HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Nikola

Потребител
Еми, значи днес бай стругар ще разпробива цевта и щифта. :(
 

ssn

Потребител
При това положение по-добре я продай комплект с цевната кутия. Вземаш гола цевна кутия от старите хатсани - там цевта е на резба. Отиваш при стругар да ти направи новата цев, поиграваш си малко с дължината на зареждащия ригел и си готов. Играх го тоя танц - работят нещата. Само малко по-трудно зареждам, че нещо не ми пасва ъгъла на ригела към цевта, но не е проблем. Ако си навит да се занимаваш имам празна цевна кутия.
Успех!:cheers:
 

Nikola

Потребител
Колега,
днес дойде един пич да ни прави пералнята и ме извика при него в сервиза му да науча занаят. Та се оказа, че и той е запален по ВП и има излишна цев от Славия и преса, с която да избие цевта. Пък ако не стане-имам и горелка.
Мерси на отзовалите се.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Вчера един познат ми донесе Хатсан страйкър edge в 5.5.Впечатления-много лека с хубава оксидация и плътно заключване на цевта ииии... Толкова.Набузника е отвратителен на механичен мерник не мога да прикладвам удобно,мерника е толкова груб и "затворен" от декоративната пластмаса отпред,че нищо не се вижда като се прицелиш.Спусъка е леш извит,неудобен и твърд и с мнооого дълъг ход.Отката е отвратителенннн и няма нищо общо с старата ми 125ца.Като точност... колкото 2 железни лв на 15метра.Лично за мен не си заслужава парите.
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
С малко тунинг, 500-600 лева и адски нерви става приказка и тия 2 железни лева се целят и на 50 метра.
 

koko112

Потребител
Аз съм вадил горещо-пресово набита цев.Разпробиваш щифта,хващаш цевната кутия на менгеме,хващаш цевта с хубав тръбен ключ и си готов.По цевта остават следи от тръбния ключ ама минаваш на струг и си готов.Звучи грубо ама аз поне не намерих друг начин за изваждане на цевта.
 

Nikola

Потребител
Утре ще и дойде реда и на нея, само дето загубих заключващия зъб, та търся зъб и пружинка.
 

Hidden

Редовен Потребител
Имам проблем с един от малките Хатсани. Предполагам, че е в спусъка. Пушката се зареждаше и стреляше нормално. Разглобих я за профилактика. След сглобяване не зарежда. Прилагам снимка на спусъка.
H55Scc.JPG
При разглобяването не намерих пружинка между двете метални части, които съм извадил. Става дума за тази пружина:
1822708.jpg
Питането ми е следното - възможно ли е спусъкът да е бил без пружина - пушката е стар модел, произведена е 2006г?
Считам, че е напълно възможно и аз да съм го загубил - в такъв случай с каква пружина мога да заменя липсващата? Какви са размерите на оригиналната?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не може без тази пружина.
Трябва да е силничка.
Ориентирай се за размера от снимката.
Едва ли някой ще си разглоби спусъка за да я измери и напише.
Този спусък се сглобявя трудничко.
 

ssn

Потребител
На първа страница от тая тема има доста обяснения за спусъка. Разгледай, прочети, направи си задължително по-късия щифт. После сглобяваш с него спусъка. Слагаш твърдата пружина и трудното е да натикаш бойния зъб и да сложиш щифта. После е лесно със монтажа на останалото. Задължително провери дали зарежда преди да го сложиш на пушката - зареди го с една по-яка отвертка няколко пъти за да си сигурен, че всичко е в ред. Слагаш го на пушката, слагаш предпазителя и избиваш с оригиналния щифт по-късия от монтажа.
От всички интервенции, които се описват в поста на 1 стр. те съветвам само да полираш работните повърхнини и евентуално да омекотиш малко пружинката обозначена с П - другото е рисковано според мен.
И задължително като сглобиш пушката я зареди няколко пъти и пробвай за самострел и дали работи предпазителя!!!
Успех!
 

Hidden

Редовен Потребител
На първа страница от тая тема има доста обяснения за спусъка. Разгледай, прочети, направи си задължително по-късия щифт. После сглобяваш с него спусъка. Слагаш твърдата пружина и трудното е да натикаш бойния зъб и да сложиш щифта. После е лесно със монтажа на останалото. Задължително провери дали зарежда преди да го сложиш на пушката - зареди го с една по-яка отвертка няколко пъти за да си сигурен, че всичко е в ред. Слагаш го на пушката, слагаш предпазителя и избиваш с оригиналния щифт по-късия от монтажа.
От всички интервенции, които се описват в поста на 1 стр. те съветвам само да полираш работните повърхнини и евентуално да омекотиш малко пружинката обозначена с П - другото е рисковано според мен.
И задължително като сглобиш пушката я зареди няколко пъти и пробвай за самострел и дали работи предпазителя!!!
Успех!
Благодаря!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Възпаление. Един колега го посъветвал продавач да налива смазка в цевта, че да гърми 125-та по-силно. :D
 

Attachments

  • 20170802_212242-1.jpg
    20170802_212242-1.jpg
    198.1 KB · Прегледи: 110
  • 20170802_212222-1.jpg
    20170802_212222-1.jpg
    277.4 KB · Прегледи: 108

SVD

Новодошъл
Здравейте , от скоро и аз се сдобих със хатсън 125 . С пружина е за оптика знам че и дума не може да става ,но се чудих да ли така добре троши и бързомери като този :
 

Attachments

  • byrzomer.jpg
    byrzomer.jpg
    38.7 KB · Прегледи: 25

DGman

Редовен Потребител
Колеги
За дулните фаски е писано много
За предната нещата са ясни(ззащо и как)
Интересува ме входната фаска как се прави
Какво трябва да постигнем?
Там нещата са доста деликатни и нямаш право
на втори опит
Благодаря на знаещите предварително
 

svetlix

Потребител
Колега Hidden, тази пружинка трябва да е там, вероятно си я загубил. При разглобяването, моята също излетя някъде, но за късмет я намерих. Зор се сглобява спусъка. И както те съветва колегата по горе направи си къс щифт, мисля беше 5 или 6 мм, не помня точно. След поставянето на спусъка в пушката с оригиналния, по дълъг, избиваш късия и си готов. Трудно е, успех.
 
Нагоре