ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако си готов да даваш 320 паунда, то по-добре търси Нико МК1. Можеш да го срещнеш и като BSA 10-50X60.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Аз от 10на дни съм с БСА 10-50x60.Мери мн.добре.Не гледа никак лошо.Недостатък е че скалата е чист кръст.И доколкото разбрах всичките са с тази скала.Иначе за парите си мисля че е ок.
 

dberov

Редовен Потребител
Избор има но не всяка е по джоба и цената е решаваща.
Ако трябва да е бюджетна и аз съм за Фалкон Т50.

FALCON T50 10-50×60 FT : £440.00 to £449.99

Nikko Stirling Diamond 10-50×60 Illuminated Half Mildot (2016 model): £750.00 to £988.99

HAWKE SIDEWINDER ED 10-50X60 TMX : £799.95

SIGHTRON S2I 10-50 x 60 FT IR : £1075.00 to £1,135.00

Schmidt & Bender 12.5-50 x 56 FIELD TARGET : £2,195.00 to £2520.00

MARCH 10x-60x52 MTR-FT : £2,388.29
 

bass_kick

Потребител
Колеги някой да ремонтира оптики? Имам Зос 10-40х60 на центъра на кръста има нещо като замъглено което едвам се вижда ,но като знам ,че е там ме дразни .Не е от предната и задната леща.IMG_20170826_080732.jpg
 

Attachments

  • IMG_20170826_080646.jpg
    IMG_20170826_080646.jpg
    127.3 KB · Прегледи: 27

оги-пз

Редовен Потребител
Според мен това е на първата леща на околяра.
Можеш да я демонтираш и да почистиш, 100% е лепило и ще трябва да се чести внимателно.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,решил съм да си купя мишена за ФТ от ГАМО.Проблема е,че ще се стреля с 6,35мм към 70-80 джаула дулни.Колко е дебела тенекията и дали ще изтрае на тази енергия?Мишената е от тези
 

Attachments

  • Podvizhna_mishena_GAMO_metalna_RAT_6212209_plah_105.jpg
    Podvizhna_mishena_GAMO_metalna_RAT_6212209_plah_105.jpg
    27.6 KB · Прегледи: 21

sts1969

Редовен Потребител
Недей да рискуваш със 70-80 Дж. на тази мишенка, според мен ще издържи максимум на 40 Дж.. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Ако не се лъжа, дебелината на ламарината е 2мм., най-много да е 2,5-3,0мм.
С тази мощност ще изкривиш щита и често ще се налага да съветваш мишената с чука.
Навремето имах 2 гамовски мишени и ги подарих на колега, който обеща да ги стреля с по-слаба пушка :p
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дори и щита да е от 4-5 мм, проблема не е там.
Лъжицата ще се цели, а тя наистина става като за за супа след няколко точни изстрела.
Ако удариш щита, просто ще започне да се криви назад ако е здрав и механизма след време няма да задейства. Да не говорим, че ако е забита с шишове в тревата, още след първия удар в щита ще я изтръгнеш или завъртиш. Рикошетите са доста често явление.
За големите джаули за предпочитане са въртящите се мишенки. Но също има рискове от сериозни рикошети.
"Сериозен" съчмоуловител върши работа при мен до .35 калибър и до 250 Дж.
Погълнал е и най-малко 7-8 кутийки куршумчета стреляни с флоберки.
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Ясно.Няма да я млатя с асана,а ще си стрелям с пружинките по нея на вилата.За 6.35-та ще си взема от въртящите.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако искаш да опиташ фт стрелба най-добре го направи на някое от състезанията. Не вярвам някой да ти откаже пушка. Ще имаш и възможност да пробваш всички налични марки.
 

DeadShot

Редовен Потребител
С удоволствие бих дошъл на някое състезание да се пробвам и запозная с вас!
Май ще се ходи за Джелязо утре и ще си спретна въртящи мишенки.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Колега следи календара и мероприятията и заповядай на следващото състезание.
Гарантирам, че ще ти се намери истинска пушка, с която да се пуснеш по трасето.
 

pushka1

Потребител
Някой може ли да каже по какво се различават халосните от патроните с определен сълзотворен или друг газ. Понеже имам два вида, едните май са с жълт, а другите със зелен връх. Доколкото си спомням едните трябва да са халосни, а другите с газ. И имат ли срок на годност, понеже стоят в шкафа вече повече от 5 години.
 

didarai

Редовен Потребител
Зелените са халосни . Тях може да си гръмнеш . С газовите не се занимавай . Може само да фъснат , а и като си чистиш пищоля да се разревеш . Ако са на повече от година ги хвърляй .
 

pushka1

Потребител
И аз така предположих, че зелените са халосни. Иначе жълтите са на 5 и повече години. Зелените може да тествам утре.
 

staif

Редовен Потребител
ако са от толкова отдавна по добре ги хвърли..че може и да не гръмнат ама може и да гръмнат със забавяне..и внимателно че от 30 санта късат "главата на петела" без проблем..
 
Нагоре