Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

buff

Потребител
http://www.turkairsoft.com/hatsan-turkbull-yari-otomatik-bullpup-pcp-havali-tufek.html

http://www.izmiravmarket.com/hatsan-turkbull,TA-11411.html

На автоматичния булпап са му поставили и цена която според мен е повече от прилична ,само не знам докато дойде до тука дали няма да стане двойна:(

Колеги, някой запознат ли е как стои въпроса със закупуване на въздушно оръжие от Турция и минаването през границата с него? Явно при комшиите цените са доста до приемливи отколкото в БГ. Извинявам се, ако въпроса ми не е за тая тема.
 
7

7842

Гост
Колеги, някой запознат ли е как стои въпроса със закупуване на въздушно оръжие от Турция и минаването през границата с него? Явно при комшиите цените са доста до приемливи отколкото в БГ. Извинявам се, ако въпроса ми не е за тая тема.
Не знам как стои въпроса със закупуването на въздушно оръжие от Турция,но ако имаш познат турчин от България който има роднини там може да ти го купи,а пък той ще намери връзка с някой автобусен шофьор на турски автобус и ще ти го донесе-за сведение на турските шофьори на автобуси заплата не им плащат,всичко което си изкарат от багаж,стоки е за тях;).
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В момента на нашата митница за всичко изнасяно от Турция над 100€ искат мито 5% + ДДС на сбора.
"С новата заповед преминаващите устно могат да декларират стойността на пренасяната стока, за да не се губи време. Обмитява се всичко на стойност над 100 евро. Дори за шофьорите и стюардите по редовните автобусни линии не се правят изключения."
Макар че, по закон трябва да е за всичко над 300€, ама то за скъпи стоки е се тая.
 

buff

Потребител
Като направя груба сметка и сравня цените тук и там. След минаването на митница и обмитяване цената излиза с около 200-250 лева по ниска за PCP-та
 

Loki

Потребител
Здравейте колеги, имам нужда от помощ за закупуване на стока от Германия, която не е свързана (пряко) с ВО. Рядко ми се е налагало да пазарувам от чужбина, до сега съм ползвал посреднически фирми, които в конкретния случай не могат да ми свършат работа. Ако някой с повече опит има желание да ми помогне нека да се свърже с мен на ЛС или 0887858437. Съответно предвиждам и някаква компенсация за услугата. Благодаря предварително:)
 

Tonitko

Новодошъл
Здравейте колеги, имам нужда от помощ за закупуване на стока от Германия, която не е свързана (пряко) с ВО. Рядко ми се е налагало да пазарувам от чужбина, до сега съм ползвал посреднически фирми, които в конкретния случай не могат да ми свършат работа. Ако някой с повече опит има желание да ми помогне нека да се свърже с мен на ЛС или 0887858437. Съответно предвиждам и някаква компенсация за услугата. Благодаря предварително:)
Пробвай с Габко https://www.gabco.org
 

BornToDrink

Потребител
Реших да се обзаведа с далекомер и лазерна рулетка. Видя ми се скъпичко да дам 300-400лв за Бош (рулетка) и реших да видя какво има онлайн.
В Али-то попаднах на уж фирмен магазин на марка SNDWAY в Китай: https://sndwaychina.aliexpress.com/store/1396711
Продават едва 4-5 продукта като цяло.
Днес дойде рулетката и съм очарован, взех за до 80 метра. Всичко работи безупречно. Пробвах и навън на отсрещния блок, както и фино измерване до милиметър. За малко под 60лв е направо без пари. Има история на измерванията, отделно и да ги събира/изважда по желания + разни по-специфични сметки.
Поръчал съм и далекомер за 900м, но още го чакам.

Имайте предвид, че пратките ми ги изпратиха от Австрия (Виена), а не от Китай и реално нямаше никакви проблеми с обмитяване. Сигурно имат склад там.. не знам.
Дойде за 6-7 дни.
Далекомера за 600 метра е по-евтин, но не чак толкова и липсва показанията за ъгъл.
На някой ако му е интересно, след няклко дни трябва да дойде и той и ще дам отзиви.
 

NTec340

Потребител
От тук някой пазарил ли е?

https://www.krale-schietsport.nl/en/

Питах ги дали пращат пушки (включително и над 200-300 джаула) до Бг - нямало проблем. Само да се обозначи "обикновена поръчка", за да не е със самолет.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
От тук някой пазарил ли е?

https://www.krale-schietsport.nl/en/

Питах ги дали пращат пушки (включително и над 200-300 джаула) до Бг - нямало проблем. Само да се обозначи "обикновена поръчка", за да не е със самолет.
Крале са точни...пращат до цяла европа. Изпрати си сканирана лична карта и един лист декларация с извадка от закона където пише на български че съгласно закона декларираш че ще обявиш пушката в двуседмичен срок. Това последното се прави щот ще те извикат да я получиш в пощата и ще настояват че се регистрира...а когатонс пушката пътувс товс ще я отворят пред теб...ще си го запазят инще ти я връчат...но ще имаш едно разхождане до пощата..централна в най лошия случаи. Понякога зависи от куриера минават директно.
 

apapazov

Редовен Потребител
А като оптика хубава ли е?
Гледал ли е някой през такава? Мерил ли е с нея?
Не че ще купувам. Просто ми е имтересно.
 

xpresident

Редовен Потребител
И на мен ми е интересно. Предполагам че ще мери добре, щом малкия Хоук 8-32 мери добре. Знае ли се къде е произведена?
 

nikolai89

Редовен Потребител
Някой поръчвал ли е оптика от aliexpress.com ,декларирана като фенер примерно ? Писах на китайците и казаха, че няма проблем да я пишат 15 долара и да я пуснат като фенер. Искам да знам дали да се занимавам изобщо и да избегна евентуална загуба на време или пари.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Мойта беше декларирана като монокъл за 8 долара. Всичко мина добре, но винаги има риск. Поискат ли платежното изгаряш.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако поискат платежно, си го изработваш да пише 7,85 долара и им го представяш :)
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Освен ако не решат да проверят в интернет. Виждал съм как митническия служител отваря пратката търси в нета за какво става въпрос. Но всичко е въпрос на късмет мисля
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко е до субективната оценка на митническия служител, дали ще му се занимава с теб.
Тук за да си спестят разправии ти искат извадка(разпечатка) от плащането с картата или плащането към Пейпала, като заверено извлечение от банката.
В два случая, когато наистина бях поръчвал дреболии за по 2-3 долара и ми искаха тази разпечатка, не ми се разправяше аз отказах пратките. Едната след два дена ми я донесе пощальона, другата не знам дали са я върнали или унищожили, но ибея ми върна парите за нея.
Но мен явно си ме знаят, защото за други по-скъпи неща съм им носил такива разпечатки.
 
Нагоре