ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всеки газов е опасен до 1-1,5 м заради горещата струя газове и парченцата от тапите.
Колкото по-близко, толкова по компактна и опасна е тази струя, а ако е с газ връща и назад.
 

Hidden

Редовен Потребител
Преди години по новините съобщаваха за следния случай - някой решил да спаши друг, като стрелял към него от близо с газов пистолет и му избил зъб - съдиха го за телесна повреда.
 

pushka1

Потребител
Те тука са едни съдилища, та... Човек не може да се защити, ако трябва, че после той ще е виновен.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,имам 2 ловни пушки.На едната (наследство) в куфара имаше бурканче с смазка-тъмна,като "изгоряло" моторно масло само, че по-гъста.След намазване на пушката изсъхваше и ставаше като филм върху пушката. Стоеше много дълго върху нея и след това падаше на люспи като я почоплиш.Някой има ли идея каква може да бъде?Или поне някоя с сходни характеристики?Знам само че е била от "старата школа".
 

dberov

Редовен Потребител
От Баща ми останаха една ловна пушка и същата тази тъмна смазка.
От него съм чувал че е взимана от воените а вътре е слагано барут, не зная обаче с каква цел.
 
Последна промяна:

lamer4o333

Потребител
Как се осигурява поставянето на оптиката точно над цевта. Всички монтажи които тесвах до сега са изместени макар и с малко наляво или надясно . SportsMatch и други от ранга !!!
 

lynx

Редовен Потребител
То си е малко въпрос на късмет и уцелване на читава бройка.
Ако измериш с уред, ще забележиш че и лястовичата опашка на която се монтират монтажите има някакво минимално отклонение спрямо цевта.
Не мисли, че ще сложиш монтажи+оптика и няма да се наложи дори и един клик да разцъкаш на врътките и всичко ще е на центъра.
Някои колеги слагат подложки, сменят местата и въртят монтажите, докато нацелят най-добрия вариант и останалото се обира с врътките.
 

Наскоoo

Потребител
Идва време да сложа оптика на CFX в 4,5 (газово от Митака), та да попитам имащите опит с тази пушка каква оптика да й сложа така, че да не е трудно поставянето на чашките (четох за доста мъки на колега по този въпрос). Интересува ме височината на монтажите каква да бъде. Бюджета 150-160 лв. Идеята е да върщи добра работа на 50-60 метра и да е издръжлива за този вид пушка.
Гледам в Ибей този модел:
http://www.ebay.com/itm/Leapers-UTG...468947&hash=item41cfeefeec:g:yzUAAOSwvc1Zat6F
Добре ли се ориентирам като големина и функционалност на оптиката. Ако може да ме насочите първо към каква да бъде и след това от къде да я закупя...
Възможен е и лек коментат на бюджета :)
Тук е даже малко по-евтина:
http://www.ebay.com/itm/LEAPERS-UTG...DE-QUICK-DETACH-MT-SCP-M392AOLWQ/182764841975
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Двa сa ти вaриянтите :
1-Късa до зaтворa оптикa
2-Голямa , но вдигнaтa високо.
Вторият е по-скъп .
Мисля ,че до 4-16х40 се събирa зaд зaтворa . Нaгоре идвa мaлко дългa , но с ролеткaтa лесно се проверявa.
 

andi

Редовен Потребител
Идва време да сложа оптика на CFX в 4,5 (газово от Митака), та да попитам имащите опит с тази пушка каква оптика да й сложа така, че да не е трудно поставянето на чашките (четох за доста мъки на колега по този въпрос). Интересува ме височината на монтажите каква да бъде. Бюджета 150-160 лв. Идеята е да върщи добра работа на 50-60 метра и да е издръжлива за този вид пушка.
Гледам в Ибей този модел:
http://www.ebay.com/itm/Leapers-UTG...468947&hash=item41cfeefeec:g:yzUAAOSwvc1Zat6F
Добре ли се ориентирам като големина и функционалност на оптиката. Ако може да ме насочите първо към каква да бъде и след това от къде да я закупя...
Възможен е и лек коментат на бюджета :)
Тук е даже малко по-евтина:
http://www.ebay.com/itm/LEAPERS-UTG...DE-QUICK-DETACH-MT-SCP-M392AOLWQ/182764841975

В Ибей , алито и тн оптиките Липърс само приличат на Липърс . След "оригиналните " Бушнел и Леополд , сега на мода са репликите на UTG . Няколко колеги напоследък изгоряха . И ако за ПЦП не е толкова проблемно да са с реплика , за пружинка 95% е фатално за оптиката .
 

DeadShot

Редовен Потребител
Някой знае ли как стои въпроса с качването и печеленето от реклами на клипове в Youtube, съдържанието на които е с ловна насоченост,оръжия стрелба и т.н?Тъй като казваха,че спират такива клипове и не може да се печели от тях,но английският ми не е чак толкова добър и не разбрах...
 

pushka1

Потребител
До сега не съм чул да има ограничение за това. Трябва само да си активираш опцията за монетизация. Може ли линк към инфото, за което говориш?
 

DeadShot

Редовен Потребител
В няколко канала се оплакаха. AirArmsHuntingSA например беше пуснал някакъв линк за "дарение",че да може да продължи да снима.Demolitionranch също не можеше да печели по едно време от клипове и още куп хора.Всичко ми е нагласено само трябва да качвам но.. Ама гледам тия дни пак излизат реклами на техни клипове,така че май всичко е ок.
 

dberov

Редовен Потребител
Някой знае ли как стои въпроса с качването и печеленето от реклами на клипове в Youtube, съдържанието на които е с ловна насоченост,оръжия стрелба и т.н?Тъй като казваха,че спират такива клипове и не може да се печели от тях,но английският ми не е чак толкова добър и не разбрах...
Не се заблуждавай че ще спечелиш някакви сериозни пари.
В един от каналите си имам клипове на по 90 000 гледания, но умишлено спрях опцията за печелене на пари щото ме убиха от реклами и не може да се гледат видеата, пък и на толкова гледания не се печели кой знае какво. Видеата трябва да имат над милион гледания за да вземеш някакви пари които да осмислят правенето на видеото, щото само който се е занимавал с тая работа знае колко труд се хвърля за обработка на едно 5 мунутно клипче. За да се нарежат и подредят кадрите, да се напасне фоновата музика, която пък трябва да не е защитена с авторски права понякога минават 2-3 дни по 4-5 часа пред компа а и трябва да се избачка ефектно встъпително начало и край че да стане като холивудски филм... Бе направо искам да те откажа ама начещи си крастата де, поне да се убедиш сам и ще ти мине мерака.

п.п.
Взех че си влязох в канала да видя какво става и гледам че чакат на опашка да отговарям на въпроси. Та сега се сетих и за това ти задължение. Ако искаш да ти се гледат видеата, трябва да подържаш кореспонденция със зрителите и да отговаряш на въпросите им иначе губят интерес, да не забравя и хейтърите, които пък ще ти плюят клиповете и трябва да ги докладваш и триеш...
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
За сериозни пари може да мисли crazy russian hacker с неговите глупости,които се гледат по 3-4 милиона на клип :wall::D или DudePerfect с 50милиона на клип,че и нагоре.Както казваш искам да си начеша крастата,че ми е голям мерак и се възхищавам на големите канали с милиони последователи.Едни 50-100лв месечно (за JSB :D:D:D ) на месец ме устройва.За видео обработката знам какъв зор е.Добре,че camtasia studio е по-лесна за използване..
 

dberov

Редовен Потребител
Аз работя с 4 програми за видео обработка щото във всяка намирам по някакъв недостатък или неудобство.
Camtasia Studio е една от най елементарните и леки програмки и става за по аматьорски клипчета на кой да е комп.
Но ако искаш качествен краен продукт ти трябва и добра програма за обработка като adobe after effect + twixtor, но пък тя иска мощен компютър за по бързо рендиране, иначе става и на по слабо PC но 3 минути ще ги обработва 3 дена.
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Парите, които получаваш от YouTube не зависят само от статистиките на канала ти. В различни държави хората получават различни суми за едни и същи статистики, като положението за България е: "не си струва". По тази причина, много хора, които са решили да се отдадат на YouTube, са се преместили да живеят някъде, където има смисъл, а
,когото ти си споменал, е един от тях. Той живее в щатите.
 
Нагоре