COMETA - хубавите испанки.

didarai

Редовен Потребител
Като за начало и с тази оптика е добре . За група е по-добре да стреляш по мишена с кръст . Колко чашки са в мишената ? Отворил си групата по височина . По широчина е перфектна . Явно и харесват чашките на цевта . Преди да стреляш за група по мишена , постреляй малко по друга , за да влезеш ти и пушката в час и после направи няколко групи от по 5-10 изстрела .
 

zograffa

Редовен Потребител
Около 10-тина чашки са,прав си за мишената.Имам още много да и свиквам,не знам дали защото докато стрелях пих и кафе или от прекалено задържане на дъха,но направо на моменти виждах в кръста на оптиката ударите на сърцето си.Увеличението на оптиката след 30-40м.вече идва слабо,но пък се държи много добре и засега не смятам да я сменям.Пък и с пружинка не гоня по-големи дистанции от 50м. смятам,че е безсмислено.
 

andi

Редовен Потребител
Ново :
От Комета са се съгласили в ПП пушките им за българския вносител да има сертификат , че са под 24 дж . Което е супер , няма да се налага повече да се вади тук протокол , че не подлежат на уведомяване .
 

BornToDrink

Потребител
Около 10-тина чашки са,прав си за мишената.Имам още много да и свиквам,не знам дали защото докато стрелях пих и кафе или от прекалено задържане на дъха,но направо на моменти виждах в кръста на оптиката ударите на сърцето си.Увеличението на оптиката след 30-40м.вече идва слабо,но пък се държи много добре и засега не смятам да я сменям.Пък и с пружинка не гоня по-големи дистанции от 50м. смятам,че е безсмислено.

Трябва да охлабиш хвата малко. Аз успявам да правя най-добри групи със супер лежерен хват.
Стегнеш ли малко и почват да бягат. Пружинките/GP са така.

Относно Комета за БГ е супер, а кой е вносителя?
Откак си купих моята и бях писал във форума, няколко човека ме питаха как да поръчат, понеже тук нямало (я калибър, я материал.. или пък GP).
 

andi

Редовен Потребител
Бях казал , ще пробвам отново стрелба с gsb 1,03 , 0,93 и ФТТ ( 0,95г) с Комета 400 GP .
Четвъртък вечерта , 45 метра , от задния капак на колата с оптика Липърс 4х32 .
0.93 е с мн. леко предимство пред , с 1,03 е по отворена групата на това разстояние .
Но по принцип аз не съм най добрия стрелец с ПП .

20180315_183946.jpg
 

Attachments

  • 20180315_182759.jpg
    20180315_182759.jpg
    617.4 KB · Прегледи: 40
  • 20180315_183923.jpg
    20180315_183923.jpg
    609.4 KB · Прегледи: 37
  • 20180315_183930.jpg
    20180315_183930.jpg
    567.5 KB · Прегледи: 38

BornToDrink

Потребител
Подкрепям за 0.67 JSB.
Пробвах всичките им модели + някои на H&N.
Всички правеха хубави групи, но с 0.67 на далечни дистанции и като цяло е най-добре.
Може би не случайно има най-добър БК. :)
 

anibis

Редовен Потребител
ясен е избора на чашки. Има ли значение в 4.52 или 4.53
Това вече цевта ще ти покаже, Дейстейта ми е в 22кал. стрелял съм с жсб в 5.53мм отваря малко групата,но с 5.52мм всичко си е както трябва.
И обратното,имал съм цеви които пък харесват повече 5.53мм.Както казах самата цев ще ти покаже.
 

didarai

Редовен Потребител
ясен е избора на чашки. Има ли значение в 4.52 или 4.53
Нищо не е ясно , освен , че трябва да си пробваш поред ЖСБ-тата според мен . Като минеш по една кутийка от всяко(от най-лекото до най-тежкото) през цевта ,тогава ще се изясни . Аз поне така бих постъпил , преди да се метна на най-тежките .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За пореден път напомням:
JSB имат субкалибри х,53 само при Екзакт 0,547 в .177, Екзакт 1,03 и 1,175 в .22 калибър.
0,547 имат естествено и х,52; х,51; х,50; х,49; х,48.
Има и при някои мачови в .177.
Другите тегла и видове в .177 имат само х,52 или х,50.
Така че 0,67 е само 4,52 и цевите на Кометките си ги харесват повече от 0,547.
 

Stefan.hs

Потребител
На комета 400 4,5 ГП , 40 см оптика може ли да се монтира ? Това дали ще пречи на зареждането ?
 

didarai

Редовен Потребител
Ето я с лийпърс 3-9х40 барабар със сенника . Не знам колко дълга става , но мисля после и с 6-24х50 я ползвах . Може да има проблем само ако е дълга оптиката и ниски монтажите . С високи монтажи най-вероятно няма да има проблем. Измери си разстоянието 40 см от началото на цилиндъра докъдето стига + eye relife на оптиката и виж стига ли докъдето ти е окото като прикладваш.
 

Attachments

  • свали.jpg
    свали.jpg
    7.5 KB · Прегледи: 105

Hector1988

Потребител
Колеги утре поръчвам комета от Мундилар,но въпроса ми е има ли реална разлика между синтетични и дървения приклад освен визията?Някъде бях чел,че отката бил по малък при дървения,но реално така ли е?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги утре поръчвам комета от Мундилар,но въпроса ми е има ли реална разлика между синтетични и дървения приклад освен визията?Някъде бях чел,че отката бил по малък при дървения,но реално така ли е?
Ако не ти е проблем поръчвай с дървеният,усещането е коренно различно!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако пластмасовия е от кухите(не съм имал такъв), може да е и по-лек от дървения(обикновено буков).
Тогава е нормално да се усеща отката повече.
От друга страна, пластмасовия може да го утежниш и направиш по-тежък от дървения(като го "налееш") и така да намалиш отката.
Но вече се губи чара на Кометката. Аз я бях взел с дървен, точно защото е сравнително лека, прикладиста, има и "фасон" и стрелбата с нея само на механични си беше ок до 55-60 м.
 

Licho

Редовен Потребител
Иска ми се все пак да предпазя колегата от прекалени очаквания и бъдещи разочарования.(Казвам го като притежател на Комета 400 с ГП) Нека не забравяме,че Кометата,макар и качествена, си е пак пружинка. А за да стреляш по мишени и за групи на 55-60м,вече си трябва оптика.(Освен ако не си състезател от много висока класа)Иначе,за кутии,кенчета и бутилки,както каза Пеко,и на механични става.Ама той Пеко си е стрелец,де!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз да кажа, с дървен приклад е по-добре, и е по-красива. Другото е, че пластмасата вибрира (при хатсаните е така за комета не знам )и усещането е съвсем различно. Аз лично никога повече не бих си взел пушка с пластмасов приклад.
 
Нагоре