Редовен Потребител
Нови модели Никон FFP , на много добри цени .
Досега по цена качество в средния клас лидер е Вортекс - толкова е голямо търсенето , че ако се появи някъде нов изчезва веднага , независимо от цената , а втора ръка се продават на цената на нови .
Сега новите Никони ги пускат с по-ниски цени от Вортекса , а засега Никон държат добро качество .

http://bulletin.accurateshooter.com/2018/03/new-affordable-fx1000-ffp-tactical-scopes-from-nikon/

  • FX1000 4-16x50SF FX-MOA (MSRP $649.95)
  • FX1000 4-16x50SF FX-MRAD (MSRP $649.95)
  • FX1000 4-16x50SF Illuminated Reticle FX-MOA (MSRP $749.95)
  • FX1000 4-16x50SF Illuminated Reticle FX-MRAD (MSRP $749.95)
  • FX1000 6-24x50SF Illuminated Reticle FX-MOA (MSRP $799.95)
  • FX1000 6-24x50SF Matte Illuminated Reticle FX-MRAD (MSRP $799.95
 
Последна промяна:

Emp

Редовен Потребител
Колеги някой знае ли къде има такива болтчета , това са за цевта на ат 44. Имам и две гнезда със заминала резба на цевната кутия , понеже е от кашкавал , някой чувал ли е за едни втулки със външна и вътрешна резба ? Ако някой знае къде има такива неща , ще съм му много благодарен да ми каже.http://prikachi.com/images.php?images/178/9293178J.jpg
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Какъв е диаметъра,ще видя какво имам.Опитаѝ да разпробиеш отворите и направи нови резби,мисля че е по добро решение.
 

Emp

Редовен Потребител
Болчетата са 4 мм , двете развалени гнезда са за механичния мерник , мислих да го слагам , но няма да е. На моите болчета им е заоблен шестограмния отвор и немога да ги стегна .
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Нямам такива,ако имаш стари монтажи ги провери,вътре стопорите може да пасне нещо.
 

Attachments

  • 3704443_66616826_big.jpg
    3704443_66616826_big.jpg
    18.4 KB · Прегледи: 7

lynx

Редовен Потребител
Емр, занеси твоите в магазин за железарски джунджории и ще ти дадат същите.
Но ако твоите не държат, направо мини на 6мм.
 

Emp

Редовен Потребител
Емр, занеси твоите в магазин за железарски джунджории и ще ти дадат същите.
Но ако твоите не държат, направо мини на 6мм.
Аз живея във един град в който няма нищо , веднъж търсих силиконова смазка , и всички ми се смяха , те не са чували за подобно нещо , а за болтчетата забрави .До сега каквото и да съм търсил за хобито , било то о-пръстени по размер или нещо друго , не съм намерил , поръчвам си по нета. Добре че има и свестни хора та ми изпълняват поръчки за по 4-5 лева .Тук е така , имам чувството че живея на планетата на маймуните.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Ако това е 4х4 мм имам такива . Мисля имам и 4х6мм, и 5 х4мм и 5х6 мм . Ако не намериш при теб, ще ти пратя .
 

Emp

Редовен Потребител
Ако това е 4х4 мм имам такива . Мисля имам и 4х6мм, и 5 х4мм и 5х6 мм . Ако не намериш при теб, ще ти пратя .
Супер ! На мен ми трябват 2 броя 4х4 и един брой за чашкопоставката дето стяга 4x6 мм . Ще ти изпратя адреса си на лични , благодаря на всички колеги кпито откликнаха !:cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
На мястото на автомобилна катастрофа идва евреин, вижда ранените хора и пита:
- Застрахователите дойдоха ли?
- Не.
- Тогава се свийте малко, ще легна до вас.
 

anibis

Редовен Потребител
Взел съм си карбонов плат.,искам да с направя черини за пистолет.
Приказвах с тия от Варна МG-Tuning дали те могат да ми направят такава ръкохватка,или черини.
Отговора им беше, че всичко що е карбон,стъкломат,могат да го направят,но им трябва калъп.
А те да ми направят калъпа,ставало доста висока цената за всичко.
Знае ли някой кой може да ми изработи такъв калъп,или как се прави?
https://www.olx.bg/ad/karbonov-plat...arbon-fiber-karbon-3k-ID6zkiJ.html#419b00ef34
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Купуваш си смес, която се продава за ремонти на метални части. Смесват се двата компонента(те са като пластелин), правиш две парчета като заготовки за ЧИРЕНИ (не се казва черини), слагаш ги на основата на ръкохватката и си го стискаш в ръката, така както смяташ че ще ти е удобно. След 20-на минути се втвърдява и става като метал, но дори и тогава можеш допълнително да го обработваш материала при нужда, да го шкуриш, пробиваш, боядисваш и т.н. Като сметнеш че си постигнал нужната форма си готов.
Има и други такива смеси(за зъботехници, за формоване и др.) но това е по-достъпно.
 

anibis

Редовен Потребител
Тенкююю Пекич:cheers:
Разбрах вече какво трябва да се направи
 

didarai

Редовен Потребител
Таа смес ми стана интересна . Я Миро като намериш , да кажеш марка , фирма , нещо , ...че гуглето ми предлага само за бетон.
 

dberov

Редовен Потребител
Купуваш си смес, която се продава за ремонти на метални части. Смесват се двата компонента(те са като пластелин)...

Аз използвам SUN-FIX, немско производство изключително качествено и винаги имам една или две кутийки. Много подходящо за обиране на луфтове при присаждане и напасване на приклад. Втвърдява за около 4 часа.

http://suneuropa.com/product/965/madzhun-zavarka-40-gr-universal-verwendbar.html

CIMG6312.JPG CIMG6311.JPG
 
Последна промяна:
Нагоре