ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

7

7842

Гост
Новата ми оптика MTC Viper Connect 3-12x32
 

Attachments

  • 20180214_192012.jpg
    20180214_192012.jpg
    253.1 KB · Прегледи: 70
  • 20180214_192101.jpg
    20180214_192101.jpg
    194.4 KB · Прегледи: 72
  • 20180214_192142.jpg
    20180214_192142.jpg
    188 KB · Прегледи: 70
  • 20180214_192202.jpg
    20180214_192202.jpg
    191.5 KB · Прегледи: 66
  • 20180214_192230.jpg
    20180214_192230.jpg
    217.4 KB · Прегледи: 70
  • 20180214_193450.jpg
    20180214_193450.jpg
    198.8 KB · Прегледи: 69

ininia

Потребител
ФТКС
Извинете, забравих да си дам телефона - 0878 816 312. Така можем да се свързваме директно.
 

Lukavia

Новодошъл
На сайта може да я има но да не е налична, също важи и за пушката
Така че преди да отидеш в магазина, направи една питанка по телефона и ако са налични си направи уговорка да ти ги запазят.

За пушката и помпата вече съм го направил (уговорката). Оптиката ако я нямат, мога и да я поръчам, а докато дойде имам резервен вариант - свалям Цайса от ловната карабина и някак си ще закърпя положението докато дойде доставка... Последното не бе много сериозно :) - ако нямат налична оптика, със сигурност няма да поръчам нещо през което не съм погледнал - поне до това заключение съм стигнал от опита си с ловните оптики. Ако нямат въпросната оптика (а пишат че е налична), тогава ще го мисля ...
 

barbaron

Редовен Потребител
те всички пишат "налична"... "Изчерпан" е само моделът, който вече не се произвежда. Иначе тея липърси от Али-то идват за 2 седмици, но според мен не си струват парите. Колегите са ти дали по-добри китайски предложения. Все пак най-оригиналните китайски оптики са точно китайските!
 

ininia

Потребител
ФТКС
Павка, обади се на телефон 0888 626 813 Йордан Дошев. На човека това му е професията. Кажи му че се обаждаш от мое име. Сигурно ще ти помогне.
 

Dominus

Редовен Потребител
Май я оправих.
Снощи я разглобих. Гледах, гледах и не видях нищо интересно. Като цяло опитах да огледам спойките с едно приложение /лупа/ на телефона.
Събрах я и естествено същата работа.
Тази сутрин ходих при приятел да ползвам микроскоп. Пак я огледах, но спойките бяха ОК. Реших да измия платката с обезмаслител и четка и накрая я одухах със сгъстен въздух пък каквото стане.
Явно е станала щото сега работи точно върху бял лист, а последните дни не помръдваше. Възможно е да е бил замърсен лазера. Те тама са две малко отворчета. На лазерчето и на фотоприемника. Духнах отгоре напречно за да изкарам, ако е имало външно тяло.
Всъщност под микроскоп видях доста външни тела ходещи напред, назад.
 

lynx

Редовен Потребител
Обикновено тия мишки умират след изпускане или някакъв удар.
Умират напълно от раз, или започват да работят зле и да се държат "странно".
Предполагам, че вътре имат нещо за калибриране и когато се размести мишката започва да работи със собствено мнение.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, пиша тук защото не знам къде другаде. Ако някой от вас е електротехник или електро инженер и се занимава с електро инсталации в строителството, или ги проектира,има няколко неща,които искам да подаря, иначе много скоро ще бъдат загубени. Това са;
1. Уред-мост за измервани на преходното съпротивление на заземители, например гръмоотводни инсталации и др.
2. Уред за измервани на осветеността на помещения или повърхности. Това са картини галерии, ресторанти, нощни заведения и др.
3. Портативен осцилоскоп, носи се в чанта, много е малък.
4. Едно кашонче с най-различни измервателни уреди за вграждане
5. Руски стрелкови мултицет с възможност за измерване на транзистори
6. Мутицет Гьорц-Унигор2. Това е единственото нещо за което бих искал да получа някой лев,защото го бях купил доста скъпо.
Предполагам и известно, че без протоколи за първите две измервания е невъзможно да се узакони сграда.
За съжаление моите наследници са само жени и много далеч от тези работи. Жалко че всичко нова ще се изгуби.
Дано се намери някой на когото това е нужно.
Поздрави на всички.

Искам да изкажа огромните си благодарности на бай Иван за това че ме направи щастлив и сбъдна една мечта от ученическите ми години.Радвам се че има хора като него.Обещавам че ще го ползвам и ще се грижа за него. Осцилоскоп от 86-та година изглежда като току що излезнало от магазина.Благодаря много жив ии здрав и ще се радвам скоро да се видим пак.:cheers:
 

Attachments

  • IMAG1436.jpg
    IMAG1436.jpg
    176.5 KB · Прегледи: 74

tvt1968

Редовен Потребител
Здравейте! Иска ми се да попитам бай Иван какво е това кашонче с най-различни измервателни уреди за вграждане??? - много е загадъчно...
 

kombat123

Новодошъл
Здравейте на всички.Имам нужда от помощ.Верния ми Хасан 125 сдаде окончателно багажа.Първо започна да изтърва въздух от иглата,което го преживях,но сега се счупи и пружината на спусъка и тотално се скапа.Аз съм от Димитровград,а пушката е правена в Пловдив,но нямам никакви координати на майстора.Ако някой разпознае направията ще съм благодарен да ме свърже.ето и малко снимки с проблемните места.
 

Attachments

  • DSC08279.JPG
    DSC08279.JPG
    217.9 KB · Прегледи: 107
  • DSC08284.JPG
    DSC08284.JPG
    377.3 KB · Прегледи: 105
  • DSC08285.JPG
    DSC08285.JPG
    371.7 KB · Прегледи: 103
  • DSC08286.JPG
    DSC08286.JPG
    220.5 KB · Прегледи: 101
  • DSC08288.JPG
    DSC08288.JPG
    331.5 KB · Прегледи: 111

didarai

Редовен Потребител
На дотиквача , ще си смениш уплътнението с ново , подходящо по размер . А спусъкът е от китайка В3 . Пружината им е проблем да се намери . Търси обява за В3 на части или хвани някой да ти я огъне от пружинна тел . Даже тази като я гледам е правена .
Направията е .... без думи .
 

lynx

Редовен Потребител
Тази пушка не е Хатсан 125, някаква самоделка е като вероятно са ползували приклад от Х-125, разни китайски части виждам и резервоара е от Хатсан АТ-44.
 

lynx

Редовен Потребител
За колегите които ползуват по-малки оптики, по-долу в клипа може да придобият представа какво представлява реално увеличение Х60 :)
(Съжалявам за мизерното качество на клипа)
 

Lukavia

Новодошъл
За колегите които ползуват по-малки оптики, по-долу в клипа може да придобият представа какво представлява реално увеличение Х60 :)
(Съжалявам за мизерното качество на клипа)
достатъчно да отстреляш талибан на 2,4 км...
с извинение ако ползвания линк не отговаря на правилата на форума ...
 
Нагоре