COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Бе, тя мойта с 11-12мм се е свила. А и при последните стрелби усетих как променя скоростта и до умеква. Ще се търси друга.
Странно, но от официалния сайт на Комета искаха номера на пушката, за да ми кажели коя точно пружина е за моята пушка. :confused:
Ей т`ва ми написаха : "But please check the serial number so we will be sure which is the correct spring for your rifle "
Ето размерите, който ми пратиха от комета (то реално дължината не се знаеше, всичко друго си се измерва):

Hammer spring

Външен диаметър..............9,50мм
Вътрешен диаметър.......... 6,50мм
Дължина....................60мм

Тел 1,50мм
Навивки......14бр.
 

andi

Редовен Потребител
тези Линкс , които съм вземал за колеги от вносителя , са били с 2 пружини .
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
тези Линкс , които съм вземал за колеги от вносителя , са били с 2 пружини .
И аз така съм чувал, чел и виждал (по разни клипчета), но мойта ми я дадоха с една (вътре в нея) в магазина.
А някой знае ли с каква еластичност/сила на натиск, знам ли как да го кажа точно, трябва да бъде?
 

andi

Редовен Потребител
Тук е проблема : добрите производители посочват колко нютона е пружината на натиск . А нас ни интересува т.н. "взривна сила и скорост " при разгъване . А за това данни няма , и не равно на нютоните при натиск . Случвало се е да купувам повече от 10 пружини за 1 пушка + 2 по толкова сглобявания , разглобявания и хронотестове .
Но резултата накрая ме кара да се кефя и гордея какво е излязло от ръцете ми .
 

tzocho

Потребител
Преди време се бях заиграл с този казус ... поръчвах да ми направят - слягаха бързо, търсих по специализирани сайтове - нямаше подхощия размер и т.н.
Накрая разпробих ударника на 10.2 и намерих някаква която пасна и от тогава не съм пипал нищо, скорост също не съм мерил.
Читави пружини има по автомобилите - скоростни кутии, спирачни апарати....
Другия вариант е да си поръчаш чрез Сотис.
 

andi

Редовен Потребител
В друга тема стана въпрос за двете пружини на Комета Линкс . Различават се само по дължината - дебелината и стъпката им е еднаква . Постигат еднаква макс мощност , но с различно натягане . Има много малка разлика в минималната . Общо взето са взаимозаменяеми .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ще може, но струват ли си гимнастиките? С едно махане на редуктора няма да се оправят нещата. Предполагам знаеш какво следва за да стане пушка на правоток.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Абе то и това е нищо. Може да стане с малко баране, но колкото повече се модифицира карантията-толкова повече ще се подобряват възможностите на пушката. Бута се абсолютно всичко - ударник, проходни отвори, дотиквач, клапан, клапанно тяло и т.н.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колеги, някой да знае размера на О-пръстена на редуктора, преди тарелчатите шайби. Този :
P70429-1341291.jpg
редуктор.jpg Жълтото О-пръстенче. Нека колегата tzocho ме извини, че ползвам негова снимка.
От моето не е останало достатъчно за вземане на размери :confused:!
 

lynx

Редовен Потребител
Измери с шуПлер диаметъра на шийката и от полученото извади 0.2мм.
А от остатъците на твоя о-пръстен все ще намериш парче от което може да се измери дебелината.
 

BornToDrink

Потребител
Здравейте,

Имам 2 въпроса относно Cometa PCP и ще се радвам някой ако може да отговори. :)

1. Каква е разликата между Orion SH и Orion SPR? -> http://cometaairgun.com/en/air-rifles-orion-spr-sh-sh_long-airgun.php
Нещо не можах да се ориентирам и освен модератора, виждам, че SH е пък с "дебела" цев... но какво значи това? :)

2. Намислил съм да се обзаведа скоро с PCP във вариант 5.5 и като цяло не ми се дават над 1000лв (само за пушката), затова и съм се насочил към тази.
Има ли по-добър избор за парите или?

Благодаря!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Явно малко четеш. Не само при Комета, всички производители избират по кой начин да "модерират" звука.
Или с отделен модератор или с "интегриран" . Единия вариант всеки го разпознава, а при другия цевта е "облечена с тръба, в която последната част отпред играе ролята на модер. Конструктивно решенията са различни и доколко облечената цев (фул шрауд, както някои му казват) ще реже звука зависи от производителя.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Да добавя и аз, че у нас до последно имаше само spr. Така, че избор няма.
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
1. Няма разлики освен начина на шумозаглушаване. Имам Orion SPR, версията със заглушител. Мога да кажа, че е много, ама много тиха.
2. В тия пари и пазаруване от магазин - това е най-доброто (според мен), иначе на старо за подобна пара можеш и по-добро да намериш.
Дано съм помогнал малко или много ....
РоденияДаKърка(Кърк_Дъглас) :) ... обади се когато(ако) купиш Комета SH или SPR ... направил съм приставки за единична стрелба - ще ти подаря !
 

BornToDrink

Потребител
Благодаря за отговорите, наистина съм го пропуснал момента с "вградения" модератор.

Да добавя и аз, че у нас до последно имаше само spr. Така, че избор няма.

И аз така видях, но онлайн има и двете версии (извън БГ).

РоденияДаKърка(Кърк_Дъглас) :) ... обади се когато(ако) купиш Комета SH или SPR ... направил съм приставки за единична стрелба - ще ти подаря !

:cheers:
 
Нагоре