Недоволни или измамени

achev

Новодошъл
Здравейте Колеги,
Аз съм един от хората, на които Анди е помогнал и съм доволен от свършената от него работа (разбира се срещу заплащане от моя страна) и съветите, които ми е дал. Надявам се да не съм единствен. Почти всичко, което чета в тази тема, го чувам за пръв път с изключение на много малка част от премеждията на Оги.
Ще дам един пример, който е формирал мнението ми:
На предната ми пушка исках да се направи нова предна тапа на шрауда с резба за доп. модер и капачка за резбата. На самия шрауд беше залепено карбоново фолио, което исках да се запази. При развиването на старата тапа е видял зор, при което няколко пъти ми звъня да ме предупреди, че има голяма вероятност фолиото да бъде повредено. Въпреки моето съгласие и желанието ми тръбата да се анодира след като се махне фолиото, си получих обратно шрауда, върху който си стоеше фолиото. Според мен това е пример, че поне в моя случай е предпочел да ми угоди, а не да ми вземе повече пари заради анодацията на целия детаил.
Това е моето лично мнение и не искам да го налагам на никой.
И да-познавам се лично с Анди.
И не-не сме се чували, откакто Оги повдигна темата, за да ме кара да пиша каквото и да е в негова полза.
Поздрави,
Ангел
 

оги-пз

Редовен Потребител
Когато изработваш нещо или знаеш кой може да го изработи и го правиш за някой, ти си губиш от времето, това е услуга, а времето и услугата струват пари, при един цените са едни при друг други, единствено потребителя пешава на кой услугите да ползва. Това са си нормални неща за които никой не трябва да се срамува.

Различно е, обаче ако ти обява мена 50лв. и ти хвърлиш още 50лв. за нещо става ти 100лв. и при свършен факт ти вдигна цената с още 50лв.
Всеки ще поска да изгори с 50лв още вместо съд 100лв.така работи паразита.

Несъмнено ще има хора които няма да са ужилени от паразита, но съм сигурен ме ужилените ако се разпишат тук ще стане страшно.
 

sgb1

Потребител
Моята мъжка дума е- пари и компенсации НЕ ИСКАМ!, казал съм го на Анди още тотава и Край!
Просто ми се върти в главата мисълта че ако ми плати железата, може да "изпуши" някой друг колега. Мерси такива пари!!

За полицията - пушките "престават да бъдат моя собственост" на 14 септември. На другия ден ми звъни, пушките така и така, какво да правим да пускаме ли жалба? Как да пускамЕ , от моя багажник нищо не е изчезнало, за какво аз да се жалвам. Анди ми писа че жалба ще пусне при следващото си ходене в софия, вероятно 21 септември. Помолих го да прекрати да ме занимава повече и така...
Няма да ви занимавам повече и аз, както казах, пих си студената водичка.

Писах за въпосната случка не да търся съжаление или компесации а бях провокиран от постове за некоректото поведение на Анди.
За мен в най-добрия случай е проявил недопустимо безгрижие към мен.

Въпросния "свидетел" sgb1 на какво е свидетел всъщност, на кражбата ли ? То и без твоите свидетелски показания драги ми Смехурко се вижда на снимките, че пушките са полегнали в нечий багажник, интересното е после.
Ти Свидетелю, не му ли зададе въпрос на Анди не се ли притеснява да остави колата с багажа в нея ей така!!?
Ама какво ли се занимавам, пито-платено.[/QUOTE

Бай Митко гледам ,че си афектиран но не си прав още същия ден съм му казал да се пусне жалба, а каквото съм видял във въпросния ден съм го писал,и как може да пишеш свидетел на кражбата.Кои ще седи и ще гледа как му разбивата колата.Аз ако съм ще възтановя парите още същия ден, да човек чака с нетърпение новата придобивка, но като стане инцидент и вече въпросната придобивка е няма тогава се връщат парите.Още един път го пиша не взимам никоя страна.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Доста хора и приятели ще се учудят на поста ми и ще ми питат защо го пиша ама....
Не защитавам никого,нито някой ме е накарал да пиша.
Всеки избира с кой да е приятел и с кой да прави сделки и кой да му ремонтира пушките.
Затова при толкова обвинения които са станали на договорка извън форума трябваше да не се БАНва Анди а да му се остави възможност да се защити,плюс това не е нарушил никое правило на форума.
Има си други начини прави се тема както други големи форуми "Доволни и Недоволни" и там всеки си изказва мнението за даден човек и всеки прочел си прави изводите за в бъдеще дали може да се довери на даден човек.
 

lynx

Редовен Потребител
Прав си Ице, така е, но няколко дни колегите чакат Анди да оправдае обвиненията, а отговор няма.
Не знам дали е зает или причината е друга, но както отбеляза Оги, колегата Анди влиза да чете във форума и не си прави труда да отговори.
Ако мен ме оплюят безпричинно, няма да чакам няколко дни за да си изчистя името.
 

5ko

Потребител
Аз моя извод съм си го направил .Верно споделил съм го с по ограничен кръг колеги но незнаех подробности от сериала. Минал съм по пътеката на дребно върнал съм си го и съм 14лв в плюс.
 

dinkata

Редовен Потребител
Доста хора и приятели ще се учудят на поста ми и ще ми питат защо го пиша ама....
Не защитавам никого,нито някой ме е накарал да пиша.
Всеки избира с кой да е приятел и с кой да прави сделки и кой да му ремонтира пушките.
Затова при толкова обвинения които са станали на договорка извън форума трябваше да не се БАНва Анди а да му се остави възможност да се защити,плюс това не е нарушил никое правило на форума.
Има си други начини прави се тема както други големи форуми "Доволни и Недоволни" и там всеки си изказва мнението за даден човек и всеки прочел си прави изводите за в бъдеще дали може да се довери на даден човек.


Подкрепям казаното. Все пак се познаваме от години, Анди казва че е бил възпрепятстван по разбираеми причини и затова не е чел форума и не е успял да изкаже своето становище и докато реши да го направи го БАН-вате. Редно беше според мен наистина да му се даде шанс да се защити.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Доста хора и приятели ще се учудят на поста ми и ще ми питат защо го пиша ама....
Не защитавам никого,нито някой ме е накарал да пиша.
Всеки избира с кой да е приятел и с кой да прави сделки и кой да му ремонтира пушките.
Затова при толкова обвинения които са станали на договорка извън форума трябваше да не се БАНва Анди а да му се остави възможност да се защити,плюс това не е нарушил никое правило на форума.
Има си други начини прави се тема както други големи форуми "Доволни и Недоволни" и там всеки си изказва мнението за даден човек и всеки прочел си прави изводите за в бъдеще дали може да се довери на даден човек.
Да така трябваше..
 

zograffa

Редовен Потребител
Аз съм може би най-пресния случай на вземане-даване с andi.За пръв път взимам нещо от него и за пръв път се чухме по телефона преди седмица,не сме се виждали.Поръчах си от него пушка,като му дадох 500лв. капаро,да дадох 500лв. на човек,който никога не съм виждал и незнам къде живее.Той не ми е искал толкова пари,просто искаше някакво капаро,можеше и да е 50лв.Можех да бъда измамен без никакво усилие,но НЕ бях.
Пушката днес пристигна при мен,на цена с близо 100лв. под цената обявена в магазина,като не се налагаше да ходя от Бургас до София за да си я взема,а тя дойде при мен благодарение на andi.Няма какво повече да желая.Всичко пристигна в уречения ден на договорената цена,нито стотинка повече.С моята пушка още 3 са отишли при собствениците си в срок.През това време,докато се е занимавал с договори,опаковане,настройване на плато,търчане по куриери и т.н. човека е погребал и роднина.Ако бях на негово място в такъв момент направо бих си изключил телефона.Пиша това без никой да ме е карал или молил и понеже съм нов едва ли думите ми ще се вземат на сериозно,но фактите са това.Гледам,че има доста мнителни хора,които трудно вярват на някой,затова пускам и снимка на пушката,прясна-прясна от тази сутрин.

1518004965_20180207_134655.jpg
 

оги-пз

Редовен Потребител
Когато е за нова пушка няма проблеми. И моята пристигна както трябваше.
Кажи сега колко струваше нагласянето на платото.
Когато говорим за услуги тогава се почва, особено като обърка нещо вдига цената, за да не се бръкне в джоба той.
Все ми е тая дали ще е баннат или не.
Нова регистрация се прави за 5мин.и къртица като него не му пречи да дебне из форума за новопристигнали и да им реже главата, това няма как да се предотврати.
 

Djack

Редовен Потребител
Аз съм може би най-пресния случай на вземане-даване с andi.За пръв път взимам нещо от него и за пръв път се чухме по телефона преди седмица,не сме се виждали.Поръчах си от него пушка,като му дадох 500лв. капаро,да дадох 500лв. на човек,който никога не съм виждал и незнам къде живее.Той не ми е искал толкова пари,просто искаше някакво капаро,можеше и да е 50лв.Можех да бъда измамен без никакво усилие,но НЕ бях.
Пушката днес пристигна при мен,на цена с близо 100лв. под цената обявена в магазина,като не се налагаше да ходя от Бургас до София за да си я взема,а тя дойде при мен благодарение на andi.Няма какво повече да желая.Всичко пристигна в уречения ден на договорената цена,нито стотинка повече.С моята пушка още 3 са отишли при собствениците си в срок.През това време,докато се е занимавал с договори,опаковане,настройване на плато,търчане по куриери и т.н. човека е погребал и роднина.Ако бях на негово място в такъв момент направо бих си изключил телефона.Пиша това без никой да ме е карал или молил и понеже съм нов едва ли думите ми ще се вземат на сериозно,но фактите са това.Гледам,че има доста мнителни хора,които трудно вярват на някой,затова пускам и снимка на пушката,прясна-прясна от тази сутрин.

1518004965_20180207_134655.jpg
Ами той приклада от сега е спукан по дължина а пък и като не е правена снимката на фона на днешен вестник....!?!? ;):lol::cheers:
 

zograffa

Редовен Потребител
Когато е за нова пушка няма проблеми. И моята пристигна както трябваше.
Кажи сега колко струваше нагласянето на платото.
Когато говорим за услуги тогава се почва, особено като обърка нещо вдига цената, за да не се бръкне в джоба той.
Все ми е тая дали ще е баннат или не.
Нова регистрация се прави за 5мин.и къртица като него не му пречи да дебне из форума за новопристигнали и да им реже главата, това няма как да се предотврати.

Нищо не ми е струвало,но дори и да ми беше поискал пари щях да си платя.Ти често ли правиш услуги на непознати без пари,като губиш време и пари,макар и малко,всеки знае колко струва една кутия JSB да кажем.Дори му предложих да му пратя чашките,които е изхабил,но ми отказа.Според мен друг е дребнавия човек,не andi,друг реши да съсипе името му заради 10лв.Новопристигнал съм вярно,но никой не ми отряза главата,напротив спести ми поне 300лв. от цената на пушката и гориво,да не говоря за изгубено време.
 

zograffa

Редовен Потребител
Ами той приклада от сега е спукан по дължина а пък и като не е правена снимката на фона на днешен вестник....!?!? ;):lol::cheers:

Димчо той спукан ама са ми го хванали с два шестограма хората,да не се цепи повече,;)
 

zograffa

Редовен Потребител
Ми някой имаме,други,като нямат,трупат мнения из форума с безсмислици.Днес колко станаха,изпълни ли нормата.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Нищо не ми е струвало,но дори и да ми беше поискал пари щях да си платя.Ти често ли правиш услуги на непознати без пари,като губиш време и пари,макар и малко,всеки знае колко струва една кутия JSB да кажем.Дори му предложих да му пратя чашките,които е изхабил,но ми отказа.Според мен друг е дребнавия човек,не andi,друг реши да съсипе името му заради 10лв.Новопристигнал съм вярно,но никой не ми отряза главата,напротив спести ми поне 300лв. от цената на пушката и гориво,да не говоря за изгубено време.
Малко е встрани от темата, ама като постреляш пиши в темата на комета къде е платото и в какъв коридор.
 

радо

Новодошъл
От Анди съм вземал метанова бутилка. Без забележки. Каквото се уговорихме-това беше направено и платено.
С мен беше коректен.
 

5ko

Потребител
Тези колеги които са доволни от услугите на Анди нищо не пречи да си общуват с него и да ползват услугите му докато някой ден не с е преместят в групата на излъганите и недоволните.
Целта е да се предпазят новодошлите и доверчивите от неприятни изненади.

досега такъв резил тука не е имало.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Зографе, ти мене мойто момче не ме познаваш и ще ти простя и няма да минавам в словестна битка с човек който не познавам.
Името на твоя приятел анди го пазих чисто 2г.и си мълчах, защото неисках да създавам каквито и да било неприятности. Ама явно съм направил мечешка услуга, трябваше да го раздухам моментално.
Зографе мойто момче до сега на нико и пак казвам на никой несъм взел и един лев за услуга свързана с хобито. Ако някой мисли че съм му взел пари за нещо да пише връщам веднага, и го казвам спокойно, защото няма такъв. От фопума съм вземал пари само когато съм продавал нещо мое, а не с търговска цел както твоята приятелка анди.
Остани си със здраве и първо попрочети малко и се ориентирай в оцстановката тук и ще добиеш представа.
 

SGS

Редовен Потребител
Аз съм може би най-пресния случай на вземане-даване с andi.За пръв път взимам нещо от него и за пръв път се чухме по телефона преди седмица,не сме се виждали.Поръчах си от него пушка,като му дадох 500лв. капаро,да дадох 500лв. на човек,който никога не съм виждал и незнам къде живее.Той не ми е искал толкова пари,просто искаше някакво капаро,можеше и да е 50лв.Можех да бъда измамен без никакво усилие,но НЕ бях.
Пушката днес пристигна при мен,на цена с близо 100лв. под цената обявена в магазина,като не се налагаше да ходя от Бургас до София за да си я взема,а тя дойде при мен благодарение на andi.Няма какво повече да желая.Всичко пристигна в уречения ден на договорената цена,нито стотинка повече.С моята пушка още 3 са отишли при собствениците си в срок.През това време,докато се е занимавал с договори,опаковане,настройване на плато,търчане по куриери и т.н. човека е погребал и роднина.Ако бях на негово място в такъв момент направо бих си изключил телефона.Пиша това без никой да ме е карал или молил и понеже съм нов едва ли думите ми ще се вземат на сериозно,но фактите са това.Гледам,че има доста мнителни хора,които трудно вярват на някой,затова пускам и снимка на пушката,прясна-прясна от тази сутрин.

1518004965_20180207_134655.jpg
Честито за придобивката колега. Със здраве да я ползваш и само да те радва.
Моята Комета си я внесох сам от Испания. Дойде точно след 7 дни и я донесоха директно до вратата. Излезе ми с 200лв. по-малко от цената в нашенските магазини. Имаше някои неща за лекуване, но като цяло не са нещо сериозно. Писах в темата за Комета. Дано твоята няма тия проблеми. После да напишеш впечатления от нея.
 
Нагоре