Недоволни или измамени

zograffa

Редовен Потребител
Благодаря,предполагам,че няма да е перфектна,но с времето и питане тук,всичко ще си дойде на мястото.
 

Djack

Редовен Потребител
Зографе, ти мене мойто момче не ме познаваш и ще ти простя и няма да минавам в словестна битка с човек който не познавам.
Името на твоя приятел анди го пазих чисто 2г.и си мълчах, защото неисках да създавам каквито и да било неприятности. Ама явно съм направил мечешка услуга, трябваше да го раздухам моментално.
Зографе мойто момче до сега на нико и пак казвам на никой несъм взел и един лев за услуга свързана с хобито. Ако някой мисли че съм му взел пари за нещо да пише връщам веднага, и го казвам спокойно, защото няма такъв. От фопума съм вземал пари само когато съм продавал нещо мое, а не с търговска цел както твоята приятелка анди.
Остани си със здраве и първо попрочети малко и се ориентирай в оцстановката тук и ще добиеш представа.
Сори, че се намесвам, ама много силни думи! Чак пък "твое момче" пък и прошка да ти иска, пък и ти да му я даваш..... айде няма нужда ! Къде видя да е писал , че са приятели(ки)? Разбирам, че в момента си изнервен, ама не си го изкарвай на всички! Човека само сподели, че при него всичко е минало добре! Дали е заради повдигнатата тема или така се е случило, не знам, но факта е на лице - пушката е при него, на цената на която са се разбрали!
Поздрави и бъди жив и здрав! :cheers:

п.п. Хабер си нямам кой е "Анди", не го познавам и съм нямал вземане даване с него! Уточнявам само, за да не бъда разбран погрешно!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Сори, че се намесвам, ама много силни думи! Чак пък "твое момче" пък и прошка да ти иска, пък и ти да му я даваш..... айде няма нужда ! Къде видя да е писал , че са приятели(ки)? Разбирам, че в момента си изнервен, ама не си го изкарвай на всички! Човека само сподели, че при него всичко е минало добре! Дали е заради повдигнатата тема или така се е случило, не знам, но факта е на лице - пушката е при него, на цената на която са се разбрали!
Поздрави и бъди жив и здрав! :cheers:

п.п. Хабер си нямам кой е "Анди", не го познавам и съм нямал вземане даване с него! Уточнявам само, за да не бъда разбран погрешно!

Само един въпрос, като не пъзнаваш никой защо се месиш.
Знаеш ли поговорката че когато 2ма си мерят п.шките гъз да не подлагаш.
 

Djack

Редовен Потребител
В настоящата ситуация, познавам точно толкова колкото и ти! Т. е. едната страна по случая!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Джак айде да спрем а.
Нито сам имал нещо целенасочено към теб и смятам да запазя добрия тон.
Към половината ти позната страна се обърнах така, защо писането му едва ли не искара че съм наклеветил горкия Анди.
За 3ти път го казвам с чисто новите пушки явно има добра печалба Анди и не е решил че трябва да се бъзика.
 

sgb1

Потребител
И аз така мисля ,че трябваше да го оставим да се защити(опровергае), гледам хората бая са натрупали, но можеше да не се чака толкова, да някои ще кажат тои му е приятел и го защитава,но всеки има глава на раменете да мисли или поне да поправи стореното.Галатияна го тунингова без пари, а всеки знае пружини,стругар,шрауд че си е цифра.Пожелам на колегите хубави моменти и успехи с хобито.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз също имам гледна точка и тя е принципна.
В случая не защитавам никого и не обвинявам никого. Не съм съдник и не искам да бъда.
Има нещо обаче което направи лошо впечатление и то е, че никой не даде възможност на другата страна да изкаже аргументи, да се защити или да се окепази.
Случая с бана на Диан без да е нарушил /поне аз не разбрах кое/ правило за мен е доста импулсивно решение, лишено от доводи, базирано единствено на множеството негативни реакции за кратко време.
Ако тожва е разумно, то правилата са меко казано излишни.
Даваме брадвата на модератора /то не че сега не е в него/ и да сече.
Бил четял па не отговарял, баба му била починала. Ами може и да е починала. Има ли значение. Искате и му взехте главата само защото не бил отговорил в срока който ви е угоден на вас. Никой не се замисли, че може пък и да не е имал възможност. И в какъв срок трябва да се отговори на някакви обвинения? Някой може ли да посочи? Ами ако примерно аз, взема че хвърля топа и никой не знае или пък съм влязъл в болница по някаква причина. После скачат двама, трима и ме осират и кво? Аз се превръщам в черна овца само щото не съм отговорил.
Друго което ми направи впечатление. Част от опарените, въпреки че са ощетени от некоректно отношение на Диан, продължили да го търсят за услуги.
Ама на мен това ми прилича на мазохизъм.
Та в крайна сметка е редно когато някой е обвинен в нещо да му се даде възможност да изложи гледната си точка.
Така смятам аз.
 

dinkata

Редовен Потребител
Прави ми впечатление, че хора дето не са идвали на 1 среща, хора където никой не ги познава и те почти не познават никой се включиха в дискусията, дори без да са имали досег с Диан, дори без да са го виждали ... го нападнаха... други го защитиха също без да знаят кого защитават, просто с цел да напишат нещо. С какъв акъл защитавате или нападате някой когото не сте виждали наживо, не сте говорили с него, а адвокатствате ? Безсмислено е да търсим поле за изява на гърба на някой друг.

И уважаеми, господа модератори (и Админ). Моля Ви, махнете поне временно бана на въпросния господин (ако вече не сте го махнали) за да се защити... моля ви от любопитство:D:D , не от съжаление към някого или да защитавам някого, после пак може да бъде отстранен, ако решите, но поне да се насладим на филма ... докрай ! :cheers:

27655441_1948211211874935_8054167493371845572_n.jpg
 
Последна промяна:

st_beer

Редовен Потребител
Нещата наистина стигнаха много далече. Убеден съм ,че всеки си има своята версия за разказване. Аз също исках да видя какво ще напише Анди по въпроса. Наистина не съм очаквал да се случат подобни неща , но съм на мнение да се даде думата и на другата страна. Дори престъпниците ги изслушват в съда преди да ги осъдят.
Тук повечето се познаваме лично и направо съм изумен от тия истории и случки.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Понеже нещата станаха много принципни................. да кажа и аз какво мисля, по повод горните постове.
Аз по принцип бях на мнение да оставим Анди да си изпие горчивата чаша докрай за да не стане мъченик. Нека ако той чете или се чува с някой - да изложи чрез него своето обяснение за ситуацията. Аз лично ще ходатайствам пред Админа, ако то е приемливо(не знам кой ще го реши това) - да му възстанови правата.

Павка, ако си съгласен, ще предложа на Светльо да те направи модератор на мое място, за да можеш ти да подържиш "брадвата", да видиш хубаво ли е, щом така преценяваш работата ни. Аз, ама никак, не държа да съм "брадвар".

И пак имам един съвсем принципен въпрос към вас. Да приемем, че обяснението "Стругаря ми вдигна цената, търговеца вдигна цената, това е пазарната цена на нещо си....." е приемливо. Вие как бихте постъпили ако откраднат поверени ви пушки, за примерно 2000 лв., щото сте ги зарязали в багажника на колата си?
 

ivofox

Редовен Потребител
И аз също имам гледна точка.Диан (Анди ) Го познавам имал съм много малко взимане даване с него.Нищо лошо не съм видял от него.Нещата където прочетох ме изненадаха.
Може много хора да е засегнал,но според мен не трябва да се нарушават правилата на форума.Не виждам с какво е сгрешил правилата да бъде Бамнат.
Аз ако съм модератор,ще дам шанс да се поправи и защити за обвиненията.Пък може да се извини,всички сме хора и грешим.
От морална гледна точка и сме християни,хубаво е да се дава шанс и да се прощава.Не го виждам като лош човек,някой да обиди да нагруби напсува,спокоен е.
В днешно време хората за пари какво ли не правят и се заслепяват от парите и губят разсъдъка си,но много се осъзнават.

И уважаеми, господа модератори (и Админ). Моля Ви, махнете поне временно бана на въпросния господин (ако вече не сте го махнали) за да се защити...
 

anibis

Редовен Потребител
Вие как бихте постъпили ако откраднат поверени ви пушки, за примерно 2000 лв., щото сте ги зарязали в багажника на колата си?

Плаща пушките,до стотинка!!!
И аз съм взимал AirWolf-а и Риплито на Макса,ама като спирах за кафе или до тоалета,/задължително на OMV/ им казвах да наглеждат тая кола само докато изляза от тоалета,иначе аз плащам Риплито и Вълчо,това е положението.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Вие как бихте постъпили ако откраднат поверени ви пушки, за примерно 2000 лв., щото сте ги зарязали в багажника на колата си?

И за мен е така,никакво оправдание не би променило този факт,че дадения човек,не е обещетил потърпевшия,за да му бъде чиста и съвеста пред самия него.Мое мнение.
 

ivofox

Редовен Потребител
И пак имам един съвсем принципен въпрос към вас. Да приемем, че обяснението "Стругаря ми вдигна цената, търговеца вдигна цената, това е пазарната цена на нещо си....." е приемливо. Вие как бихте постъпили ако откраднат поверени ви пушки, за примерно 2000 лв., щото сте ги зарязали в багажника на колата си?

Тук бих ги възстановил щетите.Щом съм поел отговорност трябва да стигне стоката до крайния потребител.В последствие е открадното,загубено или счупено.Вадя пари и плащам цялата стока на куповача.Това е така ,но не е начина да се трие потребител,защото може си смени ника и пак да влиза.А когато си е с неговия ник всеки сам си решава на кой да се довери и на кой не.Нали затова е темата недоволни и измамени .Трябва да се знае кой какво и как е мамил та хората да знаят.
 

Dominus

Редовен Потребител
Очевидно си приел поста ми лично, но в конкретния случай е приложен бан по субективна преценка, както написа по-горе Слави, по предложение на модераторския екип. Точно това имах предвид и не разбрах, как точно видя конкретен упрек към теб.
Колкото до предложението ти. Не, благодаря.
По отношение на пазарлъци между потребители за услуги и работа-това не ме късае и не виждам кого го касае. Не сме малки хора. Разбираме се за работа, за пари и действаме. Един ще е доволен, друг не. Не може всички да са доволни от работата или заплащането. Като не ми изнася цената на нещо не го вземам. Като не ми хареса работата на някого след като съм я видял, не го пазаря повече.
Колкото до пушките откраднати или квито и да са. Като се е ангажирал да ги вземе е негово задължение да ги опази. Да, случват се форсмажорни обстоятелства, при които може да пострадат, но до колкото разбирам случаят не е такъв. Та като не ги е опазил, да ги плаща.
Още повече е най-малкото немарливо да оставиш за следващият ден сигнал до полицията. Обръщам внимание, че затова работим денонощно. За да посетим веднага местопроизшествието и да извлечем максимума от него, а не като минат 20 калпака и се изцвъкат навсякъде. Не виждам и кой ще вземе насериозно подобна жалба, депозирана след дъжд качулка.
 

ivofox

Редовен Потребител
Не виждам с какво е сгрешил правилата да бъде Бамнат.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D[/QUOTE]

Хаха Динка нали знаеш това са си мои думи. ДОД,Бамнат са си мой патент:)
 

kiborga

Потребител
Вече е много почернено името му и едва ли ще си позволи лукса да прецаква други хора,напротив ще направи обратното за да има защитници (то е ясно )... А съм обеден, че има и прецакани колеги във форума без да са разбрали дори :)
 
Нагоре