РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

MTR-77

Потребител
Абсолютно.Мамарците,мрените и пъстървите се влияят много от това каква е чистотата на водата и нейтата наситеност с кислород.Ако има в близост до реката има ферми или депо за боклуци цели участъци са напълно безлюдни на стръв.Под камъните няма нищо.А оттам и риби няма.:cheers:
 

Д-р Най

Потребител
Мисля, че това е ларвата на ручейника. В тръбовидни "къщички" от камъчета, парченца дърво и други ли го намирате?
 

MTR-77

Потребител
Не.Твърдо.Купувал съм ручейници от риб.магазин,но не клъвна и една.Ручейника е друг вид водно насекомо.На зеленките мрените не отказват никога.
 

MTR-77

Потребител
Пъстървата да.Но не и черната мряна.Тя работи със обонянието си,а не със зрението.Освен това за балканската пъстърва за всяка една река стръвта е специфична.На реката където ходя видовете стръв са само 2-дълги дъждовни червеи но само след дъжд.И в много малко случаи малки въртящи блесни....най-вече Мепсове 3-4 номер.Уважавам мнението на колегите,но това са извадки от чуждестранни сайтове които нямат нищо общо със условията и предпочитанията на нашите малко на брой,капризни и плашливи риби.Това със изкуствените мухи които наподобяват мамарци(зеленки) е изпробвано мнооого отдавна от "мухарите".Говоря за черна мряна.При пъстървите работи само там където пъстървите по естествен път намират тази стръв.Наздраве!!!:cheers::cheers:

Говоря от опит трупан много време.И то трупан само на 2 реки в Пловдивска област.Ако някой ден тръгна за река където не съм бил няма да се правя на майстор а ще питам някой от местните как къде с какво и по кое време.Всяка държава,всяка река и по-различно време условията са КОРЕННО различни.Да не забравяме,че рибите са малки плуващи свръх-чувствителни устройства натъпкани със най-качественото оборудване което Природата може да даде.Наздраве !!:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

ivofox

Редовен Потребител
http://ivofox1.snimka.bg/hobby/ribolov.668758.37814818

Здравейте колеги ,в Събота направихме един излет с един мой приятел.Ловихме на фидер .Хванахме кам 15 пъстърви Беше доста успешен ден хванахме доста пъстърви ,но за жалост снимах много малко поради стръмния наклон на язовира ходенето беше доста трудно.Нещо не мога да качвам снимките как да кача снимка?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Ето нещо и от мен от почивните дни. Язовира е Студен кладенец. Общо излязоха 6 броя.
 

Attachments

  • IMG_20170304_180108.jpg
    IMG_20170304_180108.jpg
    385.5 KB · Прегледи: 65
  • IMG_20170304_113757.jpg
    IMG_20170304_113757.jpg
    331.8 KB · Прегледи: 65

MTR-77

Потребител
@ilian
Тая снимка ако я пуснеш в рибарски форум ще те изядат с парцалите ;) ;) ;). Сравнението е все едно да се снимаш с утрепано куче с въздухарка в тоя форум ;) ;) ;). Пуснах оня клип (по назад го има в темата) в един рибарски форум фиш мания ме изкараха касапин, месарин и какво ли още не за дето съм вадил шарана по калта без кепче.
Теглих им по една нашенска и писах на админа да ми изтрие регистрацията. Рибарите са маниаци в тоя форум там направо да не кажа болни мозъци.
Тоя абсолютно нищо не разбира от рибарска етика.Как може да го вземеш това.Това даже не е и малък сом.Това е направо личинка.Тези риби стават по 250-300 кила и живеят до 80 години бе ей .Че чак се и снимал с него.Според законите на ИАРА това е престъпление,и глобите са солени.Не са само мрежарите виновни,виновни са и подобни персони които допълнително обезрибяват водоемите.Избиването на комплекси е важно дело за някои.Само и само да има снимка и нищо друго.Това е сомче дълго 25 см.най-много бе.АЙМЪНЪ!!!!!

Сомовоте са над кило всичките снимката е кофти, а това до тях е мряна 1.700кг.

Сега почнахме една много яка подготовка за нещо сериозно, ще гоним удар от 20кг на горе и най вероятно ще имаме успех. Сом да искаш на дунава не ме уставиха сън да спа.
Колега,ти да заживееш на реката пак няма да хванеш сом 20 кила.Няма логика в мисленето ти.Как ще хванеш сом 20 кг.като си го хванал вече когато е бил 1.7 кг.Те сомовете стават по 100-200 кг. в реките а не в тигана ти.Нищо не разбираш от риболов.НЕДЕЙ СИ ГУБИ ВРЕМЕТО !!!!ИДИ И ТИ И ДРУГИТЕ "РИБАРИ НА ЛИЧИНКИ"ПРИМЕРНО ДО ГРАД НОВА ЗАГОРА ПРИ КРАСИ ВЪРХАРА ДА ВИ ПОКАЖЕ КАКВО Е ГОЛЯМ СОМ!!!!ХОРАТА ХОДЯТ ДО ИСПАНИЯ И БРОЯТ ПО 500 ЕВРО НА Р.ЕБРО ДА ХВАНАТ СОМОВЕ ДЪЛГИ ПО 1.90М-2.00М И ПАК ГИ ПУСКАТ,А ВИЕ САМО СЕ ИЗЛАГАТЕ !!!! ВЗЕМЕТЕ МАЛКО СЕ ПООБРАЗОВАЙТЕ НА ТАЗИ ТЕМА,ПА ЧАК ТОГАВА ТРЪГВАЙТЕ ЗА РИБА.И НЕ ПРИБИРАЙТЕ ВСЯКА ЕДНА РИБКА ПО ЧУВАЛИТЕ,ЧЕ СЛЕД ДЕСЕТИНА ГОДИНИ САМО СЪС ЖАБИ ЩЕ СЕ СНИМАТЕ МАЙ!!!!!ЕДНО ВИДЕОМАТРИАЛЧЕ СЪМ ВИ ПОСТНАЛ ЗА ДА ВЛЕЗЕТЕ В ЧАС НАЙ-НАКРАЯ,И ДА ВИДИТЕ КАК ГИ ВАДИМ НИЕ "СЛАБАЦИТЕ" СОМОВЕ ПО 92 КГ.НО НЕ ГИ ВЗИМАМЕ,А СНИМКА И ПАК ВЪТРЕ.
 
Последна промяна от модератор:

barbaron

Редовен Потребител
Много силни думи, колега! Дунавският риболов е мааалко по различен от този който ти познаваш. Имаш хубава теза, ама няма смисъл да си хабиш нервите чак толкова много! Пази ги за по-важни моменти от живота! Човек трябва да вижда и лошото за да цени хубавото! Сега виждам по кое време си решил да пишеш пост след пост и разбирам защо емоциите са ти надделели! Живи и здрави и по малко нерви! А и колегата не е за критика, щом не е показал малкомерни екземпляри. А пък и да ги покаже - какво толкова - значи е успял да ги надхитри... Може след това да ги е върнал обратно... Така че.... живи и здрави и да си пазим нервите!!!
 

MTR-77

Потребител
Много силни думи, колега! Дунавският риболов е мааалко по различен от този който ти познаваш. Имаш хубава теза, ама няма смисъл да си хабиш нервите чак толкова много! Пази ги за по-важни моменти от живота! Човек трябва да вижда и лошото за да цени хубавото! Сега виждам по кое време си решил да пишеш пост след пост и разбирам защо емоциите са ти надделели! Живи и здрави и по малко нерви! А и колегата не е за критика, щом не е показал малкомерни екземпляри. А пък и да ги покаже - какво толкова - значи е успял да ги надхитри... Може след това да ги е върнал обратно... Така че.... живи и здрави и да си пазим нервите!!!
Не са маломерни,а са направо личинки.Напротив точно в Дунав сомовете стават големи.Написал съм го това в състояние на пълно спокойствие.Това са маломерни сомчета,за които ИАРА правят солени глоби.Ще звъня усилено в местната дирекция на ИАРА,а и не само там.Ще им изпратя тези снимки за да преценят те най-добре.И да започнат с проверките вече сериозно.И още нещо.Във форума се забранява ловната тематика,а тези "велики снимки"какво са?.Те са си чисто бракониерство направо.Само,че не с пушка а с въдица.Което е същото.Ако аз бях администратора на форума,щях да ги изтрия на момента тези "майсторски изпълнения".Над килограм сом е АБСОЛЮТНАТА НУЛА в света на сомаджийският риболов.Излъгал си ги-добре,но не ги взимай.Снимаш и пускаш.Истинските сомаджий биха се изсмели на тези майсторлъци...Това никога няма да го допуснат в рибарските форуми.Нищо лично все пак.Ако колегата ги е пуснал добре,ако не е-не е добре.Живи и здрави.
 

boceto84

Потребител
Върхара не беше ли онзи "рибар" дето пълнеше трюмчето с бели риПки.Като е толкова велик що не ходи за сом по Дунава ами плаща по 500 евро за Ебро, или е много добър затова ходи да снима на Овчарица там където другите не могат и рибата си е направо като в аквариум. Що се отнася до месарщината по БГ водоемите, виждал съм личности,който си снимаха филмчета по Хоби и се правеха на велики,като позираха с щеки за по 3000+ лв ,а на тръгване си прибират всичко в кофичката.Малко останаха хората който наистина пазят популацията.
 

MTR-77

Потребител
Върхара не беше ли онзи "рибар" дето пълнеше трюмчето с бели риПки.Като е толкова велик що не ходи за сом по Дунава ами плаща по 500 евро за Ебро, или е много добър затова ходи да снима на Овчарица там където другите не могат и рибата си е направо като в аквариум. Що се отнася до месарщината по БГ водоемите, виждал съм личности,който си снимаха филмчета по Хоби и се правеха на велики,като позираха с щеки за по 3000+ лв ,а на тръгване си прибират всичко в кофичката.Малко останаха хората който наистина пазят популацията.
Той тъй се бъзика само.Смятам,че човек който е извадил 1000-2000 лв.от собственият си джоб за зарибяване,може да си вземе 1-2 риби.Той специално може и да пълни "трюмчето",но след малко го изпразва.Но не в тигана.А в Испания се ходи по простата причина,че там е "меката"на сомаджийте.Там ходят сомаджий от цяла Европа.И в Италия на По.Там за денонощие можеш да имаш 3-4 удара на сомове по 100-150 кг.Сомаджията това сом 20,30,40 кг.не го брои.Ако наистина искаш да хванеш голям сом,и то за краткото време от 3-4 дни трябва да си там.Тук е останал само "зарибител".Какво да го ловиш туй,какво да го снимаш.Не си струва.
 
Нагоре