ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
На единия от комповете от доста време и давам шанс на десятката, ама продължава да ме вцепява ежедневно.
Това за мен си е един гадничък шпионин, замазан с шаренийки и лиготийки.
А иначе нямам хардуерни слабости на никой комп, за да търся лека ОС.
 

didarai

Редовен Потребител
Имам тук един въпрос , но по темата съм бос. :-[
Вкъщи се търкаля плейстейшън 4 на който блурей му е прецакано , а тъй като тръгнал некъв ъпдейт , заминал и хака (по преразказ на очевидци :wall:) .
Псолютну си нямам и на представа тва чудо с кви възможности е . Знам , че има 500 гб сата , 2 юсб-та , HDMI и нет конектор .
Ясно ми е , че без блурейя игри от дискове не вървят , а без хака , не вървят пиратските . Тва което не ми е ясно , дали ся в момента има начин да се играят игри без хака и за какво друго може да се ползва конзолата , както и ако реша да се отърва от нея ( за което имам неистово желание) , ква цифра да стои под нея , в тва и състояние ? :dazzed:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Имам тук един въпрос , но по темата съм бос. :-[
Вкъщи се търкаля плейстейшън 4 на който блурей му е прецакано , а тъй като тръгнал некъв ъпдейт , заминал и хака (по преразказ на очевидци :wall:) .
Псолютну си нямам и на представа тва чудо с кви възможности е . Знам , че има 500 гб сата , 2 юсб-та , HDMI и нет конектор .
Ясно ми е , че без блурейя игри от дискове не вървят , а без хака , не вървят пиратските . Тва което не ми е ясно , дали ся в момента има начин да се играят игри без хака и за какво друго може да се ползва конзолата , както и ако реша да се отърва от нея ( за което имам неистово желание) , ква цифра да стои под нея , в тва и състояние ? :dazzed:
То няма нужда да ти бачка блу рей за да играеш. Аз за моя Плейстейшън имам само един диск с игри....вързва се онлайн, правиш си акаунт в Плейстейшън и като си харесъш игра от онлайн магазина им си я купуваш директно през конзолата (плащаш с кредитна карта) ...теглиш играта и си джиткаш. Има и възможност за абонамент към разни планове на Плейстейшън и там има и безплатни игри или игри намалени с 50% - ама абонамента е около 10 евра месечно. Освен това плейстейшъна е мощен видеоплеър (без да ползваш блу рея) - аз на моя капачето на блу рей плеъра за да сложа диск съм го отварял няколко пъти ...така че ако е само блу рея не си загубил много от функционалностите му.
Разбира се може да купуваш игри и без да имаш месечен абонамент - пак излизат по ефтино отколкото на физически носител от Пулсар. За хакване ...няма смисъл , по добре платена игра и да си джиткаш и онлайн и т.н.т
 

didarai

Редовен Потребител
Аха ! Значи си е напълно функционално (без дисковото) . Аз бях му го свързал с интернет и за тва докато ръчкал , му заминал хака , на малкия , а заедно с майка му се опитват да ме убедят , че без хак , не ставало за нищо , което лично мен ме учуди . Аз с конзоли не съм се занимавал никога .Те , двамата си са играчи , търговци и разбирачи , но с тази конзола , нещо удариха на дърво и ми ревнаха на главата .
 

Djack

Редовен Потребител
Имам пушка, която изстрелва проектил 1гр. с 280м/с. как мога да сметна с каква скорост ще изстреля същата пушка проектил (стрела) с маса от 25гр.?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Теоретично 56 м/с, но трябва на практика да я премериш каква ще се получи.
Въпроса е, тия 25 грама в каква дължина и с какъв диаметър са.
Силите на триене в цевта със сигурност няма да са еднакви и от там скоростта ще се различава.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако го сметнеш през джаулите се получава 56м/сек.
Но е много субективно и едва ли ще постигне и толкова.
ПП Изпревариха ме.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, има ли някой който се занимава с циклене и реставрация на паркет.
Проблемът ми е че в паркета има дупки от дървояд. Тия гадини ги уморих с една химия и дойде ред да се цикли и лакира но се чудя с какво да запълня дупките. Мислих да използвам кит, но като почнах да чета се оказа че има доста видове а хич не съм в час и не зная точно кой да купя а също четох че родното производство не стават така че ще помоля освен вида да ми посочите и марка която е налична на пазара.
-Шеллакови китове
-Обикновени китове за дърво
-Двукомпонентни китове
-Водоразтворими китове
-Китове, съдържащи лепило
-Восъчни китове
Значи след цикленето целта ми е като запълня дупките и като лакирам да не си личи което нещо не ми се връзва как ще стане за това умувам и за боядисване на паркета.
Ще бъда благодарен за всеки съвет че тая материя ми е много мътна.
 

lynx

Редовен Потребител
Добрите майстори запълват неравности и дупки по следния начин:
При цикленето на паркета се отделят фини прахообразни стърготинки.
Взимат се 2-3 шепи стърготини и се забъркват с безцветно лепило за дърво.
С тази смес и шпакличка се затъпкват дупките, после лакираш и "Жми градО" ;)
Ако разполагаш с парче от същата дървесина, може сам да си произведеш стърготините и да китнеш дупките, още преди да са дошли да циклят и лакират.
 

dberov

Редовен Потребител
Тоози метод го зная с C200+стърготини но площа е голяма - 24 квадрата и ще ми е по лесно с кит.
Май ще се ориентурам към водоразтворим кит че по лесно се нанася и после ще боядисам вместо да лакирам.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Берка начина с ц200 и стърготини е най хубав.
У майка го правихме с кит и след наколко години 5 да речем самия кит се прецака, ем само фути правихме и то майстор ги прави.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Преди доста години се наложи да ремонтирам последици от падането на тежки предмети, оставили дълбоки следи по паркета на доста видно място пред вратата.
След дълго търсене накрая от магазин МосюБриколаж взех восъчен кит. Имаха го в 24 разцветки. Избрах една идея по-светъл от дървото(бук). Кутийки по 150мл мисля че бяха.
Претърках местата с шкурка, за по-сигурно малко разтопих кит със сешуара и го нанесъх. След 3-4 часа беше готов. Нова ръка финна шкурка и наистина леко си личеше като по-светла част от дървото. Но като нанесъх после лака отгоре, цвета си дойде почти точен. Просто без лак и с лак пречупването на светлината е различно а и самия материал явно като дървото поема от лака.
Най-трудната част по полирането я минах вече с машинка и от крайния резултат бях предоволен.
След време си взех и от другия им вид на стикчета за да запълвам дупките от пирони при монтажа на первазите на вратите. Директно нанасяне, само с леко размачкване да омекне като пластелин преди това.
ПП. От времето когато си изкарвах хляба като дърводелец, знам от старите майстори, че дървото работи цял живот. Демек свива се и се раздува според времето и влагата. Затова се оставяха луфтове по 5-6 мм поне по сглобките на гредите, иначе после цял живот ще ти скърца покрива.....
Затова повечето китове след време "отварят". Тези на восъчна основа са еластични и затова при тях го няма този проблем. Единствения недостаък е че имат по-ниска твърдост, но този проблем го решава лаковото покритие отгоре.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Ами ще взема по една кутика водоразтворим и восъчен кит, за Ц200+стърготини знам че става здраво щото съм го правил.
Ще пробвам и трите варианта на места където ще има мебели и ще реша кое да е.
Благодарен съм за съветите :cheers:
 

Chinook

Потребител
Колеги, здравейте.Случайно някой да е пътувал скоро до Молдова с автобус или кола? Или до Украйна през Молдова? Интересува ме как са на границата. Не че нещо ... но все пак за справка.
 

rifle

Потребител
Миналата година и тази (за сега )ходих по един път в Молдова с кола. На границите нищо особено(и двата пъти минавах през Русе) Единия път минах в Молдова през Ласи-до там пътя в Румъния е добър,а и от там до Белци( Молдова),където бях,също е хубав. Втория път минах през Галац.До там пътя също е добър,но от там половината път до Кишинев е нещо невероятно, отвратно,страшно....Като след бомбандировка(не,че съм виждал,но сигурно е същото) Така,че ако си с кола карай си по царския път...А на границата с Молдова е същото, нямаш проблеми.Митничарите търсят или питат само дали носиш цигари..:cheers:
 

noangel

Потребител
Здравейте, има ли някой лични впечатления от въздушен пистолет Crosman Benjamin HB 22, мулти пъмп е като конструкция.
 

Marto.

Потребител
Здравейте.Искам да попитам дали някой има наблюдения върху оптика leupold 4,5-14x50 китайските вариaнти от aliexpress.Пишат,че 1click е 1/4ft на 100 yds по принцип не трябва ли да е в инчове а не във футове защото там сметката става малко по различна примерно не зная дали балистичния калкулатор ще се оправи и ще смята правилно.Дали тъпите китайци не се бъркат и затова пишат ft или наистина има и такъв вариaнт.по принцип се двоумя м/у тая и leaper 6-24x50,но такава съм имал и исках малко да разнообразя.
 
Нагоре