Моят автомобил.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Досега няма май паднал в съда акт, питай перничани.
В закона не е казано че трябва да се засича само моментна скорост между две близки точки. Една в началото и една в края на тунела и резултата е регистриран.......
 

dberov

Редовен Потребител
Петко, аз не съм казал че нямам вина и ще си платя ако не стане една хватка, щото пък в Добрич почти винаги пада акта при жалба. Е, може да е дошъл момента да си платя за грешката но минало - заминало, не го мисля акта само да не ми вземат кетапа.
Току що гледах по телевизията че от днес до 23-ти април има акция, така че това дето се изписа днес нека да е за доброто на всички колеги. Пазете се и карайте по правилата...
https://nova.bg/news/view/2017/04/17/179614/засилен-контрол-за-превишена-скорост-по-пътищата-от-днес/
 
Последна промяна:

hlapeto

Потребител
За да ме глобят трябва да е описано в закона точно как и защо . Не съм сигурен дали е така и затова питам .
Иначе само математика за трети клас няма да е достатъчна.
Иначе средната скорост е простотия и времето за пътуване не доказва , че от София до Бургас си карал в нормите.
 

dberov

Редовен Потребител
@hlapeto, за каква средна скорост говориш?
В населено място, на булевард ограничението е 50км/ч, надвишиш ли тази скорост си в нарушение, а ако си цъкнат малко трудна работа да се оправиш, все едно да си пил алкохол и да са духал в дрегера и да са ти взели кръв, макар че и в такава ситуация съм се отървал като ( който прочел - прочел....). Това ми е нова ситуация и утре ще разиграя нещо да видим дали ще проработи, иначе законно съм нарушител на 100%.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Напълнят ли навсякъде с камери и с тия солени глоби, ще се научим да караме според правилата, така както се научихме да слагаме колан.
 

Djack

Редовен Потребител
@hlapeto, за каква средна скорост говориш?
В населено място, на булевард ограничението е 50км/ч, надвишиш ли тази скорост си в нарушение, а ако си цъкнат малко трудна работа да се оправиш, все едно да си пил алкохол и да са духал в дрегера и да са ти взели кръв, макар че и в такава ситуация съм се .......................... Това ми е нова ситуация и утре ще разиграя нещо да видим дали ще проработи, иначе законно съм нарушител на 100%.

Мите, туй го редактирай, че е по кофти отколкото да отстреляш сврака! ;)
 

barbaron

Редовен Потребител
...с тия солени глоби, ще се научим да караме според правилата...
Ха дано, че имам над 2 000 000 километра вече зад волана, ама през последните 5-6 години преди да отворя гаража, слагам валидол под езика и така закопчавам колана... Страх ме е да карам, сякъш никога не съм сядал зад волана... Лошото е, че продължавам да трупам опит и да се удивявам на маймунджилъци и чалъми на пътя, както и на ситуации, които е абсурдно да проумее и разгадае човек.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Щом само с глоби се учите да слагате колан и да спазвате правилата.... Колан ползвам още откакто станах шофьор и то не заради правилата и угрозата от глоби! Коланът е за моя сигурност и недай Боже безопасност. Спазването на правилата също са пряко ангажирани с нашето здраве и безопасност, както и на другите около нас.
Края на годината ще станат 20 години, откакто нямам акт за нарушение (не съм и няма да дам рушвет). Имам един фиш за паркиране на тротоар. Веднъж говорех по телефона с детето, защото беше разстроено нещо. Това е...
И никакви глоби не ме плашат. Просто си спазвам правилата (разбира се съм правил нарушения с превишена скорост, но се броят на пръстите сигурно).
А не е да не съм карал кола. Само в София имам далеч над половин млн. километра навъртяни.
И да, друго е, когато те спрат за случайна проверка и видят, че имаш златен талон издаден още в зората на този регламент.
Безаварийно и безопасно шофиране на всички.
 

dberov

Редовен Потребител
И така трябва да бъде Божо, но Българина трябва да си промени манталитета. Като гледам обаче сега младите ефета, деца на новобогаташи, нарко дилърчета, сводници....т.н. дето още брада не им расте но за гъзарията карат коли и джипове за по 100 000+лв, надрусани и пияни и с такива скорости че тръпки ме побиват и тях камери и полицаи не ги плашат което е страшното.
Само на мои познати 5 деца си заминаха по абитуриентските балове за 2 години.
Не виждам добро бъдеще и дано не съм лош пророк.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Беров един акъл и от мен.Не съм го пробвал в действителност но са ми казвали че ако има и други мпс-та на снимката може да се обжалва и най-често падат.Не съм го пробвал лично пак казвам.Ако си надвишил много посъветвай се с адвокат.Иначе аз също се стремя да спазвам правилника до колкото мога и още в началото докато ми мине "мерака" бях станал спонсор на КАТ но с времето човек уляга (или поне някой хора) от 5 години не съм имал акт и дори требе да ходя да си подам заявление за златен талон скоро.Пиши като има развитие.:cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Милко, за точно 30 годишен стаж като активен шофьор съм обиколил няколко пъти Европа, имам два фиша и един акт в БГ и една глоба за не правилно паркиране в Германия.
А това вчерашното бързане беше за болен - баща на моя най добър приятел, който вчера впоследствие почина.
Затова в тази ситуация, че съм превишил скоростта не ми тежи на съвестта и парата не я жаля, ако е само глоба ще си я платя, но ако отиде работата да ми взимат книжката, снимката може и да се загуби или паметта в камерата да се затрие...всичко става, то техника ;), пък ако ми я вземат ще си изтърпя наказанието, здраве да е..
 
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз не казвам че ти караш лошо или че редовно нарушаваш правилника.Визирах всички с коли за по три годишни заплати и с пъпките още и да се правят на състезатели по пътя-това аз не го разбирам.Жалко за твоя познат, съжалявам.Надявам се поне да се оправиш с акта.:cheers:
 

nelsky

Редовен Потребител
Тук се измъкнеш така, там се измъкнеш онака, накрая идва ден пожарникари да те измъкват с ножици за рязане на ламарина и от там вече измъкване няма!
Аз съм с впечатление, че закачулените пишлемета, дето се правят на "рейсъри" по пътищата, карат основно курници за по една месечна заплата, тези със за по три годишни са по-голяма рядкост. Лошото е, че карат като идиоти основно в населени места, щото навън няма кой да ги види и да им се възхити, пък то и ст'инки за газ няма, че да минат табелата.
 

hlapeto

Потребител
Тук се измъкнеш така, там се измъкнеш онака, накрая идва ден пожарникари да те измъкват с ножици за рязане на ламарина и от там вече измъкване няма!
Аз съм с впечатление, че закачулените пишлемета, дето се правят на "рейсъри" по пътищата, карат основно курници за по една месечна заплата, тези със за по три годишни са по-голяма рядкост. Лошото е, че карат като идиоти основно в населени места, щото навън няма кой да ги види и да им се възхити, пък то и ст'инки за газ няма, че да минат табелата.


Това е интересно мнение.
 

gogo_17

Новодошъл
Ха дано, че имам над 2 000 000 километра вече зад волана, ама през последните 5-6 години преди да отворя гаража, слагам валидол под езика и така закопчавам колана... Страх ме е да карам, сякъш никога не съм сядал зад волана... Лошото е, че продължавам да трупам опит и да се удивявам на маймунджилъци и чалъми на пътя, както и на ситуации, които е абсурдно да проумее и разгадае човек.

Нов съм във форума и ми се вижда доста интересен. За сега само чета, но това мнение ме впечатли, защото се чувствам по същия начин и всеки път като тръгвам на път имам чувството, че тръгвам на война и се кръстя да стигна до точката невредим. И това е не защото се чувствам несигурен шофьор, а защото съм се нагледал на какво ли не по магистралите.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз пък съм за камери по пътищата навсякъде. Особенно на кръговите, щото има некадърници, които незнаят как се вриза и излиза от такова. За два дни в Пазарджик на две от кръговите щяха да ме отнесат нат 10пъти.
Абе да наслагат на всеки 100м.камери и да снимат яко. Сигурен съм, че за месец инвестицията по всяка една камера ще се избие тройно.
Радвам се и че оборудваха патрулките с камери и микрофон и затрудняват измъкването на най-разни тарикати като бутнат рушвет.
Винаги ще има неприятни ситуаций на пътя, но по-добре е да се ограничат до минимум и който сгреши да си плати за грешката, а който е нагал и продължава да нарушава закона, и спокойствието на останалите да плати по-солено или да ву вземат книжката.
 

staz

Редовен Потребител
Добро утро!
Когато имаш "овен" зад волана, дори и сто хиляди камери да има - все тая!
Самодисциплина трябва, но тя изчезва, когато официалните дрехи са анцуг, кожено яке и лачен чепик...
 
Нагоре