ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

оги-пз

Редовен Потребител
Анди въздух метан се тая все пак е -10 даже съм 20метра на долу от въздуха.
На въздух даде 305мс а на метан 285мс.
Всичко е кокал и няма значение на какво си.
 

mario321

Редовен Потребител
Анди въздух метан се тая все пак е -10 даже съм 20метра на долу от въздуха.
На въздух даде 305мс а на метан 285мс.
Всичко е кокал и няма значение на какво си.

Колега мисля че Анди е прав, при метана би трябвало почти да няма риск за о-пръст. защото самата му смазка като на газ по гумените уплътнения не позволява да замръзнат поне до -20 , а при въздуха и самия му воден конденз всичко под -2 е кокал твърдо, поне по пътя на логиката би трябвало да е така.
Аз ако бях като вас оборудван с метан, нямаше сега да се чудя и да питам, но все пак ми беше интересно дали някой с въздух е имал проблеми в многото студено.
Поздрави и :cheers:
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Колега казвам го от опит, когато бях нов във хобито в Пазарджик имаше рейнджър, вълк, ат44 и всичките стреляха на въздух и също сме излизали при минусови температури. Не помня да е хвърлил някой о-пръстен, заради ниските температури.
Ми тези в Русия на какво стрелят, като там температурите са още по ниски, та те дори не си и помислят да ползват метан, а са доста по зарибени от нас с ВО.
Стреляй си и си гледай кефа 1 о-пръстен е стотинки и си е нормален консуматив.
 

mario321

Редовен Потребител
Колега Оги този пост ми е много полезен, за което много благодаря, но Анди също много помогна като каза какъв може да е риска при много студено, а то е хубаво да се знае.
Все пак добре че има хора като вас с повече опит да помагат.
Вече нямам такива притеснения. :rambo: Поздрави и :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Нищо не маже. Природен газ е. Не съдържа смазки. Още повече при разширение силно охлажда, което би означавало, че при изстрел ще пада температурата под околната. И в заключение: Всичко това, дали е метан или въздух е без значение. О-пръстенът няма какво да пострада. Той издържа на доста по-екстремни температури.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Масълца в метана има само ако компресора не е у ред. NBR70 няма проблем дори и при ендотермичен процес(какъвто е този при стрелба на метан). По-големи промени при резки температурни разлики има при метала, затова ако О-пръстена и леглото не са правилно изчислени може да пропусне. Също, ако се използва не подходяща смазка и в ненужни количества при ниски температури ще пречи повече отколкото да помага.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Масълца в метана има само ако компресора не е у ред.
Малко масло в метана винаги има . Поне от компресорите в България и Италия .
За справка : зареждачката на метановите коли винаги е леко мазна .

ендотермичен процес(какъвто е този при стрелба на метан)
С какъвто и газ да стреляме , винаги е един и същ ендотермичен процес . Когато газ се разширява се отнема температура .
И нещо от личен опит - при около -10 ми изтърва нова нова газова пружина на чупеща пушка , и газовите амортисьори на петата врата на колата на студено не я държат . Така , че според мен риска на студено нещо да се прецака е в пъти по-голям .
Личен избор .
Затова и вчера в студеното не изкарах чуждия Еваникс REX FA , да го видят колегите пловдивчани .
 
Последна промяна от модератор:

оги-пз

Редовен Потребител
Незнам къде зареждате, но в Пазарджик и на 2-те метан станций си вкарват чисто метан. До сега когато се е налагало да отварям пушка никога не съм намирал боклуци вътре в цилиндъра, нито масло.
Всеки сам си решава за него си кога как и колко да стреля.
 

didarai

Редовен Потребител
Имам следният странен казус .
Монитор-телевизор ЛСД.
Изведнъж на цифровите програми екранът стана зеленикав . Всичко си има , картина звук , просто все едно балансът на бялото е станал зеленикав .
На аналоговата и когато е като монитор към компа , картината си е нормална . Прегледах всички връзки по веригата , както и настройките на дивайса , не е от тях .
Някакви идеи ?
???
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз моя предния така го изключих и го изключих завинаги. Ама при мен картината замръзна.
След изключването не тръгна повече. Оказа се процесор. Прецених, че не искам да се занимавам с ремонти.
Тъкмо имах мерак да мина на по-голям и се чудех какво да го правя, че си беше 37". Гледах го седем години и кусур.
Ама ми реши проблема. Замина си и ми помогна в казуса :) .
Взех 100 лв за него в продавалника.
Сега съм с 50 инчов и се оглеждам за по-голям, ама имам още 2 години гаранция, че върху двугодишната си доплатих още три години гаранция.
Купихме и на щерката преди две години и пак платихме допълнителна гаранция.
Залели го с вода като къпели малката и направи две големи черти с изгорели пиксели. Занесохме го в магазина и смениха матрицата. Имам познат в магазина и той ми каза, че при положение, че имаш платена допълнителна гаранция, дори да е по твоя вина, пак признават гаранцията.
Това не е официално де, ама и една допълнителна гаранция е стотина лева. Така, че си струва отвсякъде.
Телевизора като издаяни 5 години и му е време за друг, че остарява морално, пък и вече ти се иска нещо по-добро.
 

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, някой занимава ли се с хидравлика? Трябва ми да се направи една лебедка и търся съвети за помпа, хидромотор и редуктор.
 

Vesko_Varna

Потребител
Здравейте! Имам нужда от съвет по следния казус. Купих си пушка на която има монтирана база, която приех за Уивър. Поръчах си стоманени монтажи с противооткатен зъб, но се оказа, че не стават. Ширината и на двете е 21мм , но проблема е че противооткатния зъб е широк 4,2мм, а канала на базата 3,9мм. Къде е грешката и кой е стандарта?
Благодаря предварително!
 

sts1969

Редовен Потребител
Явно ще се наложи да поиграе пилата по някой от зъбите на базата. Аз имам база на която каналите са широки 5.3мм. така че явно има разлики в моделите. :cheers:
 

lu-bo

Редовен Потребител
Стандартите са два "пикатини" изработена по-точно за монтаж на оптически прибори и "уивър" за монтаж предимно на аксесоари.Ако обаче са китаиски.....там не се знае.
 
Последна промяна:

Vesko_Varna

Потребител
Може би трябва да уточня, че пушката е марка Ремингтон и съм приел, че базата върви с нея, но може и да не е така, защото е купувана от обява ...
index.php
 

sts1969

Редовен Потребител
Ти да не мислиш да и слагаш от нашите алуминиеви стойки за оптики? :no:
 

anibis

Редовен Потребител
За огнестрелно задължително железни монтажи!
При студ,или топло време алуминиевите монтажи винаги месят групата.
То е ясно че винаги можеш да си е простреляш ама тука куршума е много по-скъп,и това се прави от специалист.
Нищо общо нямат огнестрелните, с нашите пушки.
 
Нагоре