Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ilian

Потребител
Явно нищо не сте стреляли ;) Цъкайте си с 5.5-те понеже е забранено да обсъждаме останалите за какво стават и за кво иде реч ;)
5.5 е най-балестично издържания проектил за ВО ,най-рентабилен,най-разпространен и тнт. Засякох противоречив коментар от сорта на 330 мс. на 14 грама в 7.62 .....и викаш като ракетомет мята на 200 метра ? Я стреляй с 5.5 на 200 метра да видим дали ще ти стугне лупата да виждаш мишената а камули да я умериш с тия 1.17 или 1.37 :)
Как толкова тежък проектил е изстрелян с тази скорост и губи толкова бързо инерция ???? че едва ли не да удря след 1 кафе време....
7.62 е много мъжки калибър и 300 мс са му достатъчни да си мята на 250 метра без усилие, няма вятър,няма преразход няма нищо....няма спиране,хвърчат чепове, пръс и чакъл като удари...
Кефа да поразиш мишена на над 200 метра е уникален,и усещам понеже Ники- gadnqra имаше недоразумение с пушката си ,че се възползвате да охраните калибъра ,ама навлизате в тежка тема ;)
При мен явно вятъра е някакъв специален,защото ми влияе на изстрела и то сериозно.
Проектил .30 калибър 11.6гр с BC 0.547 изстрелян с 800мс при страничен вятър от 5мс ,на 250м ми дава 13см отклонение,което е достатъчно да си изтървеш мишената
Явно нищо не сте стреляли ;) Цъкайте си с 5.5-те понеже е забранено да обсъждаме останалите за какво стават и за кво иде реч ;)
5.5 е най-балестично издържания проектил за ВО ,най-рентабилен,най-разпространен и тнт. Засякох противоречив коментар от сорта на 330 мс. на 14 грама в 7.62 .....и викаш като ракетомет мята на 200 метра ? Я стреляй с 5.5 на 200 метра да видим дали ще ти стугне лупата да виждаш мишената а камули да я умериш с тия 1.17 или 1.37 :)
Как толкова тежък проектил е изстрелян с тази скорост и губи толкова бързо инерция ???? че едва ли не да удря след 1 кафе време....
7.62 е много мъжки калибър и 300 мс са му достатъчни да си мята на 250 метра без усилие, няма вятър,няма преразход няма нищо....няма спиране,хвърчат чепове, пръс и чакъл като удари...
Кефа да поразиш мишена на над 200 метра е уникален,и усещам понеже Ники- gadnqra имаше недоразумение с пушката си ,че се възползвате да охраните калибъра ,ама навлизате в тежка тема ;)

Пеко тия данни ....нямм думи за атях.
Херкулеса в 9 мм - х на 70 метра,на 110 - 2 санта от долу .Ти поне имаш такъв калибър,засили го ако имаш възможност с 290-300мс и стреляй на 100 метра,снимай резултата и пак ще обсъдим пропадането ;)
Според моят калкулатор,проектил .30 кал. 11.6гр. с BC 0.547 и нула на 70м,засилен на 300мс дава 21см пад на 110м
Забележи колко е балистичният коефицент,никой проектил за ВП няма такъв нали,пък било то и .50кал.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Илиански тъй като говориш за огнестрелно вече,и то кой знае за каква пушка с кой знае каква точност ...не влиза в темата ;) по доста причини които трябва да имаш в предвид + задприкладно ;) , да продължавам ли ?
Стига с тия калкулатори бе пичове,може ли да вадите становища от калкулатори ???

Под вятър не разбирай да обръща клоните.... а нормален полъх неподходящ за стрелжа с въздушно оръжие, там където малко по-голения калибър има надмощие.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пропадането си е все едно и също, не зависимо от коя 0 го мериш.
В началото доста се разминаваше графиката от реалността на листа като заложих данните, но когато започнах да променям БК, при стойности около 0.115 съвпаднаха пропаданията.
А вятъра си дава отклонение и при големите калибри, заради по-голямата странична площ на проектила. Но вече е въпрос на съотношение на получената векторна сила към тази от изстрела и масата на проектила и посоката и времето за действие на тази сила, затова при някои проектили не се проявява изместване в такава степен.
 
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Мисля ,че приключиххме темата с 7.62-то с последния коментар на Пеко ;)

-движение на въздушни маси
-атмосфеено налягне
-ТЕМПЕРАТУРА на въздух(плътност ,концентрация на кислород - от там челно съпротивление)
- ъгъл на стрелба по хоризонтала по законите на физиката ;)

балистичния калкулатор изчислява ли ги ?

Aз се оттеглям ;)

Нищо лично към никой !
Поздрави.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Две групи от по 5 изстрела с Херкулеса. Дистанция - 50 метра. Скорост - 300 м/с. Чашки - JSB 5.25 гр. Подпрян на тавана на колата. Ще направя тестове и за пропадането.
 

Attachments

  • 20170406_151756-1-1.jpg
    20170406_151756-1-1.jpg
    200.5 KB · Прегледи: 122
  • 20170406_151817-1-1.jpg
    20170406_151817-1-1.jpg
    167.2 KB · Прегледи: 117

ToHKa

Редовен Потребител
Две групи от по 5 изстрела с Херкулеса. Дистанция - 50 метра. Скорост - 300 м/с. Чашки - JSB 5.25 гр. Подпрян на тавана на колата. Ще направя тестове и за пропадането.


Брутална ;)
Ники чакаме на 100 метра тестовете.

Един съвет : Не стреляй от горе на долуу, а от долу на горе , демек не слагай мишента на земята и да стреляш от тавана,а седни на земята и се подпри добре, а мишената я постави на височина метър и половина от земята,после пак ще говорим ;)
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
адмирации братлета-лично за мен темата рядко е била толкова интересна както сега..едно си е да знам от опит за 22 и 25 калибър но друго си е да чета мнения за 7,62 и нагоре от първа ръка..:cheers::bravo:еталон по мнение не се формира но за личния извод всичко е полезно..;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Брутална ;)
Ники чакаме на 100 метра тестовете.

Един съвет : Не стреляй от горе на долуу, а от долу на горе , демек не слагай мишента на земята и да стреляш от тавана,а седни на земята и се подпри добре, а мишената я постави на височина метър и половина от земята,после пак ще говорим ;)
Никога не съм пробвал така Тонка. Ще опитам. В интерес на истината отначало ми беше малко трудно, докато свикна с пистолетната ръкохватка. Спусъкът е гаден и си иска полиране, но след като му смених пружинките стана супер. Много силно гърми - задължително заглушител.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Вчера се заиграх да меря, без никаква прецизност и без да издерявам.
Разликата при натегнат шрауд и леко разхлабен е 0.5мм приблизително.
Когато се натегне шрауда се искачва нагоре, а когато се разхлаби цевта се освобождава и пада на на долу с 0.5мм.
Това пречи за хубави групи, защото цевта не е свободна, а не харесва този натяг.
Групата на 60м е левче на 100 отваря още. Някой ще каже за ловна пушка за забавления е супер, ама аз ще я мъча още.
 

aleksandrov

Потребител
колеги да попитам според вас кое е по добра пушка карниворе или херкулес-30 калибьр предваритално благодаря за инфото
 

sgb1

Потребител
Анди брата направо лудна по левела , а и след тунинга стана 350мс.
 

sgb1

Потребител
първия стяга по добре ама седи накриво, втория седи прав ама не трябва да го натягаш много затова втория
 

lynx

Редовен Потребител
Премери си какъв стандарт ти е лястовичата опашка на пушката, мисля че на АТ-то беше 22 мм.
А в Али-то първия показан монтаж е за 22, а втория за 11мм.
 

sgb1

Потребител
11 ката ляга по добре

по горе в клипа се вижда добре
 
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
За Hatsan AT-44 оптиката с кой монтаж от двата трябва да избера първия или втория ? https://www.aliexpress.com/item/Lea...32750212009.html?spm=2114.13010308.0.0.nHTcbm
На Ат 44 стандартна е само 11мм. лястовича опашка, тази недомислица дето са я тупнали под нея, не е нито Пикатини нито Уйвър. :no:
 
Нагоре