Комета Орион Булпап

King Heavy

Новодошъл
Мисля че модератора си е същия,както и цевната кутия.Най-забележима е разликата в планката между тях.Липсва една редица "вентилиращи"(в случая по скоро за олекотяване)отвори.Предполагам че цевта е скъсена толкова или приблизително,колкото е разликата в дължината между 300см3 и 225см3 резервоар.
 

Sen

Редовен Потребител
Хм... Ако наистина по-малката дължина и тегло са само за сметка на обема на цилиндъра, то това е наистина интересно и компактно решение; много удобни биха могли да бъдат тези 63 см.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля че модератора си е същия,както и цевната кутия.Най-забележима е разликата в планката между тях.Липсва една редица "вентилиращи"(в случая по скоро за олекотяване)отвори.Предполагам че цевта е скъсена толкова или приблизително,колкото е разликата в дължината между 300см3 и 225см3 резервоар.
Късак, с по-къса цев и декларирана еднаква мощност???
Няма данни за цевта - дължина, нарези, туист, с шок или без?
Неминуемо по-голям прерзаход(ако не е с редуктор) или по-високо налягане на редуктора.
И намаления резервоар плюс ли се оказва или минус в случая?
Колко от вас са държали 62-3 сантиметров булпап в ръце? Не на всеки ще му е удобен.
 

Sen

Редовен Потребител
Късак, с по-къса цев и декларирана еднаква мощност???
Няма данни за цевта - дължина, нарези, туист, с шок или без?
Неминуемо по-голям прерзаход(ако не е с редуктор) или по-високо налягане на редуктора.
И намаления резервоар плюс ли се оказва или минус в случая?
Колко от вас са държали 62-3 сантиметров булпап в ръце? Не на всеки ще му е удобен.
Без редуктор са, Пеко.
Под "удобен" имах предвид компактния размер... Пренос, съхранение... Разходки в гората... Тежестта пада в още по-голяма степен на рамото с тоя къс размер, от изправено положение би трябвало да е доста удобна стрелбата... Мое мнение, разбира се.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Трудно ще остане обаче зареждането с тоя заден болт без приклад. резервуара вероятно е от обикновения орион. Относно разхода и силата, ако не са направили промени в конструкцията жестоко ме съмнява. Ориона в .22 с 45 дантиметра цев на метан зорлем стига 55 джанки.
 

andi

Редовен Потребител
в .22 с 45 дантиметра цев на метан зорлем стига 55 джанки.
Само допреди 2-3 год се радвахме на 45 дж в 5,5мм . Фабричните настройки на повечето редукторни ПЦПта в този калибър са около 42 дж макс. Ясно е защо . Моя Валтер с 60 см цев съм го настроил на 49-50дж от доста години ( силата е нищо без контрол ). И много от по-старите колеги ми казват , че съм със далекобойна зенитна артилерия .
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Само допреди 2-3 год се радвахме на 45 дж в 5,5мм . Фабричните настройки на повечето редукторни ПЦПта в този калибър са около 42 дж макс. Ясно е защо . Моя Валтер с 60 см цев съм го настроил на 49-50дж от доста години ( силата е нищо без контрол ). И много от по-старите колеги ми казват , че съм със далекобойна зенитна артилерия .
Прав си Анди, мисълта ми беше в друга насока. По-скоро, че на късия вариант вероятно цевта е по-къса и за същата мощност преразхода ще е голям.
В момента и не само сега стрелям с 42-45 дж.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги някой попадал ли е на реална информация за Златния Орион в 7,62мм,става въпрос за брой изстрели, пък и групата не е без значение!
 

Lukavia

Новодошъл
Колеги,
има ли някой който притежава Комета Орион булпап .22 кал и е замервал скоростите с които стреля пушката?

Предстои ми покупка на въпросната пушка, но колкото повече чета за нея толкова повече се обърквам ...:

- в официалния сайт и този на Сотис се коментират стойности на мощността до 50 джаула и скорост до 320 м/с, но в няколко сайта от Западна Европа коментара за скоростта е 275м/с.

- в ревюто на andi е коментирано изстрели от 5 пълнителя с мощност между 43-45 джаула при разлики (коридор) в скоростта 15-16 м/с. Е тука пак се почнах да се зачудвам, предвид, че каквито и сметки да правя, при коридор 15м/с. разликата в мощността е поне 4-5 джаула, т.е. по-голяма от посочените от andi 2 джаула разлика.

На тази база търся второ мнение от човек който е собственик за въпросния модел, който няма търговски отношения с вносителя и безпристрастно е правил замервания на скоростта.

Поздрави.
 

lynx

Редовен Потребител
Вносителите в сайтовете никога не коментират, предимно лъжат.
Замерванията на Анди изглеждат по-достоверни от рекламите/измамите на Сотис.
 

NME

Потребител
вероятно ще се наложи да смениш болта който заключва затвора и да направиш нова дупка за сачмата която го държи , има клипче в ютуба как 1 го е направил. скорости мога да замеря след 4ти март .
 

anibis

Редовен Потребител
Този проблем е оправен ,има си пружинка която натиска съчма,която така да се каже застопорява да не се мъндахерца дотиквача/болта/
А за заключващия болт,там вече е с цяло пинче,което се слага по съвсем друг начин. В темата за комета Линкс сме обсъждали и Орион-а
http://forum.airguns.bg/index.php?posts/250894/
 

runi.b

Потребител
Колеги,
има ли някой който притежава Комета Орион булпап .22 кал и е замервал скоростите с които стреля пушката?

Предстои ми покупка на въпросната пушка, но колкото повече чета за нея толкова повече се обърквам ...:

- в официалния сайт и този на Сотис се коментират стойности на мощността до 50 джаула и скорост до 320 м/с, но в няколко сайта от Западна Европа коментара за скоростта е 275м/с.

- в ревюто на andi е коментирано изстрели от 5 пълнителя с мощност между 43-45 джаула при разлики (коридор) в скоростта 15-16 м/с. Е тука пак се почнах да се зачудвам, предвид, че каквито и сметки да правя, при коридор 15м/с. разликата в мощността е поне 4-5 джаула, т.е. по-голяма от посочените от andi 2 джаула разлика.

На тази база търся второ мнение от човек който е собственик за въпросния модел, който няма търговски отношения с вносителя и безпристрастно е правил замервания на скоростта.

Поздрави.
50 джаула може само на метан и ако е много преработена кометата
Всички вносители пишат повече джаули
 

SGS

Редовен Потребител
- в официалния сайт и този на Сотис се коментират стойности на мощността до 50 джаула и скорост до 320 м/с, но в няколко сайта от Западна Европа коментара за скоростта е 275м/с.

- в ревюто на andi е коментирано изстрели от 5 пълнителя с мощност между 43-45 джаула при разлики (коридор) в скоростта 15-16 м/с. Е тука пак се почнах да се зачудвам, предвид, че каквито и сметки да правя, при коридор 15м/с. разликата в мощността е поне 4-5 джаула, т.е. по-голяма от посочените от andi 2 джаула разлика.

На тази база търся второ мнение от човек който е собственик за въпросния модел, който няма търговски отношения с вносителя и безпристрастно е правил замервания на скоростта.

Поздрави.
По сайтовете на търговците пише "до", но не пишат при какви условия. Много от тях преписват данните едни от други. Те са просто посредници и не се задълбочават много в подробности и дали са съвсем вярни.
Замерванията които правих с хронографа показаха максимум 289м/с. За да се стигне до 320м/с трябва да се натегне още пружината на ударника например или да се увеличи отвора на трансферпорта, (или и двете). Като направих тия неща показа 51 джаула, но въпроса е дали има смисъл, защото най-добре стреля при по-ниски скорости. Забелязах, че е най-точна в диапазона около 220-245м/с
Моята Комета не е точно булпап, но като гледам няма много разлики. Предполагам, че и цевта е същата.
 

venciru

Редовен Потребител
Айде и тук да пльосна една "мишенка". Пускам я тук, защото ме е срам в "Мишени.....". Пушката- от заглавието. Повтарям се от другата тема,ама да си кажа. И тя е с "Гаднярски" тунинг. Стреляно е от опора - торбичка. Разстояние около 50 метра. Чашки - 1.17 . Оптика 14х44 сложена на 12. Скорости 275 - 285 м/с. Изстрелите са два барабана - 26 бр. Доста неприятен променлив вятър. Това не е за оправдание (аз много пъти съм казвал, че НЕ мога и не обичам да стрелям за групи, пък и толкова си мога:(), а по-скоро за уточняване на условията. Това ми е най-добрата от 5-6. Замръзнах и се прибрах до камината. При първа възможност ще дам на по-способен човек наоколо, например Миро, за да видим какво може пушката. Ако бях разбрал по-рано за Китка в събота, щях да съм там. А не да стрелям от верандата......
IMG_20180219_081636.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
50 джаула може само на метан и ако е много преработена кометата
Всички вносители пишат повече джаули
50 джаула си ги прави без проблем на въздух с леки доработки. С малко повече бутане си стреля съвсем прилично с 55-60 джаула. Пак на въздух. Може и още, но ще падне много броят на изстрелите.
Айде и тук да пльосна една "мишенка". Пускам я тук, защото ме е срам в "Мишени.....". Пушката- от заглавието. Повтарям се от другата тема,ама да си кажа. И тя е с "Гаднярски" тунинг. Стреляно е от опора - торбичка. Разстояние около 50 метра. Чашки - 1.17 . Оптика 14х44 сложена на 12. Скорости 275 - 285 м/с. Изстрелите са два барабана - 26 бр. Доста неприятен променлив вятър. Това не е за оправдание (аз много пъти съм казвал, че НЕ мога и не обичам да стрелям за групи, пък и толкова си мога:(), а по-скоро за уточняване на условията. Това ми е най-добрата от 5-6. Замръзнах и се прибрах до камината. При първа възможност ще дам на по-способен човек наоколо, например Миро, за да видим какво може пушката. Ако бях разбрал по-рано за Китка в събота, щях да съм там. А не да стрелям от верандата......
View attachment 69356
Супер си Бате Венци. Много е добра мишената.
 

venciru

Редовен Потребител
Скромността краси човека...
Супер си Бате Венци. Много е добра мишената.

Посипвам си главата с пепел заслужено и ще се радвам, ако си коригирате мненията:(. Защото под тяхно въздействие тази сутрин на -1 и наистина бръснещ вятър измерих с канап разстоянието. Изобщо не съм добър стрелец, камо ли "групаджия". Има денивелация и препятствия като туи например, та за това с канап. Точните метри са далеч от "около 50", а са точно 44 м. Така е, когато ти се иска да вярваш на китайска оптика и когато резултатът е по-близо до желаното, отколкото реалното. Пък и целта беше за възможностите на пушлето, не за моите доколкото ги има. Съжалявам много и се извинявам за заблуждението:sorry:.
Лек и успешен ден!
 
Нагоре