ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

opasnabatka

Потребител
Колеги, ще си правя бенч маса, избрал съм си модел вече по който да действам, но не знам дали по магазините мога да намеря частта, която ще прикрепя към дъното на масата и на която ще навивам тръбата? Дали продават такива работи или ще трябва да ходя на стругар да ми резбова тръба? Ако някой има някаква информация да сподели моля:)
 

Attachments

  • Bottom_bench_legs_inserted.jpg
    Bottom_bench_legs_inserted.jpg
    52.9 KB · Прегледи: 35
  • 2016-05-08-21-07-57--1380145840.jpeg
    2016-05-08-21-07-57--1380145840.jpeg
    8.4 KB · Прегледи: 34

opasnabatka

Потребител
Нещо подобно на това, но с повече мегдан за навиване :D
 

Attachments

  • KZR3.jpg
    KZR3.jpg
    15.7 KB · Прегледи: 22

sts1969

Редовен Потребител
избрал съм си модел вече по който да действам
Правих си по този модел (и го развалих много бързо), да те предупредя че на почва ще е що-годе стабилна, но на бетон -не. Потърси си модел с разпънки между краката...просто давам съвет преди да си се разочаровал сам от резултата. :cheers:
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Този вид монтаж на краката няма да става за бенч ще е нестабилна,само за стрелба за удоволствие ще върши работа.
 

opasnabatka

Потребител
Ще сложа в тръбите на краката други тръби, които ще се спускат и застопоряват с болт, така ще е нивелирана и стабилна или се лъжа нещо? Какво ще рече с разпънки между краката, може ли снимка да покажеш някаква, че не си го представям
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да имаш едно "Т" долу на 15 см от земята(когато е изправена) на трите крака, за да са спънати.
По принцип, същото "Т" може да е и под плота и през "Т"-то да е хванат, тогава тези "джаджи" няма да ти трябват.
 

opasnabatka

Потребител
Ех това ще стане егати конструкцията... Някой във форума има ли уменията да направи тая пущина и какви пари горе долу излиза изработката?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Само тая снимка намерих набързо,но трябва да ти светне..
 

Attachments

  • IMG_0870.jpg
    IMG_0870.jpg
    259.4 KB · Прегледи: 66

dberov

Редовен Потребител
Ех това ще стане егати конструкцията... Някой във форума има ли уменията да направи тая пущина и какви пари горе долу излиза изработката?

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Маси-за-бенчрест.7029/#post-205411

Колеги, имам възможност да изработвам маси за бенч по модел на дядо Данчо, пост 58 от тази тема - http://forum.airguns.bg/index.php?threads/ВСИЧКО-ЗА-БЕНЧРЕСТА-стойки-маси-мишени-правила-и-др-свързано-с-темата.407/page-3 Плота най-добре всеки да си го купува и изрязва по негов вкус, от мен железарията с въртоци и сив грунд против корозия, краката ще са с реглаж за преодоляване на неравности и за кофти терени... Има и вариант плот да монтирам, с кантове, лява или дясна изрезка, абе ще го уточняваме... Пускам темата, за да видя има ли интерес и дали изобщо да се захващам... Стрелял съм от такава маса, за стабилност и комфорт няма какво да пиша, при Беров има подобен вариант - ако иска нека се включи с коментар... Ще сложа цена скоро, имам оферти от две три-места за материалите, нека видя кое колко ще струва и така... Пишете в темата ако имате въпроси...
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ето ти два перфектни модела..
 

Attachments

  • Изображение052.jpg
    Изображение052.jpg
    311.5 KB · Прегледи: 50
  • Изображение005.jpg
    Изображение005.jpg
    311.3 KB · Прегледи: 50

Карлсон

Потребител
Митаче, остави го юнака да си раздвижи ума, това прочел, онова чул, но едва ли си е направил труда да изчете темата за Бенч... Има една шепа хора разбиращи от тази стрелба във форума, @vencibull намери ги, баце...:)
 

opasnabatka

Потребител
Ето ти два перфектни модела..
Тия двете са страхотни!
Митаче, остави го юнака да си раздвижи ума, това прочел, онова чул, но едва ли си е направил труда да изчете темата за Бенч... Има една шепа хора разбиращи от тази стрелба във форума, @vencibull намери ги, баце...:)
Смея да твърдя, че съм изчел 90% от форума, включително приказки и простотии, но не помня да съм прочел, че е задължително да има Т което да държи краката. Благодаря за информацията все пак.
:)
 

sts1969

Редовен Потребител
задължително да има Т което да държи краката
Не е задължително ;) но неволята ни е научила че ако не се свържат краката един с друг с напречници...стабилност не чакай. Масата ще става за софра, но за бенч няма да става, ще се клати-гарантирано...а един милиметър поклащане при пушката е 5см. отклонение при мишената. :cheers:
 

Карлсон

Потребител
Бат Светльо, напречни разпънки ако има масата и ако не е напаснато всичко не само че няма да е стабилна, а и самата конструкция ще е под напрежение и ще трепти... Аз имам варианта дето колегата си е харесал, с три крака навън разкрачени на 110 градуса, плот 36мм, не мръдва ни на цимент, ни на трева.. Просто, здраво и стабилно, верно че е 20 кила, но..
 

vp357

Новодошъл
Здравейте, колеги,
Преди няколко дни закупих от колега от форума оптика BSA 8-32x44.
Нямам никакви претенции към колегата.Окулярът леко хлопаше и едната
нишка на мил-дота беше леко разместена.Отворих окуляра - единият "О"
пръстен не си беше на мястото - беше оправено бързо,но .....Реших
да изправя телчето на мерния кръст /НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА/ и
с едно случайно движение прецаках целия кръст.Корпусът на мил-дота
е на резба /фиксирана/ с диаметър около 18 мм.
Моля за помощ.Как е фиксиран корпуса на мил-дота.При мощните пружинни
пушки обикновено са разхлопва обективът или окулярът, но мерният кръст
е непокътнат.Моля, ако някой има разбита оптика със здрав мил-дот без
подсветка - да пише или да се обади.Въобще ако някой има опит с подобна
повреда да ми пише.Благодарен съм за всяка помощ.

Поздрави:Владо моб. 0887 308666
 

tamiestef

Потребител
.Как е фиксиран корпуса на мил-дота.

На дясна резба е,която е фиксирана с "лепило".
 

vp357

Новодошъл
Благодаря на колегата tamiestef. Резбовата втулка е М20х0.5 и се разви с малко усилие
и подходящ ключ/правен/.Към нея е залепен лазерно изрязан мил-дот от алуминиево
фолио с дебелина 0.03мм.Моля ако някой има подобен детайл или скапана оптика, да се
обади.

Надявам се, че тази информация ще бъде полезна на някои колеги с моя проблем.
Вече отворих 5 евтини оптики на различни производители.При всичките държачът
на милдота е втулка с дължина 4 - 5 мм. и външна резба М20х0.5.
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре