ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

etamin

Потребител
така след кратка интервенция по Бам-а вече стреля с 290-295 м/с с жсб биист 2.2 грама.Резултатите са следните- на 30 метра много добра групираност група под 50 стотинки.На 50 метра вече почва да отваря около 4 - 5 см но си мисля че ако се вдигне малко скороста ще се събере малко групата защото когато стрелях с 270 280 мс чашките летяха с доста големи спирали. Бама така прави 8 - 10 изстрела , скоро ще взимам метан и пак ще пробвам с малко по високи скорости как ще се държат.Гледам руснаците слепят 2 чашки с доста добра точност ако някои е пробвал да каже защото трудно ще се намерят тежки и точни чашки
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Или си купи проектили или пробвай с по леки чашки. Бийста по спомени имаше гадни партиди и правеха спирали. Ако намериш по-голям субкалибър мисля че ще е по добре.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Привет колеги, като стана въпрос за спирали искам да попитам следното:
Пушка крикет .22, чашки жсб хеви от предната партида 5,53 и скорост 276-280 м.с. До 50 метра не забелязвам, но на 100 спирали при всеки изстрел. Въпреки това групата е около 50мм. На какво се дължи според вас?
 

methaa

Редовен Потребител
Привет колеги, като стана въпрос за спирали искам да попитам следното:
Пушка крикет .22, чашки жсб хеви от предната партида 5,53 и скорост 276-280 м.с. До 50 метра не забелязвам, но на 100 спирали при всеки изстрел. Въпреки това групата е около 50мм. На какво се дължи според вас?
Субкалибър, скорост, мръсна цев. Залагам на последното.
Забравих. Имах проблем с една партида в 5.53 летяха като гамовски с видими спирали.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
И трите варианта са вероятни. Спиралите ги забелязах на поне 700 чашки след последно почистване, а преди да вдигна скороста с 265 беше скалпел на 50 метра и параболата определено беше чиста. За съжаление от партидата нямам вече, а и не съм излизал от тогава(все е лошо втемето през почивните дни). В момента цевта е чиста и ще пробвам първо с високата скорост как е при първа възможност.
 

etamin

Потребител
Или си купи проектили или пробвай с по леки чашки. Бийста по спомени имаше гадни партиди и правеха спирали. Ако намериш по-голям субкалибър мисля че ще е по добре.
jsb 18 греина и баракуда ги стреля перефектно но ми трябва повече енергия
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Жоро, Щуреца ти е проектиран номинално/оптимално за около 43-45 Дж и предимно за тези чашки.
По-високата скорост не винаги подобрява резултатите.
Прането и смазването на чашките също определено премахва доста проблеми.
А относно проблемите на другия Жоро 1,645 или 2,2 грама в .22, те са доста дълги и минават по-скоро за проектили, а не чашки.
Ако цевта е с шок, може да не ги хареса. Опитай и да поразшириш леко полите им с главата на друга чашка, това също помага понякога.
Прокарай през цевта и ръчно няколко такива чашки с разширени поли, но шомпола да натиска само дупето и то централно и да не ги закача полите. Ако има поражения по полите им, явно има други механични проблеми. Но ще трябва сигурно да свалиш цевта, за да тикаш в правилната посока.
При Крикетите това е лесно - два винта и цевната кутия се вади лесно.
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Чуденето ми е защо между 50 и 100 метра се появява спиралата. След тази стрелба веднага отидох на друго място при приятели, където разстоянието е 25 метра. С тези настройки целех клечка от бенгалски огън вертикално поставена, а след това конци вързани вертикално. Няма пропуск, от маса с двунога и торбичка отзад рабира се.
 

lynx

Редовен Потребител
Чуденето ми е защо между 50 и 100 метра се появява спиралата.
До 50-тия метър скоростта ти е подходяща, оттам нагоре с намаляване на скоростта се получава тирбушона.
Стреляй нагоре към небето и наблюдавай през оптиката Фнимателно траекторията.
Възможно е с друга партида проблема да се е самоизлекувал, трябват проби.
 

anibis

Редовен Потребител
На 50 метра вече почва да отваря около 4 - 5 см но си мисля че ако се вдигне малко скороста ще се събере малко групата защото когато стрелях с 270 280 мс чашките летяха с доста големи спирали.
Колега не се мъчи с тия 2.2гр просто цевта ти не е подходяща за тая дължина на чашката.Каквото и да правиш,и каквато и да е скоростта пак ще има спирали,и шок и без шок все тая,просто трябва туиста на цевта трябва да ти е 380 ,тия чашки и 1.64 си искат такъв туист.
 

etamin

Потребител
даите идея за тежки и точни чашки.Вълчата баракуда обсъждана ли е някъде по обстоино.А това с слепянето на 2 чашки?
 

andi

Редовен Потребител
Не го вярвам това с туиста . Кои са тези производители дето правят стъпка 380 за въздушно ?
В 5,5 мм 1.64 не съм видял цев която да ги хареса , освен еваниксови . Бях пускал снимки на 90 м . Но искат скорост за да летят .
2,2г засега само една цев ги е харесала , ама тя харесва почти всичко . И колкото по-бързо , толкова повече ги харесва .
Ето една прясна групичка с 2,2г на 100 м . Скоростта е над 300 , няма да коментирам колко . viber image.jpeg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
1,175 отпред и 1,03 отзад, слепени в барабана на Суматрата за да са съосни, летяха много добре и с ниски скорости - около 220 м/с. Също и Полимаг +1,03.
 

anibis

Редовен Потребител
Кои са тези производители дето правят стъпка 380 за въздушно
Лобаев и ЛВ може и някой друга фирма да прави такива цеви с такъв туист. Анди не мисли че тия цеви с такъв туист са само за огнестрелно оръжие.
Има много хора и пушки,които има са цевите с такъв туист,защото стрелят само с проектили!
 

Nikola

Потребител
Колеги търся си евтини чашки за стрелба с ПЦП пистолет до 45-50 метра. Стрелях с тези http://www.pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_MaR-Field-target-5.52-200-бр. на 30 метра и бях що годе доволен. Четох че тези http://pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_RWS-Superfield-5.52-мм-500 също били добри. Видях и чашки на рвс с плоска глава, но стрелях с Гамо мач и бяха точни до около 20тия метър.
Та кои да избера. Стрелям по 2 кутии по 200 съчми през почивните дни и не мога да си позволя ЖСБ. С ЖСБ 1,03 правя около 210 м/с на въздух.
Благодаря предварително.
 

petkof

Редовен Потребител
Колеги търся си евтини чашки за стрелба с ПЦП пистолет до 45-50 метра. Стрелях с тези http://www.pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_MaR-Field-target-5.52-200-бр. на 30 метра и бях що годе доволен. Четох че тези http://pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_RWS-Superfield-5.52-мм-500 също били добри. Видях и чашки на рвс с плоска глава, но стрелях с Гамо мач и бяха точни до около 20тия метър.
Та кои да избера. Стрелям по 2 кутии по 200 съчми през почивните дни и не мога да си позволя ЖСБ. С ЖСБ 1,03 правя около 210 м/с на въздух.
Благодаря предварително.
Какви цели си поставяш да постигнеш на такива дистанции с пистолет, както разбирам в калибър 5,5 мм?
 
Нагоре