SUMATRA by Eun Jin

mario321

Редовен Потребител
А ще пасне ли резбата на корейския накрайник, да се завие на мястото на турския, може ли просто да се разменят.
 

mario321

Редовен Потребител
От днеска и аз съм вече с ново съкровище Суматра 6,35. Благодарение на съдействието на andi я получих дори с отстъпка, за което много се радвам, andi човече жив и здрав да си :cheers::cheers::cheers:
 

cilindura

Редовен Потребител
Браво, колега! С тази пушка вече притежаваш съвкупност от мощ и задоволителна точност. Изборът ти е възможно най-добрият като калибър и мощност. Да си я ползваш със здраве и умната, защото това не е играчка. Наздраве!
 

mario321

Редовен Потребител
Браво, колега! С тази пушка вече притежаваш съвкупност от мощ и задоволителна точност. Изборът ти е възможно най-добрият като калибър и мощност. Да си я ползваш със здраве и умната, защото това не е играчка. Наздраве!

Благодаря за хубавите думи. Наздраве!
 

slavev

Потребител
За вас лъжа , за мен истина ! :)))))) 40 м. Силен насрещен вятър . - 10 градуса . Качих на максимална мощност (имах още шест клика ) . Много ми е кеф ! :)))))

IMG_0104.JPG
 
Последна промяна от модератор:

cilindura

Редовен Потребител
Славев, ще си дърпаме ушите! При тези ниски температури ще настинеш и после твоята Суматра и аз ще бъдем съпричастни към това. Я напиши с какви проектили си направил тази група. Да не би да са онези "бебчета" с отсечени носленца? Жалко че от три дни нямам телефон, защото имах нещо да ти казвам. Поздрави!
 

slavev

Потребител
Да , провктилите са същите . 3,64 гр. Като се замисля след намесата Ви другарю Янко , :)))))) тази пушка не е стреляла с друг проектил освен този . Големи страхове имах да не би някой О - пръстен да се разкъса от ниските температури , но ми се размина ! Теста беше напълно реален! Пушката и бутилката бяха на тия температури от 10,30 Ч. до 14 ,00 Ч. Първият изстрел беше със старите настройки ! Тогава стрелях на +5 градуса максимум . Бууууммм .... и сантиметър под последния кръг на мишената . Почнах да въртя колелото след всеки изстрел ! На шестия път се спря - беше на максимума , но се оказа достатъчно . :))))) Та още веднъж благодарско г-н cilindur!
 

slavev

Потребител
IMG_0115.JPG IMG_0117.JPG Нови тестове от днес . :)))) Проектила е ясен - 3.64 гр. Вятър страничен на пориви . Корекцията както ми дойде . :)))) Температура 0 градуса . Настройките непроменени - мощността на макс . Само , че с тия настройки вече имам само един сигурен барабан ! Първата мишена на 77 м . Втората на 103 м.
 

andi

Редовен Потребител
viber image.jpg Пратиха ми нова модификация на Суматра .
Една от най-консервативните фирми -поне 15 години никаква промяна в и без това малкото модели които правят .
 

оги-пз

Редовен Потребител
Гледам гледам и не ми харесва а тая 8-ца отпред чупи мрака.
Старата визия е 100пъти по хубава и съм сигурен че старите ще се продават повече от новите.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Честно,и на мен старата визия ми харесва повече.
Старата везия е по-близко до ловна пушка,каквато в същност Суматрата е.
 

andi

Редовен Потребител
Има все пак някакво движение напред - Доста по-лека е , заглушена цев, барабан с увеличен капацитет , уивър отгоре .
А и като има вятър няма да те мести толкова настрани- старата е като корабно платно тогава .

пп. И на мен осмицата нещо не ми се връзва - не е в стила на Суматра. С нея малко се губи разпознаваемата идентичност на тази легендарна пушка .
 

andi

Редовен Потребител
нов модел са , още не знам да се продават някъде .
Сега коментирахме дали да се продават в БГ напролет .
По това което са ни изпратили от Суматра са само 3 калибъра - 4,5 , 5,5 и 6,35 мм
 

andi

Редовен Потребител
Аз Суматра в 4,5 досега не съм виждал . Новата в 4,5 по спомен я даваха 1200 фс
 

cilindura

Редовен Потребител
Колкото е по-малък калибърът, колеги, толкова е по-трудно да се постигнат високи скорости при РСР-тата. Докато при пружинните пушки - колкото е по-малък калибърът, толкова скоростта е по-висока. Така че в 4,5 мм едва ли скоростта ще е по-висока от тази, дадена от Анди. За да се постигне скорост над 400 м е необходимо налягане около 250-260 бара.
 
Нагоре