ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Nikola

Потребител
Капачка от буркан 500мл. например. Цевта е Бса 27 сантиметра. На 35 метра капачка от туба не е проблем с ЖСБ.
Цената на рвс дали е актуална?
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Тези сръбските са 6-7лв за 200 броя и кое му е евтиното?Като направиш сметка ти излиза 15-17лв за 500 броя-колкото една кутия жсб.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва да решиш кое ти е по-важно - количеството на изстрелите или качеството им?
Не винаги количественото натрупване води до качествено изменение.
Делиш цената на 1 кутийка на бройките вътре и получаваш стойността на 1 чашка в стотинки.
Тия "евтините" сръбски ти идват 3 ст-ки/бройката. RWS-а идва 2,6 ст-ки/бр, JSB-то 3,3 ст-ки/бр.
Виж си после и колко е процента на добрите попадения на различните чашки.
Раздели цената на съответната чашка с процента на успеваемост и ще получиш стойността на добрия изстрел.
Примерно:
3,3 / 0,9 = 3,67
3 / 0,70 = 4,28
2,6 / 0,75 = 3,47
ПП. Днес реших да проверя Щурчо как е на далечните дистанции.
От капака на колата беше ясно, че е ОК, като лекия вятър си даваше малко отклонение.
От ФТ поза после на 50 м 6-7 изстрела си влезнаха в 20-на мм групичка.
Оказа се, че барабан и половина стигат пре достатъчно за прострелка на различните дистанции.
Ако бяха други "оси" заредени в барабана, дали щеше да е тъй???
 

Nikola

Потребител
Благодаря колеги.
Ще направя както ми каза ти, Пеко.
Сега ще си взема и рвс и ще видя резултата.
Та пак да попитам-цената на рвс още ли е 13 лева за 500 броя.
 

BornToDrink

Потребител
Да попитам и аз - имам JSB .177 в 4 размера - Express, Exact, Heavy и Monster. Всичките са отбелязани като 4.52
Първите три стрелят добре и т.н., но Monster-а определено вижда зор да влезе в цевта и предполагам това е една от причините да не прави добри групи.
При положение, че уж са еднакъв субкалибър, къде е уловката?

Втори въпрос - в БГ намира ли се някъде "sampler pack" на H&N? Иска ми се да ги пробвам за спорта, ама ако купя цели кутийки ще ми излезе малко дебело.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Монстъра е с по-голяма дължина и формата не е класическа, а от там нарязването при дотикване е по-трудно, защото изминава повече път в цевта. Отделно ръба на главата и полите са малко по-дебели, съответно повече съпротивление от триенето при вкарването и нарязването на чашката. Същото важи и за Бииста.
А групирането зависи и от скоростта с която го засилваш.
Като е ниска, по-рано се дебалансира при полет и съответно почва да върти спирали и да "сее" по листа.
 
Последна промяна:

BornToDrink

Потребител
Благодаря за отговорите.
На голяма дистанция за сега май Exact води битката, но все не мога да уцеля безветрие за по-прецизни тестове.
Вчера освен всичко и дъжд валя наколко пъти...
Ще се прежаля и ще взема и едни H&N field target trophy 4.52 за тест пък да видим.
Нали уж не зависи само от сачмата, а и от пушката, та редно е да им дам шанс. :)
 

etamin

Потребител
Баракуда в 5.5 каква е максималната скорост с която летят добре
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм купувал от години, но старите летяха без проблем и на 310.
Може и по-нагоре да са добре, но не съм ги пробвал лично.
 

33%

Потребител
Вярно ли е, че вече не се произвеждат гърмящи чашки? (имат барут отзад и плющят като се ударят в камък/стена)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Намери си в нета клипове как се правят пукащи чашки или мишени и си начеши крастата.....
 

Sen

Редовен Потребител
На баракудите 5.5 оправиха ли им качеството или още правят спирали?
С моя Вулкан на 270 м/с не правеха такива прости неща като спирали - траекториите бяха като висш пилотаж на бойната авиация. Говоря за разстояние 30 м. В няколко случая буквално спирах и зяпвах, защото ми трябваше известно време да асимилирам видяното. Три пълнителя, след което подтиснах порива директно да ги изхвърля и ги подарих на един колега. Очевидно им е необходима много силна пушка за висока начална скорост. Същото ми се случи и с Монстърите 1.645. Реко си е обяснил по-горе, че имат нужда от много сила.
Май всички чашки с „екзотична” форма имат нужда от ВО, произведено или тунинговано с цел да се трепят слонове ;)
Иска ми се JSB да произвеждаха чашки с малко по-високо тегло от 1.175 грама в изпитаната стандартна форма. Май доста от момчетата за това прибягват до опити с тези 1.37 грама на Баракудите.
 
Нагоре