Гъби, гъбари и всичко друго свързано с гъбарството.

Гъбка19

Новодошъл
?????? :) :) Аз пък не мога да те разбера,защо вместо да отговориш по темата,се заяждаш с хората :(.Имаше тема за гъбите,нали така се казва темата ,в която зададох въпроса.....и реших да попитам!!!Очевидно това е "сериозно престъпление за теб"???Сигурно трябваше да си направя регистрацията днес,а утре да си задам въпроса!!!Тук явно има негласни правила....за които никой не знае освен теб.И за сведение същият въпрос е зададен от мен и в други форуми,където става въпрос за гъби.Това ме интересува-това питам.За оръжията всичко ми е ясно още от 10 клас!!!!!!Хайде лека вечер и си спри глупавото си подскачащо човече под поста ти,че от това удряне в главата да не му стане лошо!!!
 

rashko

Редовен Потребител
Е как, писал е на чичо гъгъл и хоп тема за гъбите и гъбарките. Потрил е ръце и се е регнал...и те така:).
 

Гъбка19

Новодошъл
Супер "оригинален" отговор бай рашко,а такива като теб очевидно само чакат някой да попита нещо,за да потрият доволно ръцете и да си почеше злобният език ,пишейки някоя подобна простотия :( .Аман от агресивни хора тип на всяка маджа мерудия :(
 

qtex

Потребител
Супер "оригинален" отговор бай рашко,а такива като теб очевидно само чакат някой да попита нещо,за да потрият доволно ръцете и да си почеше злобният език ,пишейки някоя подобна простотия :( .Аман от агресивни хора тип на всяка маджа мерудия :(

Виж сега, няма нужда да се палиш толкова... ;) Нормално е човек да предположи, че Google те е довел дотук, в което няма нищо лошо. Ние сме търсили съвсем друго, че да стигнем пак тук. Може хората, които разбират от гъби да не са видели все още питането ти. Аз от гъби не разбирам.
Снимка е 100_9516 е праханова гъба - пак google за повече информация какво да търсиш и гледаш ако ти трябва прахан да се правиш на Беър Грилс :)
 

Гъбка19

Новодошъл
Снимка е 100_9516 е праханова гъба - пак google за повече информация какво да търсиш и гледаш ако ти трябва прахан да се правиш на Беър Грилс :)
Благодаря за отговора,за прахановата сега прочетох,с нея се пали огън и т.н.,на гъбио няма как да не се паля след като аз питам като човек и то в тема за гъби и всичко свързано с гъбарството,нали така...и някой си прави гаргара с мен.Ами,ако можеш отговори,ако не подмини въпроса и това е!Какво си излял помията отгоре ми и се затъркалял от смях с тъпото си злобно човече,което прави някакви жестове,все едно "имаш ли ум в главата",или "ти наред ли си"?Всички знаем много жестове,нали и на мен ми се дощя да му покажа третия пръст на която и да е ръка :),но не ми се слиза на нивото му!!!

ОК, значи ако нещо не ми е ясно за оръжията ще питам теб :)
Да,ако имаш въпроси относно оръжията питай...нали за това е този форум?То ако всеки си разбираше от всичко,нямаше да сме тук нали така?Аз ако разбирах от гъби,нямаше да питам :)
 

Гъбка19

Новодошъл
туй иронията на съдбата си е'ала майката..да се именуваш Гъбка19 ,и да разбираш от оръжия а от гъби-не :sorry:
:) :) Голяма ирония наистина...писах се Гъбка,защото в момента се интересувам от гъби и въпроса ми е свързан с това,и питам във тема Всичко за гъбите,и за да е по-ясно какво ме интересува живо в момента се писах Гъбка :).Аз не виждам обаче,всички които уж се интересувате от оръжия тук да се е писал например Берета,Магнум и т.н.И като разера за гъбите,ще си променя и името например на Скуош,защото това е новото което ме интересува!
 

praetorian

Редовен Потребител
036735839.jpg
036735836.jpg

Нашата полянка, освен за стрелба, става и за друго хоби :) .Вече съм набрал около 3-4 пълни догоре торби за периода от октомври досега.Тези са първите за тази година.
 

bgbul

Редовен Потребител
Моля някой да ми каже какви са тези гъби.
Колега, тези гъби НЯМАТ стойност. Затова и никой няма да ти каже какви са. Освен, че са дървесни и растат на бреза или друга дървесина.
На бреза растат други полезни гъби (чага, полипорис), но те са различни. Все пак за да има някакъв интерес към гъбите те трябва да са полезни за хората. Иначе са полезни САМО за учените, а те тук не влизат. Така, че сниманите гъби не заслужават внимание или спор.
Какви гъби си се надявал да са тези?
 

xpresident

Редовен Потребител
DSC_0302.JPG DSC_0303.JPG Някой знае ли какви са тези? Около 30см диаметър, растат в морската градина, дървото е барабонка. Красиви са.
 

bgbul

Редовен Потребител
Да, тази гъба се казва пъстърва. Ядлива е в млада възраст, защото когато застарее започва да мирише на дървесина и се втвърдява.
 

Недко

Новодошъл
Здравейте !

Гъбите видях и събрах днес, 12.05.2016 г. под и около една кайсия (малко по-дребен вид, "зарзала"), в доста засенчена и тревясала овощна част от двор в Генерал Тошево, обл. Добрич.

Моля ви да видите снимките и да ме ориентирате какви са гъбите !
Тази с нацепената повърхност е едно от изключенията с подобен вид, може би в напреднала фаза на растеж.
Другите са гладки отгоре и силно нагънати.
Нямат пръстенче в горната част на пънчето.

Предварително ви благодаря !

DSC01050.JPG 1.JPG DSC01019.JPG DSC01021.JPG DSC01022.JPG DSC01028.JPG DSC01034.JPG DSC01035.JPG DSC01036.JPG DSC01038.JPG DSC01047.JPG DSC01048.JPG DSC01049.JPG
 

angelmr

Редовен Потребител
https://www.facebook.com/groups/171562626222442/

Тук пишат експерти по въпроса, чиято професия е разпознаването на видове гъби. Прочети правилата на групата, там е описан въпроса с консумирането и неконсумирането на гъби. :) Но на много хора там им е нещо като хоби да разпознават гъби по снимка.
 
Нагоре