ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

andi

Редовен Потребител
Моя съвет (давал съм го и преди) : дай (продай) тази на някои колега ловец -хищничар , ще и се кефи и ползва за това за което е направена . За въздушката си вземи оптика подходяща за спецификите на ВО - и на теб ще ти е по лесно и приятно да стреляш с такава .
 

surbino

Потребител
Да и това е вариант колега,а каква цена е разумна за тази оптика
 

Attachments

  • 10969274_1002446299782768_2062717801_o.jpg
    10969274_1002446299782768_2062717801_o.jpg
    289.1 KB · Прегледи: 70
Последна промяна:

PetioStoianov

Редовен Потребител
Можеш да провериш в някой форум за ловци и ако има друга такава да се съобразиш с нея, успех с продажбата ! :)
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колеги, някой да е ползвал топ матрак на Тед? Или пък да е чувал нещо за тях от приятел/познат.
В частност ме интересува мнение за Adeona и Canella Therapy, но приемам и за всички останали топ матраци на Тед.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това са подложки с бла, бла технологии, непознати другаде, освен в България.
PUR пяна е тази , с която дограмаджиите запенват дограмата, силиконовият пух е пълнеж за възглавници, де у наше село го продават по 5 лв чувала в ЮТА.
Колкото до канелената терапия... пакетче канела на пръчки всеки може да си купи и да сложи в панерче в спалнята,
а и може да си сменя само канелата, а не да сменя "матрака".
Ако искаш да купуваш матрак, купи си истински.
Погледни продукцията на фирма ЕКОН. https://ekon-bg.com/bg/
Изнасят предимно за Италия.
Пък за нас от там внасяме Дормео.
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз пък от латекс съм отвратен - тежка латексова гъба, дето по инструкции трябва всяка седмица да се върти... Гаранция 15 години, ама ЯРАК..... Изхвърлих го на село - да си посрещам гостите на него след 5 годишни мъчения... Защото стана като лодка където сме спали....не само аз ами и жената...А парата беше над 700 лева с отстъпката.... Сега съм на ТЕД - с голяма твърдост за двойно по-малко пари и същата гаранция (не ме питай за модела, защото ходих на място и изпробвах готови матраци във фабриката им и така си харесах двете страни)... няма въртене няма нищо... Поръчан е с 2 твърдости, за да може ако не ме кефи едната да го завъртя... Ама не съм го барал и жената е дУволна... Става и за борба!!! Съвет - върви и пробвай някъде където има шоурум или фабрика за да си избереш твърдост... Другото е лесно!
 

methaa

Редовен Потребител
От доста време издирвам ето тази слушалка за душ, но за сега удрям на камък. Произвежда се в Сърбия и май само там се продава :'(
Преди да се разпръсне водата, тя увлича със себе си въздуха като по този начин се разпръсва на много ситни капчици и образува мъгла.
http://www.aquatica.eu/products/monsoon-shower/


Ако някой я е виждал да се продава, моля да пише :cheers:
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Тези слушалки бяха "хит" преди поне 15 години.
Мога само да повторя една поговорка "икономията е майка на мизерията"!
Смесването на водата с въздух или аериране, води до малко количество вода в "облака", а оттам и липсата на достатъчна способност за измиване/отмиване.
Ако обаче си решил да си поливаш орхидеите без струята да им отмива почвата от саксиите, си намерил много добро приложение.
На пазара има комбинирани слушлки, с които се постига същия или почти същия ефект на разпрашаване на водата.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, някой да е ползвал топ матрак на Тед? Или пък да е чувал нещо за тях от приятел/познат.
В частност ме интересува мнение за Adeona и Canella Therapy, но приемам и за всички останали топ матраци на Тед.
Аз имам топ матрак на ТЕД ама не знам какъв модел е. Преди години като се местих се наложи ударно да се купуват мебели и т.н. та си взехме със спалнята един смотан матрак, изкарахме малко време с него и стана зле положението, твърд да си ебе майката усещаш пружините не се спи. И решихме да пробваме с топ матрака, тъкмо бяха на промоция в Кауфланд и 2-3-та година май караме с него. Но определено най-хубаво е да се купи един хубав матрак, макар да струва не малко пари може би за догодина ще мисля и аз в тази насока.
 

dberov

Редовен Потребител
От доста време издирвам ето тази слушалка за душ, но за сега удрям на камък. Произвежда се в Сърбия и май само там се продава :'(
Преди да се разпръсне водата, тя увлича със себе си въздуха като по този начин се разпръсва на много ситни капчици и образува мъгла.
http://www.aquatica.eu/products/monsoon-shower/


Ако някой я е виждал да се продава, моля да пише :cheers:
Кире, както е писал fatalen това е стара разработка, сега изпозвана предимно за воднен масаж, даже мисля че повечето душ кабини го имат като екстра. Все още се продават аналогични модели работейки на същия или подобен принцип с различен дебит и икономия на вода от 30 до 70%, просто не си търсил, има по чужди сайтове а също и в БГ.
Не съм ровил много, ето какво ми попадна.

https://www.aliexpress.com/wholesal...61204222042&SearchText=Air-Turbo+Water+Saving

http://www.unitrade-bg.com/блог-за-баня/спести-вода-с-hansgrohe/247/
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Търся съвет от аудиофилите във форума. Имам една скромна сума от около 500-600лв. която съм решил да похарча за усилвател (не многоканален ресиивър) и тонколони (втора ръка). В младежките ми години съм сменил няколко усилвателя, тонколони, сглобявал съм си такива...какво ли не. От няколко години съм с една минисистема Панасоник, свири добре...но искам малко повече мощ, да свири що-годе качесвено и при тиха музика. Насочил съм се към усилвател с транзисторни крайни стъпала от порядъка на 2х50...2х100W. и подходящи по мощност тонколони. Задълбах в темите на аудиофорума...и ме заболя главата от цени и мнения след 5 мин. Знам че почти всяка марка си има топмодели озвучителна техника...но повечето или не са ми по джоба...или ги няма на пазара. Тааа...търся съвети и от по-запознатите тук към какво да се насоча, за да не се чудя после от кой етаж да го хвърля след 1 месец. Ако някой от вас, или ваш приятел продава нещо стойностно, съм отворен за предложения. Знам рисковете от покупката втора ръка, имам 10-15 дена за размисли, след това "ще скоча с два крака в някоя локва":D:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Кире, както е писал fatalen това е стара разработка, сега изпозвана предимно за воднен масаж, даже мисля че повечето душ кабини го имат като екстра. Все още се продават аналогични модели работейки на същия или подобен принцип с различен дебит и икономия на вода от 30 до 70%, просто не си търсил, има по чужди сайтове а също и в БГ.
Не съм ровил много, ето какво ми попадна.

https://www.aliexpress.com/wholesal...61204222042&SearchText=Air-Turbo+Water+Saving

http://www.unitrade-bg.com/блог-за-баня/спести-вода-с-hansgrohe/247/

Тези съм ги гледал. За сега единствения вариант е поръчка от някъде. За второто няма да търся цената :eek:
Интересни са като замисъл, а мен все нещо ми се прави, подменя и човърка... Та до слушалките опряхме :D

Здравейте колеги! Търся съвет от аудиофилите във форума. Имам една скромна сума от около 500-600лв. която съм решил да похарча за усилвател (не многоканален ресиивър) и тонколони (втора ръка). В младежките ми години съм сменил няколко усилвателя, тонколони, сглобявал съм си такива...какво ли не. От няколко години съм с една минисистема Панасоник, свири добре...но искам малко повече мощ, да свири що-годе качесвено и при тиха музика. Насочил съм се към усилвател с транзисторни крайни стъпала от порядъка на 2х50...2х100W. и подходящи по мощност тонколони. Задълбах в темите на аудиофорума...и ме заболя главата от цени и мнения след 5 мин. Знам че почти всяка марка си има топмодели озвучителна техника...но повечето или не са ми по джоба...или ги няма на пазара. Тааа...търся съвети и от по-запознатите тук към какво да се насоча, за да не се чудя после от кой етаж да го хвърля след 1 месец. Ако някой от вас, или ваш приятел продава нещо стойностно, съм отворен за предложения. Знам рисковете от покупката втора ръка, имам 10-15 дена за размисли, след това "ще скоча с два крака в някоя локва":D:cheers:

Според мен най добре е да си избереш някакви тонколкони които ти влизат в бюджета, като преди това задължително ги чуй на спокойствие в стая без много ехо и поне една бира :pardon: Каква музика ще слушаш също не е маловажно. Пък ако ти се играе има и готови проекти които да си сглобиш сам и да удвоиш удовоствието. Като марка говорители мога да ти препоръчам Висатон. Всичко това както и готови нови и употребявани варианти тук https://bgaudioclub.org/
След това можеш да помислиш за усилвател. Единия вариант е да попиташ за тези колони какъв усилвател най им подхожда и да търсиш готов вариант
например тук http://audiozavar.com/archives/category/1-усилватели или да ти сглобят един и ще си имаш машина за малко пари. На мен ми го сглобиха и съм повече от доволен ^-^

Но без четене няма как да стане :bastun:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Усилвателя ти е важен избор, дотолкова че да знаеш какво искаш да озвучаваш. Хола в къщи, двора, махалата, от там ще дойде и класа му? Но, наистина важното е да наблегнеш на качествените колони, щото и най-якия и скъп Усилвател с кекави колони нищо не върши. Опита ми с тази техника професионално завърши към края на миналия век, но дори и тогава, предпочитах за професионални и домашни нужди поръчкови "компилации" приготвени по мярка.
Ако само за вкъщи ще ги ползваш и няма да ги товариш повече от 50% бюджета ще ти стигне за такива.
 

xpresident

Редовен Потребител
Само да уточня нещо за мощностите - това което пише по табелките на домашната техника обикновенно е 10 или повече пъти завишено, най-вече при тонколоните.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ще озвучвам стая 15 м2, не ми се прави вече нищо Кирчо..."остарях" (разбирай-мързи ме) :D. Имам някакви познания в марките усилватели...така че ще си подбера нещо Японско, по възможност в премиум (референт) клас, призведено преди "зората на демокрацията". :) А тонколоните ще се вържат към него за да се чуят на место. :)
 

andi

Редовен Потребител
Преди имах билярд клуб . Не много голям - залата беше 95м2 , почти квадрат , и с височина 3,5 м. Какво ли не пробвах да измисля да го озвуча . Не ставаше една система да свири тихо и качествено за фон , и после с нея да правиш частни партита с всички екстри .
Докато след време не ме запознаха с един дядо , който имаше цехче за производство на говорители . Човека дойде , погледна набързо помещението и каза - ще стане с малко пари . Намерих два бг говорителя 8 инча - ползва им само шаситата и сглоби нови . Даде ми чертеж да си направя кутиите на тонколоните . Каза къде и как да ги поставя в клуба и да си купя евтин бг усилвател втора ръка .
И музиката стана супер - точно такава каквато исках. Свири повече от 10 години по 18 часа на ден .
Обаче един път се пробвах с тази уредба да озвуча някакво парти в почти 3 пъти по-малко като обем помещение с друг тип мебели - нищо не стана . Оказа се , че тонколоните ми са сметнати за моя клуб и другаде изобщо не свирят. Вързахме на усилвателя старите ми тонколони ( които в клуба свириха смешно) и те в другото помещение изкараха супер саунд .
После станахме приятели с представителя на JBL и още някави марки за Пловдив . Той ми каза , че първо се слагат тонколоните - какви , къде и колко зависи от помещението , мебелите и колко хора (седнали или прави) ще има в него . И чак накрая се взема решение какви да са усилвателите .
 

boko4545

Потребител
Ще озвучвам стая 15 м2, не ми се прави вече нищо Кирчо..."остарях" (разбирай-мързи ме) :D. Имам някакви познания в марките усилватели...така че ще си подбера нещо Японско, по възможност в премиум (референт) клас, призведено преди "зората на демокрацията". :) А тонколоните ще се вържат към него за да се чуят на место. :)
https://www.olx.bg/ad/tonkoloni-kef-c30-sp3058-ID5mhjA.html#ce63e34ad3

https://www.olx.bg/ad/usilvatel-nad-319-ID6cZqe.html#0006b82d48
 
Последна промяна от модератор:

lamer4o333

Потребител
Здравейте колеги, искам да попитам по-опитните от вас са съвет. Купих си пушка FX - Boss 7.62 съответно му сложих оптиката от старата ми пушка ЗОС 6-24x50 SFE. До тук добре, на разстояния от 60 - 70 метра както се казва кова кабърчета ( за мишени използвам бучки захар и детски бонбони от тези шарените, разположени на разстояния от 40 до 70 метра пропуск имам само при силен и непостоянен вятър). Проблема идва когато ми омръзнаха тези дистанции и се пробвах да стрелям на по-големи разстояния над 100 и отгоре метра , нещата нещо не се получават както ми се иска. Ясно че пропадането на проектила е предвидено и във всичките редукторни изстрели на пушката пропадането е почти константа , проблема идва от това че попаденията почнаха да се разсейват настрани и то в доста голям диапзон до почти 1/2 метър и то непредвидимо. Като сложа на разстояние примерно 110 метра един бял голям картон и изстрелям 40 изстрела по него се получава една черта на картона от попаденията (ХОРИЗОНТАЛНА). Питането ми е на какво може да се дължи това дали е до пушка дали е до проектили или нещото в което се съмнявам най-много оптиката . Възможно ли е този модел на оптиката да има проблеми с паралакса на такива разстояния въпреки че избистря образа и мишените се виждат ясно все пак да прави проблеми. Какво да пробвам за да разбера дали е от нея ? Скоростите на проектила са в плато пелетите са JSB .303 3,25гр , стрелям на открито и предполагам че вятъра оказва влияние но знам при същия вятър какво отклонение дава за 70 метра и не ми се вярва след 100 метра да е такава голяма разликата.
 
Последна промяна:
Нагоре