ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

staz

Редовен Потребител
Прати си го на адреса на Габко в UK, а оттам те ще ти го докарат за паунд на кило...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Последна промяна:

opasnabatka

Потребител
изгледайте клипчето, много мераклийско, въпроса ми е някой знае ли от къде може да се намери луминисциращата пудра?
 

pellet

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

Бих искал да си закупя оптика Leapers Accushot UTG 4-16X44 30mm Compact Scope
Ето този: http://leapers.com/prod_detail.php?mitem=optic&itemno=SCP3-UM416AOIEW

Моля за съвет откъде мога да я купя най-лесно, бързо и удобно? Без значение он-лайн или БГ магазин.

Благодаря предварително за съветите!
 

andi

Редовен Потребител
Чака се всеки момент доставка от Липърс . С по-предната дойде 1 такава , сега пак ще има .
 

pellet

Редовен Потребител
Ммм...много се извинявам, нов съм във форума. Сигурно пропускам нещо, но ... къде се чака доставка?
За кой магазин става въпрос? Какво значи "всеки момент"?

Благодаря предварително за отговорите!
 

boceto84

Потребител
Някои знае ли колко тежи едно BBs топче.Имали по-голям кълибър от тях или са само в 4,5мм.Ще се използват не по предназначение.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има с много различни тегла. От 0,17 до 0,37 грама ако са кухи. По нашите магазини, повечето които съм ползвал са около 0,35 -0,37
Има обаче и някои с по-дебел матрял и по-тежички, но не съм взимал такива за тестове.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги, решил съм да си купя нова моторна косачка Щил FS55.
Ако някой ползва ще се радвам да сподели мнение.
Благодаря.
 

barbaron

Редовен Потребител
Колеги, решил съм да си купя нова моторна косачка Щил FS55.
Ако някой ползва ще се радвам да сподели мнение.
Благодаря.

Колега, косил ли си с такъв тип косачка? Ако не си, хвани се с на някой познат и пробвай да покосиш. Казвам това, защото имах четеритактова косачка на 4 колела и в един слънчев ден ми се прищя да си взема и такава с корда/диск. 3 пъти съм бачкал всичко на всичко с нея. А четеритактовата вече 5-та година тичам след нея... Нещата са много по-добре с нея. Този тример според мен е за големи площи, които рядко се поддържат и има възможност да са обрасли с едра и висока растителност. След тях трябва да се мине да се събере тревата. Рекламите че косят всичко не отговарят много много на истината. 4-колесните обаче са за по-ниска трева. След тях не е нужно да минаваш да събираш, защото тя е достатъчно добре надребнена. Тримера иска предпазни средства, защото хвърчи и рекушира всичко в обхвата... Омърляш се здраво... А 4 колесната иска по-честа употреба на терен - става бързо и качествено - в противен случай се кара по-бавно и остават "милиционери". 4-колесната е в повечето случаи 4 тактова (при мен тримера също е 4 тактов) и гори страшно малко бензинец. Неудобството е в превоза, защото е към 20 килца и трудно се вдига и смъква... Не че не съм я натиквал и в бмв тройка... Помисли добре ако не си косил до сега и избери правилния вариант. Не се доверявай на консултанти в специализирани магазина, защото ще те подведат!
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Кося от 7 годишна възраст с обикновена ръчна коса. Но вече станах на възраст и не ми се занимава с ръчна коса. Тримера ще ползвам за почистване на дворни площи около 1 декар поне два пъти в годишно. За съжаление терена при нас е хълмист, тоест мястото не равно, а с значителен наклон и трудно ще бъде да движа косачка на 4 колела по този терен. Тревата ще я изхвърлям. Също така ще го ползвам за почистване на двора който е с плочи и между тях изниква трева. За това се спрях на моторна коса с корда.
Благодаря за отговора.
 

andi

Редовен Потребител
Ако мислиш да я ползваш като храсторез , или има много дебели треви за един декар мисля че може да дойде слабичка . Преди гледахме маслодайни рози и овощна градина и вземах FS 260 - с кордата няма спиране , с ножа пак става по-внимателно , ама за диска е слаба . За него и за много бурени взех 2 пъти и по-голямата , и както казват жените "размера има значение".
 

venciru

Редовен Потребител
Дворната "морава" (около 150 кв.) кося с електрическа с кош - четвърта година никакви проблеми. Но срещу къщата , от другата страна на улицата има около 1.5 декара пустеещо място, обрасло с трева. Него и по около 50 метра в двете страни от къщата покрай "улицата" кося вече трета година с коса китайка за 120 лева. Кося с корда, а покрай пътя и с ножа защото има и храсти. Събират се повече от 2 декара. Средно по 4-5 пъти годишно. Абсолютно спокойно си се справя и тя, и аз, въпреки че съм роден и израстнал в град и преди 5 г. ми беше първия близък контакт със селото. Пък и съм на 55г. Избила си е парите отдавна. При косене с корда не се налага събиране на окосената трева - тя става на сол. 100 процента е по-тежка, по-шумна и гори повече от марковите, но лично за мен не е рентабилно при МОЕТО ползване да давам толкова пари в повече. Случвало се е да работи по 4 часа с гасене само за доливане на гориво. Само преди месец и купих маркова глава за кордата (25 лв. McCulloch), че старата се предаде. Онзи ден я монтирах и пробвах дали ще запали - запали от второто дърпане. Хем бях забравил да източа горивото наесен. Так че може да обмислиш рентабилноста на покупката.
Успех с избора!
Р.S. Имам и електрически тример Бош за по финно косене в останалата част от двора.........Но не става за нищо друго.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Преди и аз мислех за 3D принтер но се отказах. Наистина доста неща могат да се изработят за хобито.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Поръчах си кита на Кругергън полуавтомата.
Пича ми каза че не може да го прати за България!
Та поръчах го и в момента е в приятел в Санкт Петербург,никоя фирма занимаваща се
с превози за към насам, не иска да вземе кита.Някой знаели как може да го изнеса от Русия?
Казаха ми един вариант,но той пак е "ако мине" ама ако не мине... Началото на май месец пускат за балканските държави някакъв влак.Сега в момента е спрян,само за лятото го пускат,и това е варианта но...Но въобще не искам по тоя начин
да изнеса кита от Русия,защото глобите са доста солени,и кита се конфискува!
Та ако има някакъв друг вариант,ще съм много благодарен ако го споделите.
Благодаря!
 

staz

Редовен Потребител
Пробвай дали има възможност да се изпрати до адреса на Габко в Германия или Англия. Оттам ще ти го докарат до България на сгодна цена за започнат килограм. Опиши го като части за струг, фреза, и т.н.
Успех!
 

lynx

Редовен Потребител
Габко ще го върнат на изпращача.
Русия не е Европейски съюз и се дължат такси на митницата, ДДС и прочие.
Явно трябва да се разпитат фирмите-посредници, които внасят по поръчка стоки от Русия.
 
Нагоре