Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Gadnqra

Редовен Потребител
Знаеш, че си е яко да имаш мощност и точност, събрани в една пушка.
 

Dominus

Редовен Потребител
Е хубаво, ама за какво са ми, след като трябва да я ползвам като тежка картечница. А и за точноста едва ли ще е толкова точна колкото се описва. Все пак и аз съм стрелял с туча и го видях що за веялка е.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Чакай де нали се мъчим да го направим. За тежкото си е тежичък ама от тавана на колата става. Пробвах от ръка пушката на един колега. На 50 метра кутийка от цигари си я целех. Без никакъв тренинг, че и с нощно виждане. А то се вижда гадничко през деня.
 

оги-пз

Редовен Потребител
С тежката тояга по-миналата седмица на Пловдив 3 от 3 на 90м топка за тенис.
Миналата седмица кабел 5мм о 15м от първия път пред свидетели прав.
От коляно на 60м.копче на телевизор 1 от 1 на второто вкарах няколко изглтрела.
 

kiborga

Потребител
Аз от както стрелях с на моят човек херкулеса останах удивен от към точност и сила. 1 дупка на 50 м по капак от опел фронтера 5 изтрела дупката е една и съща ... От кутията извадена пушка 9мм но на мен ми е тежка и дълга ...
 

ilian

Потребител
Не мога да разбера какво толкова се радвате на тези големи калибри и невероятни скорости?
На скоро стрелях с 14гр. проектили в .30 калибър,засилени до умопомрачителната скорост 335мс( ха ха )
Вярно,че на 100м групата от 5 изстрела беше около 20мм,ама да възпроизедеш изстрел и след половин час проектила да стигне до мишената,или на 200м да има траектория на миномет,просто не виждам смисъл от това.А да при военните имат приложение,тези дозвукови боеприпаси,но да стреляш за кеф по хартия с тези скъпи проектили незнам.
Виж една пушка в 5.5 или6.35 е друга работа,разпъваш си масата,редиш си мишените на 50-100м,вадиш една кутия чашки и бой цял ден,ето това си е кеф.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Точно за това си продадох бигборето.
Сега си цедя мишенки с 6.35мм. и много се кефя.това ми е първата пушка в 6.35мм и съжалявам адски, че несъм си взел този калибър по-рано.
 

andi

Редовен Потребител
И аз смятам че 6,35 е МАХ калибър за функционално ВО . Не е като да не съм стрелял доста с 30 ти и с 9мм ( и то с най- мощната фабрична ВП в БГ ) , ама не им виждам приложението .
На колегите им се струва по-лесно количественото натрупване , отколкото качествено подобрение .

Скоро един познат си взе от мен едно пипнато, лекичко булпапче в стандартните 5,5 мм . На макс доставя 60 дж на 150 м , и не пропуска голямата кутия от JSB, - колко 30 ки , или 9 ки могат това ?
И така има 12 изстрела в 10 м коридор и 20 в 20 м . И това от 3,2кг , 77см пушчица .

Или ако иска със същото пушле може да стреля 60 пъти 60 дж дулни с 1,17 в 10 м коридор .
Или 100 пъти с 40 дж дулни с 1,03 пак в 10 м коридор .
30 ките и 9 ките могат ли така ?
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
30ките и 9ките са проектирани за съвсем други цели, които в БГ.са забранени и там, ако задприкладното е наред доставят огромен кеф. Те неса на 150 или 200м да чаткаш по хартия и по кенчета.
 
7

7842

Гост
30ките и 9ките са проектирани за съвсем други цели, които в БГ.са забранени и там, ако задприкладното е наред доставят огромен кеф. Те неса на 150 или 200м да чаткаш по хартия и по кенчета.
А така Оги!Дойдохме си на думата-за хартии говорят:D
 

Dominus

Редовен Потребител
А така де. Това имах предвид и аз. Този калибър не е за хартия, но пък тоя туч в този калибър не става за носене и както ви каза Илиян, траекторията е като на миномет, колкото и да ги засилвате. Скоро ще наводните раздел продава.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако пушката стреля с 280-300 м/с траекторията е много права и стабилна. Освен това не се влияе от вятър, мъгла и други такива. Не се влияе и от фаски и канали. Проектилът просто излиза и отива там, накъдето е изпратен.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Чак права, колко да е права?
При мен се доближава до тази като я набримча 9-та, ама все пак си има една педя на 100м и 1 м пад на 150 м.
A като си я държа на 160 Дж, на 100 м е две педи а на 150м - 1,4 м.
 

Attachments

  • JSB .30 - 5,25 g.jpg
    JSB .30 - 5,25 g.jpg
    450.8 KB · Прегледи: 33

Gadnqra

Редовен Потребител
Е коя въздушна пушка няма пропадане от около една педя на 100 метра?
 

ToHKa

Редовен Потребител
Явно нищо не сте стреляли ;) Цъкайте си с 5.5-те понеже е забранено да обсъждаме останалите за какво стават и за кво иде реч ;)
5.5 е най-балестично издържания проектил за ВО ,най-рентабилен,най-разпространен и тнт. Засякох противоречив коментар от сорта на 330 мс. на 14 грама в 7.62 .....което са близо 760 J и викаш като ракетомет мята на 200 метра ? Я стреляй с 5.5 на 200 метра да видим дали ще ти стигне лупата да виждаш мишената а камули да я умериш с тия 1.17 или 1.37 :)
пък ми стана и интересно коя е тази пушка? :(
Как толкова тежък проектил е изстрелян с тази скорост и губи толкова бързо инерция ???? че едва ли не да удря след 1 кафе време....
7.62 е много мъжки калибър и 300 мс са му достатъчни да си мята на 250 метра без усилие, няма вятър,няма преразход няма нищо....няма спиране,хвърчат чепове, пръс и чакъл като удари...
Кефа да поразиш мишена на над 200 метра е уникален,и усещам понеже Ники- gadnqra имаше недоразумение с пушката си ,че се възползвате да охраните калибъра ,ама навлизате в тежка тема ;)

Пеко тия данни ....нямм думи за тях.
Херкулеса в 9 мм - х на 70 метра,на 110 - 2 санта от долу .Ти поне имаш такъв калибър,засили го ако имаш възможност с 290-300мс и стреляй на 100 метра,снимай резултата и пак ще обсъдим пропадането ;)
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Предполагам че pekо е имал в предвид пропадане след втората нула а не след първата
 
Нагоре