Недоволни или измамени

оги-пз

Редовен Потребител
Да помня аз съм го написал това по горе.
Интересното е че тоя федерцал го е продал на баймитко и после му е прибарал 2 пушки.
Не исках да казвам кои бяхме.
Ати помниш ли как тоя умело изчака Пловдивската група да си тръгнат всички от халето.
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз не защитавам никого, но мога да кажа, че колегата Диан е направил повече за мен, отколкото аз за него... А не съм му виждал очите... Като се замисля... на пръстите на едната ми ръка са хората които са ме виждали от форума. Съжалявам за колегите, които са останали разочаровани!
 

staz

Редовен Потребител
В последно време търговията в България са я обърнали на “търгашия”. Харесал съм си едно стерео усилвателче на Ямаха в ниския клас за около 1300 лв. Такааа, в един онлайн магазин със страхотна визия ми заявиха най-нахално, че първо трябва да предплатя цялата сума и да изчакам 5 дни доставка до вкъщи. Питам: “ама няма ли да го отворим пред вас и да го пробваме”? Все пак може да съм някой некадърник и да го изпържа вкъщи?? Няма проблеми, отговарят, той е в гаранция! Дообре, а бихте ли ми дали цената в амазон, която е с двеста лева надолу, тъй като го нямате наличен? Беше ми отговорено НЕ. Викам си- тея няма да ги бъде ще пробвам при вносителя: същата работа цената клонеше към 1400 лв. Поне ще направя някой глупав близинг и ще го понеса. Има два цвята черен и сребърен. Моля ги: Бихте ли внесли двата цвята, а аз ще закупя 100 % единия брой? От техномаркет ме инфрмираха, че каквото поръчам това ще бъде и да чакам поне 30 дни! Контравъпрос: добре де, аз не знам какво да поръчам дори?? Оправяйте се, ми бе отговорено. От три седмици не мога да намеря имейл на някой от ямаха, за да се оплача дори от поведението на българските търговци.
п.п.
купих си втора ръка, поне го видях на живо...
 

barbaron

Редовен Потребител
купих си втора ръка, поне го видях на живо...
Добре си направил!!! Пълно е с фишинг сайтове, които предлагат какво ли не, вкл. на много по ниски цени от вносители, че и от производители. Руснаците особено са полудели. Лесно могат да се хванат по това, че нямат адрес а искат всичко да става по интернет. Пазете се, защото е пълно с измамни схеми. Толкова добре успиват, че едва ли не се чувстваш виновен ако не си го поръчаш точно от тях...
 

cilindura

Редовен Потребител
След като се изписа толкова много негативна информация за колегата andi от Пловдив, дойде и моя ред да се наредя на опашката от опарени колеги, готови заслужено да го бутнат в лайната:D
  • Миналата година в следствие на своята добрина, аз също станах жертва на този ловък тарикат и аз като бай Митко си мълчах, за да не стана за резил, но чашата на търпението преля. Въпросният пловдивски индивид ми предложи Еваникс АР6 на добра цена, като надълго и нашироко ми обясняваше, че пушката е в перфектно състояние, без никакви забележки. В крайна сметка първоначално договорената цена скочи с 200 лева и при мен пристигна пушка с неработещ манометър, със спукан приклад в областта на ударника (петлето). На всичкото отгоре имаше огромна язва на резервоара. Спусковият механизъм не работеше коректно, някой си беше правил свободни съчинения с него и той не успяваше да превърти барабанчето. Той беше в окаяно състояние и не винаги успяваше да сработи.
Следваща поръчка: алуминиев щрауд, който разбира се беше описан от него като идеален, в перфектно състояние, без никакви драскотини, но в последният момент, когато вече беше пуснат, той ми каза, че от едната страна е разпробит.
Имам и други случаи, но не виждам смисъл да ги описвам.
Мълчал съм си през цялото време, защото в последствие съм си човъркал нещата и съм ги докарал до вид и функция, които на мен да ми харесат.
Нека колегите си направят извода дали си струва от тук нататък да работят с този човек.
 
Последна промяна:

redsox

Редовен Потребител
хм... и аз се бях замислил за поръчка на Комета. добре че не "дръпнах спусъка". наистина понякога най-добрите сделки са тези, които не направиш.
 

pitbula74

Потребител
Аз лоша дума за Анди не мога да напиша,доволен съм от него.Направи ми сайдлевър,клапана и преходната втулка точно както си трябва.И му дадох парите за които се бяхме разбрали.Съжалявам за колегите.
 

sgb1

Потребител
Здравей колега аз бях с него във въпросния ден, от пощата до часа в които констатирахме че пушките са откраднати. Вече беше късно и за това на другия ден предполагам че е пуснал жалба,за което съм призован като свидетел. Пушките ги снимахме на паркинга на разпределително депо след което ги прибрахме в багажника.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Нещо ме съмтява това твърдение.
Казваш снимахте пушките и след това сте ги прибрали в багажника.
Та тя снимката си е от багажника колега.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това ви е било грешката.
Трябваше няколко дена след това да се следи наоколо. Веднага ще лъснат съгледвачите и може да се изловят. Има си контингент(групички), които следят по паркинги, точно за това кой прибира стока или чанти по колите, както там, така и на други места. Знаят че се освобождава обикновено скъпа стока и чакат само сгоден момент.........
Истинността на случката, обаче не води до оправдание. Коректността наистина е по-важното в случая.
Аз също ползвам платени услуги, придружени с пълномощно за случая за превоз на различни стоки, части и на пушки също. Но превозвача ако няма ЧМР застраховка или отговорност за щети, си поема сам щетите по товара.
Ако разплетеш много кълба за да плетеш нещо, рискуваш да се оплетеш в кълчищата!
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Здравей колега аз бях с него във въпросния ден, от пощата до часа в които констатирахме че пушките са откраднати. Вече беше късно и за това на другия ден предполагам че е пуснал жалба,за което съм призован като свидетел. Пушките ги снимахме на паркинга на разпределително депо след което ги прибрахме в багажника.

Може и така да е! Но когато отговаряш(по своя воля) за чужди, редки и скъпи неща, не ги оставяш и ЗА СЕКУНДА БЕЗ НАДЗОР!!!! Иначе си плащаш на човека, който ти се е доверил, и си слагаш една обеца на ухото, друг път да внимаваш.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Всичко е една пълна инсценировка според мен.
Пушките са изчезнали по каква причина и как няма да стане ясно.
Било късно, не знаех че полицията по късното не работи. Идвали са в 4.00 сутринта да ми описват и вземат отпечатъци на колата, заради сд плеър струващ 400лв. нов а втора ръка и по-малко.
Вярно нищо не се намери, но имам документи за това. Ако пушките са били откраднати, на момента, а не на другия ден се вика полиция.
Вземат се отпечатъци установява се как са разбили колата и тн....
Та кой друг освен полицията ще знае къде кой апаш работи и тн....
Просто инсценирана работа ми се вижда.

Пп. Както колегите казаха по-горе истинския и честен човек би заплатил за безотговорността СИ.
 
Последна промяна от модератор:

sgb1

Потребител
Всичко е една пълна инсценировка според мен.
Пушките са изчезнали по каква причина и как няма да стане ясно.
Било късно, не знаех че полицията по късното не работи. Идвали са в 4.00 сутринта да ми описват и вземат отпечатъци на колата, заради сд плеър струващ 400лв. нов а втора ръка и по-малко.
Вярно нищо не се намери, но имам документи за това. Ако пушките са били откраднати, на момента, а не на другия ден се вика полиция.
Вземат се отпечатъци установява се как са разбили колата и тн....
Та кой друг освен полицията ще знае къде кой апаш работи и тн....
Просто инсценирана работа ми се вижда.

Пп. Както колегите казаха по-горе истинския и честен човек би заплатил за безотговорността СИ.

За това гарантирам, двете пушки бяха залепени една за друга и на капака ги разделихме чак тогава ги снимахме в багажника.пък кога е пуснал жалбата си е негова работа.За етика и други всеки си носи отговорност. Предполагам че може и на самия паркинг да са ни видяли.Пак казвам гарантирам какво съм видял и какво се е случило.Оттук нататък всичко е във ръцете на продавач купувач и тн.Не вземам никоя страна.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Моята мъжка дума е- пари и компенсации НЕ ИСКАМ!, казал съм го на Анди още тотава и Край!
Просто ми се върти в главата мисълта че ако ми плати железата, може да "изпуши" някой друг колега. Мерси такива пари!!

За полицията - пушките "престават да бъдат моя собственост" на 14 септември. На другия ден ми звъни, пушките така и така, какво да правим да пускаме ли жалба? Как да пускамЕ , от моя багажник нищо не е изчезнало, за какво аз да се жалвам. Анди ми писа че жалба ще пусне при следващото си ходене в софия, вероятно 21 септември. Помолих го да прекрати да ме занимава повече и така...
Няма да ви занимавам повече и аз, както казах, пих си студената водичка.

Писах за въпосната случка не да търся съжаление или компесации а бях провокиран от постове за некоректото поведение на Анди.
За мен в най-добрия случай е проявил недопустимо безгрижие към мен.

Въпросния "свидетел" sgb1 на какво е свидетел всъщност, на кражбата ли ? То и без твоите свидетелски показания драги ми Смехурко се вижда на снимките, че пушките са полегнали в нечий багажник, интересното е после.
Ти Свидетелю, не му ли зададе въпрос на Анди не се ли притеснява да остави колата с багажа в нея ей така!!?
Ама какво ли се занимавам, пито-платено.
 
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
То или си мъжкар,човек с характер,и принципи,и без значение дали ти си жертвата или някоѝ рдуг колега,искаш или не искаш парите,ако човека уважава себеси ще плати щетата,без да те пита искаш ли.Ако се случи при мен така бих направил аз.Не да чакам да видя ти какво ще кажеш.
 

lynx

Редовен Потребител
Различни хора, различни нрави...
Трудно ще заспя вечерта, ако съм прекарал някой познат с каквато и да било сума пари.
Нещата опират до самосъзнание, а при някои хора явно такова не съществува.
 

5ko

Потребител
Вероятно тази сага ще продължи доста дълго време, ще излизат още истории когато хората спрат да се срамуват. Запреличва ми на турски сериал. Предлагам Анкета и решаване на проблема .

Анди напиши нещо, колегите чакат вече трети ден. Дължиш ни го. Хората упрекват вече цялата
Пловдивска група.
 
Нагоре