Фотоапарати и мобилни телефони

DeadShot

Редовен Потребител
Някой да знае стабилно приложение (gps тракер) за андроид,който да ми чертае пътя по който съм минал в гората?Че съм ловец 4 години и така и не мога да запомня хайките :D .Искам да си ги имам начертани,че да знам от къде да мина следващия път.
 

andi

Редовен Потребител
С андроид няма да стане . И аз питах дали мога да правя тракове като съм с джипа , ама ми казаха да не съм пробвал да ловя маймуни с трици .
Казаха , че единственото което работи извън асфалта е Гармин . Ама още не съм взел .
 

dberov

Редовен Потребител
Това за Андроида не е вярно.
Първо не зависи от приложението което ползваш а от от GPS-а на андроид устройството.
Имам много приятели които карат Камиони по Европа и всички те ползват различни Таблети с Андроид система.
Някои хващат повече спътници, други хващат по малко но с по добър сигнал но има един модел таблет, в момента не мога да кажа кой но ако се интересувате ще помоля да ми направят снимка. Та тоя таблет казват че не губи обхват НИКЪДЕ, само че вече е спрян от производство и не се наамира а който си е купил не го продава.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е проблем има такива програми за Андроид. Познат ползва такава немска, но си е свалил предварително туристически карти, за да работи офлайн.
Така че проблема е в това да намериш карта на района където обикаляш, за да може да ти направи запис на маршрутите.
 

lynx

Редовен Потребител
Записът на трак не е проблем, много приложения за Андроид биха свършили работа.
Основният проблем е, че за да записваш тракове трябва да ги ползуваш после върху читава карта.
Тъй като ще правите това извън пътната мрежа, единствената читава офроуд карта у нас е за Гармински софтуер.
Тоест, човек е принуден да си купи Гармински уред за да ползува картата, която също не е безплатна.
От 2 дни на пазара се продава в Гугле маркета българско приложение, изработено от производителя на българската офроуд карта.
Все още има трески за дялане по приложението, но като за начало го уп-дейтват по 3 пъти на ден :)
Струва 50 кинта на година, скоро няма да се появи кракнато за да го ползуваме безплатно.
Тия дни, освен за Андроид ще го пуснат и за Айфон-чакат всеки момент картбланш от Епъл.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако имаш някъде гарминска карта, може от друга програма да се запише тракинга и да си го зареждаш после на картата.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Сложна стана.Май ще ходя по-често за да ги запомня.Имам Navigon на другия телефон и мисля,че е с карта на Гармин.Ама нямам идея дали ще стане.
 

DANNY

Редовен Потребител
За да пиша в една тема от която се интересувам, не е необходимо да ми плащат!
Никой не ми е плащал и преди, когато съм се интересувах от други неща.
Никой не ми плаща и сега. ;)
Аз споделям информация! :)
Както споделям, така мога и да не споделям! ;)
Чао и си останете със здраве и инфантилните си закачки!
 

lynx

Редовен Потребител
.....Имам Navigon на другия телефон и мисля,че е с карта на Гармин.Ама нямам идея дали ще стане.
Няма да стане, картата на Навигона е за пътната мрежа и се прави от Garmin, не е българската с офроуд данните.
Може да пробваш някоя програма за планинари, те пишат тракове. Примерно Гугълската(мисля, че вече не се казва My Tracks a Geo Tracker) или OruxMaps:
http://bghiking.weebly.com/105310721074108010751072109410801103-1089-android.html
 
Последна промяна:

DANNY

Редовен Потребител
И понеже ме обвиниха, че съм платен агент на дадена фирма :) аз ще кажа, че и на тази съм хвърлил око :) ...даже няколко :)
В края на Октомври или Ноември се очаква на световният пазар.
От там също ще ми плащат, стига да си я позволя да си я купя. Но цена от около 800Е за 1"-чов сензор мисля, че е постижима и оправдана цел :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Примести го в другия...:)
...крачол?! :)
Ако отговора е , ДА. ...То аз това го направих още преди години :)
----
...и понеже съм "платен" да кажа, че вече съм в очакване и на най-новият модел на SJCAM - SJ8 Pro. Който ще е с нов по-голям сензор от SONY IMX377, нов по-мощен процесор Ambarella H2-2S85, нов по-голям екран IPS 2.33” Touch Screen. И ще снима Photos: 12mp както и видео с 4K / 60fps, 1080P / 120fps
Това са доста сериозни параметри ;) за нещо толкова малко :)
Определено си заслужава вниманието
 

DANNY

Редовен Потребител
Понеже ми "плащат" от SJCAM, според фантазиите на някои хора. Реших да си заработя хонорара...
Излязоха първи кадри заснети с новият модел "SJ 8 Pro" 4К с 60fps
Невероятно качество изискващо и голям ресурс на машината на която ще се гледа. :) Вентилаторите на старият ми компютър така заработват, че направо се готви да излети като пусна това кратко клипче.
Цена все още няма обявена, дори и "платен" рекламни агенти :) ...като мен.
Колкото и да ми се искам, май тази година ще пропусна със закупуването на този модел. Влязла ми е друга муха в главата и се надявам скоро да полети под формата на дрон :)
...тогава явно ще ме обвинят в платеност от друга фирма :)
 

Kris_p

Потребител
Ето малко видео снимано със Smasung Galaxy s9+ на забавен кадър.
 

Sen

Редовен Потребител
Новият модел на Eagle Vision излиза в продажба след няколко дни. Изглежда в пъти по-добре замислен от предходния. Малко предварително изтекла информация, от Инстаграм, както се вижда. За жалост, и цената му ще е нова, без съмнение ;)
 

Attachments

  • IMG-20180530-WA0000.jpg
    IMG-20180530-WA0000.jpg
    58.1 KB · Прегледи: 49
  • IMG-20180530-WA0001.jpg
    IMG-20180530-WA0001.jpg
    51.8 KB · Прегледи: 51
  • IMG-20180530-WA0002.jpg
    IMG-20180530-WA0002.jpg
    65.6 KB · Прегледи: 50

Sen

Редовен Потребител
И приставка за Go Pro.
 

Attachments

  • IMG-20180531-WA0001.jpg
    IMG-20180531-WA0001.jpg
    135.2 KB · Прегледи: 45
Нагоре