ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

methaa

Редовен Потребител
Някой знае ли къде мога да намеря нипел 1/8 с вграден забавител или забавител със същата резба ???
 

methaa

Редовен Потребител
Нипела се намери... Сега не знам дали ще издържи на 300 бара ако да му навия вътрешна резба 4 или 5мм за да добавя забавител. Външния диаметър е 9мм а на отвора е 3,5мм.

IMG_20170316_222045.jpg
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
4мм можеш да направиш резба без притеснение. За 5мм ще трябва да разпробиваш на 4.2-4.3мм.
 

Reinar

Новодошъл
Здравейте, колеги !


Имам следния проблем. Скоро се сдобих с 2 бутилки по 5 литра на 230 бара работно налягане.
Проблема се състои в това, че искам да ги ползвам за водолазни. Първоначално идеята ми беше да им сменя вентилите с водолазни, за целта възнамерявах да търся стругар, който да ми напасне резбите. ОБАЧЕ, оказа се че резбите на водолазните вентили са големи колкото целите устия на бутилките (снимка -1/водолазните вентили до бутилките/) и е практически невъзможно да се направи, освен ако не се отрежат устията и новите кранове не се набият с резба директно в тялото на бутилката на мястото на устията. Но мисля че това би било опасно при положение, че ще се ползват при високо налягане на и над 200 бара или греша?
17354610.jpg



Така идеята ми е следната. Сетих се, че съм виждал пожарникарски и някои кислородни бутилки (втората снимка е на такива бутилки с по - тънка резба за влизане в гърлото и подобни) с вътрешна резба на вентила точно каквато ми трябва за да мога да ги ползвам с водолазен регулатор. До колкото се сещам те са с по - тънки резби, които влизат в устията на бутилките.
Какво мислите ? Дали ще се получи ако пробвам с такива вентили ?
12779310.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Измери стъпката на резбата в гърлото на бутилката(всеки стругар има такива пластини) и потърси кранове, ако намериш и паснат добре, но не режи гърловината за да навиеш твоите кранове с нова резба директно в бутилката, наистина е опасно.

Ето какво става като се счупи винтила или гърлото.

 
Последна промяна:

Reinar

Новодошъл
Сега видях на бутилката, че пише 13G 19.5 mm Това предполагам е стъпката на резбата. Във форума, къде мога да пусна запитване, някой дали може да ми продаде такъв кран ?
 

Reinar

Новодошъл
Благодаря за бързите отговори. Мисля, че бързо ще изясня проблема. И ще пиша какво е станало. Поздрави! :)
 

DeadShot

Редовен Потребител
Някой знае ли какъв е размера на О-пръстените на щуцера за ат44?
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,колко пъти може да се напълни резервоар 255цц от еднолитрова бутилка на 200 бара работно преди налягането й да падне под 160 бара? 1-2? А ако кажете и как се смятаа... :D Благодаря.
 

hlapeto

Потребител
Колеги,колко пъти може да се напълни резервоар 255цц от еднолитрова бутилка на 200 бара работно преди налягането й да падне под 160 бара? 1-2? А ако кажете и как се смятаа... :D Благодаря.

P1/V1=P2/V2

Въпроса ти съдържа неизвестни , съответно няма еднозначен отговор.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Привет колеги.Някой ползвал ли е такъв маркуч,за зареждане до 300бар?На описанието пише че е за такаламит,до 800бара,произведен в ИТАЛИЯ,дистрибутор ТАШЕВ ГАЛВИНГ.Купен от BAUMAX за 6лв.маркуч.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Той като налягане може и да издържи, ама е доста обемен. Сигурно има 50 кубика поне.
Ще трябва да се има предвид и неговия сериозен обем при пълненията, особено от малка бутилка.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
ф9мм вънно,дължина 40 см.Вътре не съм мерил.Значи за резерва става.
 

mobilen

Редовен Потребител
Подобен(за такаламит)чисто нов ми се пръсна преди време .Мисля, че не е добра идея да го ползваш за 200+ бара.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ок е маркуча.Вътр. диаметър не е голям Не повече от 5сс обем.И да,ще загубиш 1 зарядка на 200сс резервоар 120-200бара от 300 барова 7л бутилка.
 

andi

Редовен Потребител
Тоя маркуч ако истряска, всички около него ще се опикат.
"Тоя маркуч ако истряска," всички около него може да са в кръв .
Тънкия ми е на 1200 бара , дори и да е пречупен прави само "пук"
Казвал съм го и преди хобито не е евтино , но не е задължително за никой .
Има и пружинни пушки в това хоби .
И да , хобитата обикновено са скъпи , ама примерно филателията ( събиране на марки) е по-безопасна за нас и хората около нас .
 
Последна промяна:
Нагоре