Walther / Umarex

anibis

Редовен Потребител
Забрави ги тия Кросман,и аз се излъгах да ги взема в 4.5мм и нищо хубаво няма,правят що годе група,но не е това което правят ЖСБ тия Кросман,за моята цев даже се представиха по-зле и от Баракудата 0.68гр.
Вземаш ЖСБ или Баракуда,вече грамажа пушката/цевта/ сама ще ти подскаже
 

andi

Редовен Потребител
Момчета , спокойно . Не се подвеждайте , Робо не е новобранец , ама изобщо.
Направил е повече пушки , и е изстрелял повече съчми от доста колеги тук .
 

оги-пз

Редовен Потребител
Едната му самоделка още стои в къщи.
Един приятел я купи от Робо но му мино мерака бързо и сега ме кара да я продавам.
 

Коварен

Редовен Потребител
Здравейте колеги, да попитам модератор от Хатсан БТ65 5,5 може ли да стане за Walther MaximaThor 5.5 ?
 

anibis

Редовен Потребител
Пробвай го модератора,ако се завие на цевта значи всичко е както съм ти го написал по-горе.
 

lynx

Редовен Потребител
Би трябвало да е стандартна резбата.
В ПирамидЕър пишат: Rifled steel Lothar Walther barrel with 1/2" UNF threads
 

Коварен

Редовен Потребител
Благодаря за бързата реакция anibis и Iynx :cheers: модератора го поръчах от колега във форума като го получа ще пиша пак е, ако не стане ще правя нова тапа или муфа за да го напасна.
 

Коварен

Редовен Потребител
Гледам че всички сте си махнали осмиците на Валтерите което ме навежда на мисълта и аз трябва така да направя.
И само информативно защо се маха осмицата предполагам се маха за по добра група или бъркам?
 

lynx

Редовен Потребител
При много от пушките при зареден резервоар се получава изместване/подуване/изкривяване на самия резервоар.
Тоест, той дърпа цевта нанякъде и групирането се разваля.
Като се освободи цевта, този проблем се разрешава.
При някои (предимно) по-евтини пушки не е добра идея да се маха осморката.
Цевта може да провисне или да щръкне в неизвестна посока.
Също така при премахване на осморката и евентуален удар по цевта, може да се разкърти цевната кутия, което не е добре :).
 

Alecks

Новодошъл
От това което съм чел и коментирал с по-запознати и опитни, осмица се маха във връзка с вибрирането и трептене на цевта по време на изстрел. Това има пряко отношение към точността и групата. И действително следкато я премахнах пушката стана още по точна на далечни дистанций.
 

Коварен

Редовен Потребител
Доволен съм как групира с осмицата на 50-55м група от 8 бр. се събират в 2 лв като я махна ще тествам и на 80-100м.
Днес спуснах изстрел на празен барабан...знам че това е много лошо за пружинка а за ПСП как седят нещата ?
 
Нагоре